-->
Efsanevi Satış Rakamı Açıklandı: Baldur’s Gate 3 PC Sürümü 5.2 Milyon Sattı!

Baldur’s Gate 3 PC Sürümü İle Büyük Başarı: 5.2 Milyon Satış Sayısı ve Rekor Kıran Oyuncu Kitlesi!

22.08.2023 | ulasufuk

Baldur’s Gate 3 PC Sürümü İle Büyük Başarı: 5.2 Milyon Satış Sayısı ve Rekor Kıran Oyuncu Kitlesi!

Larian Studios tarafından geliştirilen aksiyon rol yapma oyunu Baldur’s Gate 3 için heyecan verici bir rapor geldi. Yayınlanan rapora göre oyun, PC platformunda toplam 5.2 milyon adet satışa ulaştı. Bu etkileyici satış rakamının Erken Erişim sürüm satın alımlarını da içerdiği belirtiliyor. Raporun ortaya çıkış tarihi ise 16 Ağustos olarak açıklandı.

Daha önce Erken Erişim sürümü olarak piyasaya sürülen Baldur’s Gate 3, 3 Ağustos tarihi itibarıyla tam sürüm olarak yayınlandı. Bu geçişin ardından oyun Steam platformunda eş zamanlı oyuncu rekorları kırmaya başladı. İlk başta 700 bini aşkın eş zamanlı oyuncuya ulaşan yapım, kısa süre içinde 800 bin oyuncu sayısını geçerek büyük bir başarıya imza attı.

Oyun, oynanışın büyüsüne kapılan oyuncular tarafından çok sevildi ve olumlu yorumlar aldı. Yeni rapora göre ise Baldur’s Gate 3, toplamda 5.2 milyon adet satarak büyük bir satış başarısı elde etti. Oyunun Erken Erişim aşamasında yaklaşık 2.5 milyon adet satışa ulaştığı düşünüldüğünde, tam sürümün oyunun toplam satışlarını ikiye katladığı görülüyor.

Bununla birlikte, Larian ekibi sadece birkaç gün önce oyunun dördüncü büyük güncellemesini yayınladı. Bu güncellemeyle birlikte oyunda yer alan 1000’den fazla hata giderildi. Larian ekibi, güncellemelerin süreceğini ve oyuna topluluk odaklı içeriklerin de dahil edileceğini belirtti. Baldur’s Gate 3’ün başarısı ve sürekli geliştirilmesi, oyunseverlerin heyecanını artırıyor.Popüler Haberler


Büyük Finalleri İstanbul’da gerçekleştirilecek dünyanın en büyük espor turnuvalarından 2023 PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın (PMGC) Lig Aşaması 2 Kasım’da başlıyor.


Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, ulusal ve uluslararası düzeydeki başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.


Küresel teknoloji markası HONOR’un tablet serisinin en yeni üyesi HONOR Pad X9, Trusted Reviews ve PocketNow’un da aralarında yer aldığı birçok teknoloji medyası tarafından ödüle layık görüldü.


MediaMarkt, 2017 yılında Türkiye’de bir ilk olarak mağazalarında kurduğu Gamezone alanlarında tüm oyunseverleri son teknolojiyle bir araya getiriyor.