-->
Büyü odaklı FPS oyunu Immortals of Aveum çıktı!

Derin hikayesi, büyülü atmosferi ve hız kesmeyen aksiyon dolu oynanışı ile Immortals of Aveum, tüm platformlar için bugün piyasadaki yerini aldı.

22.08.2023 | ulasufuk

Unreal 5.1 teknolojisini kullanan, aksiyon ile büyüyü bir arada sunan yepyeni FPS macerası Immortals of Aveum bugün çıkışını gerçekleştirdi. Electronic Arts tarafından yayınlanan ve Ascendant Studios tarafından geliştirilen oyun, orijinal bir dünyaya ve sürükleyici bir senaryoya sahip.

Immortals of Aveum, kendisinin büyü gücüne sahip bir ‘Öngörülemeyen’ olduğunu keşfeden ve kendisini Everwar savaşının ortasında bulan Jak’ın (Darren Barnet) hikayesini anlatıyor. Güçlü General Kirkan’ın (Gina Torres) ve Ölümsüzler adı verilen elit bir savaş büyücüleri tarikatının vesayeti altında göreve alınan Jak, büyünün üç renginde (mavi, yeşil ve kırmızı) ustalaşmak zorunda kalıyor. Everwar savaşı taraflarının her ikisinde de güçlü sihir kullanıcıları ve asker lejyonları varken, Everwar’ın gidişatını değiştirmek ve Rasharn’ın güçlü savaş komutanı Sandrakk ile yardımcısı The Hand’i yenmek için Jak ve Ölümsüzler, Aveum’un problemli geçmişinin gizemlerini ortaya çıkarmak zorundalar.

Ascendant Studios CEO’su ve Oyun Direktörü Bret Robbins, “Ascendant Studios’u, kendinizi güçlü bir savaş büyücüsü gibi hissetmenizi sağlayacak bir FPS oyunu yaratma amacıyla kurduk” dedi ve ekledi: “Sıfırdan, dünya klasmanında bir ekip oluşturduk, Unreal Engine 5 öğrendik, harika bir savaş sistemi ve hikaye yarattık. Üstelik tüm bunları Covid 19 pandemisi sürerken başardık.”

Immortals of Aveum, oyuncuları refleksleri test eden, aksiyon dolu bir oynanışa sürüklüyor; öğrenmesi kolay ve ustalaşması oyuncuyu tatmin eden hızlı, akıcı dövüşlerde oyuncular becerilerini test ediyorlar. Rasharnian güçlerinden oluşan dev lejyonlar, 25’ten fazla farklı büyüye komuta eden, bunları kombolarla şekillendiren ve karşı saldırıları kullanmayı öğrenen oyunculara karşı savaşmayı bekliyorlar. 80’den fazla benzersiz yeteneğe ev sahipliği yapan ve derin bir ilerleme sistemine sahip olan Immortals of Aveum’da karakter oluşturmanın sayısız yolu ve düşmanları yenmenin birbirinden farklı ve eğlenceli birçok yöntemi bulunuyor. Oyuncular, farklı oyun tarzlarını denedikleri için ödüllendirilecek ve büyünün hem saldırının hem de savunmanın merkezinde yer aldığı olağanüstü, hızlı tempolu bir deneyim yaşayabilecekler.

Savaşın ötesinde Aveum dünyası, zengin hikaye anlatımıyla, bulmacalar ve eşsiz mekanlarla benzersiz bir fantastik evren sunuyor. Lucium’un yemyeşil ormanlarından Kalthus’un karlı zirvelerine ve Calderas’ın lav mağaralarına kadar çeşit çeşit düşman, yan görevler, boss savaşları ve daha fazlasıyla dolu bir düzineden fazla dünya keşfedilmeyi bekliyor. General Kirkan rolünde Gina Torres’in (Firefly, Suits), Jak rolünde Darren Barnett’ın (Never Have I Ever, Gran Turismo), Devyn rolünde Antonio Aakeel’ın (Slow Horses, I Came By) ve Zendara rolünde Lily Cowles’un (Roswell, New Mexico, Call of Duty: Black Ops Cold War) seslendirmelerinin yer aldığı, heyecan verici bir macera oyuncuların beğenisine sunuldu.

EA Partners Genel Müdürü Jeff Gamon, “Ascendant Studios, Immortals of Aveum ile FPS geleneklerini bir kenara bıraktı. EA Originals 2016’daki kuruluşundan itibaren, yeni oyun yolları geliştiren, farklı konseptler denemekten korkmayan ve oyuncular için yüksek kaliteli, heyecan verici oyunlar yaratma misyonunu üstlenen stüdyoları destekledi. EA olarak hepimiz, Ascendant’ın yetenekli ekibinin hazırladığı bu yeni, zorlu ve aksiyon dolu oyunda, oyuncuların tanıdık silahları bir kenara bırakıp bir mührü silah olarak kullanarak savaş büyüleriyle düşmanlarını alt etmelerini izlemekten mutluluk duyuyoruz!” dedi.

Immortals of Aveum 22 Ağustos’ta PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC’de EA uygulaması, Steam ve Epic Games aracılığıyla satışa sunuldu. Oyunun Deluxe sürümünü satın alan oyuncular özel bir Sigil, üç adet yüzük, iki bilezik ve üç tane de toteme sahip olabiliyorlar.* EA Play Pro üyeleri EA uygulaması üzerinden Deluxe sürüme ulaşabilmektedirler.** Oyunun fiyatlandırması aşağıdaki şekilde gerçekleşiyor:

Standart Sürüm:

PlayStation 5 ve Xbox Series X|S: 1.400 TL (EA Play ile %10 indirimli: 1.260 TL)

Steam, EA uygulaması: 999 TL (EA Play ile %10 indirimli: 899 TL)

Epic Games: 999 TL

Deluxe Sürüm:

PlayStation 5 ve Xbox Series X|S: 1.600 TL (EA Play ile %10 indirimli: 1.440 TL)

Steam, EA uygulaması: 1.199 TL (EA Play ile %10 indirimli: 1079 TL)

Epic Games: 1.199 TL Popüler Haberler


Microsoft’un oyun abonelik servisi Xbox Game Pass’e yeni oyunlar ekleniyor! Temmuz ayı içinde kullanıcılara sunulacak olan bu 5 yeni oyunla birlikte oyun kütüphanenizi genişletebilirsiniz.


Ubisoft tarafından geliştirilen açık dünya aksiyon macera oyunu Avatar: Frontiers of Pandora için heyecan verici bir gelişme yaşandı.


Critical Hit Games tarafından uzun süredir geliştirilen Nobody Wants to Die adlı gizem ve macera dolu oyun, bugün itibarıyla oyuncularla buluştu.


Dead by Daylight hayatta kalma oyununa, Tomb Raider serisinden tanıdığımız ana karakter Lara Croft, oynanabilir bir karakter olarak ekleniyor.