-->
Baldur’s Gate 3 5.2 Milyon Adet Sattı

Baldur’s Gate 3, Larian Studios’un büyük bir başarısı olarak öne çıktı.

22.08.2023 | ulasufuk

Baldur’s Gate 3, Larian Studios’un büyük bir başarısı olarak öne çıktı. Oyun, Steam listelerine hızla yerleşti ve oyunculardan ve medyadan büyük övgü aldı. Şirket, resmi olarak satış rakamlarını açıklamamış olsa da, bazı raporlar dikkate değer bir başarıya işaret ediyor.

Belçika’nın Çin Büyükelçiliği’nin paylaştığı bilgilere göre, Baldur’s Gate 3’ün satışları 5 milyonu aşmış durumda. Bu bilgi, Belçika Büyükelçiliği’nin resmi Weibo hesabında yapılan bir gönderiyle duyuruldu ve Reddit platformunda da paylaşıldı. Büyükelçilik, Larian Studios’un son oyununun Ghent, Belçika’da bulunan merkezlerinden biri olan Ghent kentinde geliştirildiği ve Steam üzerinde 16 Ağustos 2023 itibarıyla 5,2 milyon kopya sattığı iddiasını paylaştı.

Bloomberg’e göre, Baldur’s Gate 3’ün Erken Erişim döneminde 2,5 milyondan fazla kopya satıldı. Bu da oyunun global 1.0 sürümünün 3 Ağustos’ta piyasaya sürülmesinin ardından yaklaşık iki haftadan kısa bir süre içinde yaklaşık 2,7 milyon kopya daha sattığı anlamına geliyor.

Böylece, Baldur’s Gate 3’ün başarısı oyuncu topluluğu ve endüstri içerisinde büyük bir heyecan yaratmış gibi görünüyor.Popüler Haberler


Acer DA1 ve Nitro GA1 serisi Google TV™ monitörler, üretkenliği, kullanım kolaylığını ve izleme deneyimlerini geliştirmeye yardımcı oluyor


Blizzard tarafından geliştirilen efsanevi aksiyon rol yapma oyunu Diablo IV için heyecanla beklenen ilk genişletme paketi olan The Vessel of Hatred için uzun bir sinematik fragman yayınlandı.


Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve aksiyon FPS türünü ajan temasıyla yeniden karşımıza çıkaracak olan Perfect Dark, merakla beklenen bir proje haline geldi.


World’s Edge, Forgotten Empires, Tantalus Media, CaptureAge, ve Virtuos Games gibi önemli geliştiriciler tarafından ortaklaşa geliştirilen Age of Mythology Retold, efsanevi strateji oyunu serisinin en sevilen üyelerinden biri için yapılan yeniden yapımıyla heyecanı yeniden artırdı.