-->
Baldur’s Gate 3 5.2 Milyon Adet Sattı

Baldur’s Gate 3, Larian Studios’un büyük bir başarısı olarak öne çıktı.

22.08.2023 | ulasufuk

Baldur’s Gate 3, Larian Studios’un büyük bir başarısı olarak öne çıktı. Oyun, Steam listelerine hızla yerleşti ve oyunculardan ve medyadan büyük övgü aldı. Şirket, resmi olarak satış rakamlarını açıklamamış olsa da, bazı raporlar dikkate değer bir başarıya işaret ediyor.

Belçika’nın Çin Büyükelçiliği’nin paylaştığı bilgilere göre, Baldur’s Gate 3’ün satışları 5 milyonu aşmış durumda. Bu bilgi, Belçika Büyükelçiliği’nin resmi Weibo hesabında yapılan bir gönderiyle duyuruldu ve Reddit platformunda da paylaşıldı. Büyükelçilik, Larian Studios’un son oyununun Ghent, Belçika’da bulunan merkezlerinden biri olan Ghent kentinde geliştirildiği ve Steam üzerinde 16 Ağustos 2023 itibarıyla 5,2 milyon kopya sattığı iddiasını paylaştı.

Bloomberg’e göre, Baldur’s Gate 3’ün Erken Erişim döneminde 2,5 milyondan fazla kopya satıldı. Bu da oyunun global 1.0 sürümünün 3 Ağustos’ta piyasaya sürülmesinin ardından yaklaşık iki haftadan kısa bir süre içinde yaklaşık 2,7 milyon kopya daha sattığı anlamına geliyor.

Böylece, Baldur’s Gate 3’ün başarısı oyuncu topluluğu ve endüstri içerisinde büyük bir heyecan yaratmış gibi görünüyor.Popüler Haberler


Heyecanlı karşılaşmalarına sahne olan turnuvanın finalinde Galatasaray Espor’u 3-1 mağlup eden HOWL Espor şampiyon oldu.


Dünyanın En Geniş Kapsamlı Star Wars Koleksiyonu Galaksinin Fanları Sergisi Istanbul Sinema Müzesi’nde


Samsung Art Store kullanıcıları, Van Gogh’tan Antik Mısır’a kadar uzanan bir yelpazede sunulan 38 ünlü sanat eseri arasından seçim yapabilecek.


MediaMarkt, farklı kategorilerden sunduğu binlerce teknolojik ürüne ek olarak bu ürünlerin vazgeçilmez aksesuarlarında, 25 Eylül tarihine kadar geçerli olacak Aksesuar Kampanyası’nı başlattı.