-->
Baldur’s Gate 3, 2023’te Xbox Series X/S’e Merhaba Diyor!

Larian Studios’un Yaratıcı Direktörü Swen Vincke’nin Perşembe Günü Yaptığı Açıklamaya Göre, Baldur’s Gate 3, 2023 İçinde Xbox Series X/S Konsollarına Çıkış Yapmaya Hazırlanıyor.

28.08.2023 | ulasufuk

Larian Studios’un Yaratıcı Direktörü Swen Vincke’nin Perşembe Günü Yaptığı Açıklamaya Göre, Baldur’s Gate 3, 2023 İçinde Xbox Series X/S Konsollarına Çıkış Yapmaya Hazırlanıyor. Bu Haber, Xbox Üzerindeki Dungeons & Dragons Oyununu Heyecanla Bekleyen Oyuncular İçin Büyük Bir Sevindirici Haber Oldu; Son Haberlere Göre 2024’e Kadar Beklemeleri Gerekebilirdi. Bilindiği Üzere, Oyunun Xbox Series S Sürümü Bir Süreliğine Belirsizlik Yaşamıştı…

Larian Studios, 2023’te Oyunu Önemli Bir Adımla Sunacak: Baldur’s Gate 3’ün Xbox Series S Versiyonu, Bölünmüş Ekran İşbirliği Özelliği Sunmayacak. Bu Özellik, Önceki Nesil Xbox Sürümünün Gecikmesine Neden Olmuştu; Ancak Microsoft, Görünüşe Göre Oyun Geliştiricilerinin Xbox Series X/S Konsollarındaki Eşdeğerlik Gereksinimlerini Atlamalarına İzin Veriyor. Yani, Genelde Bir Oyunun Xbox Series X ve Xbox Series S Sürümleri Aynı İçeriğe Sahip Olmalıdır Ancak Bu Kural, Bu Oyunda Bozuluyor; Bölünmüş Ekrandaki İşbirliği Özelliği Sadece Xbox Series X’te Olacak.

Daha Önce Sosyal Medya Platformu Twitter Üzerinden Yaptığı Paylaşımla Bilinen Swen Vincke, Gamescom 2023 Etkinliği Sırasında Xbox Markasının Başkanı Phil Spencer İle Görüştükten Sonra Oyunu 2023 İçinde Xbox Oyuncularına Sunacak Bir Çözüm Bulmanın Kendisini Çok Mutlu Ettiğini Belirtti; Bu, Uzun Zamandır Üzerinde Çalışılan Bir Konuydu. Vincke, “Xbox Series X Konsolunda Bölünmüş Ekran İşbirliği İle Birlikte Tüm İyileştirmeler Olacak. Xbox Series S İçinde Bölünmüş Ekran İşbirliği Olmasa Da Steam Ve Xbox Konsolları Arasında Çapraz Kayıt Olacak.” Şeklinde Ekledi.

Sadece Birkaç Hafta Önce Larian Studios’un Yayıncılık Direktörü Michael Douse, Baldur’s Gate 3’ün Xbox Series X/S Sürümünü Engelleyen Şeyin Platform Münhasırlık Anlaşmaları Değil, Teknik Sınırlamalar Olduğunu Vurgulamıştı. Douse O Dönemde, “Geçmişte Birçok Kez Sorunun Xbox Series S Konsolunda Bölünmüş Ekranın Çalışması Olduğunu Söyledik, Bu Biraz Daha Zaman Alıyor Ancak İlerleme Kaydediliyor. Bu Büyük Bir Teknik Engeldir, Ancak Bu Özellik Olmadan Oyunu Ekosistemde Yayınlayamayız.” Şeklinde Açıklamıştı.

2022 İçinde Xbox Series S, Oyun Oynamayı Engellediği veya En Azından Xbox Series X Konsolundaki Oyunlarının Kalitesinden Ödün Verdiği Şeklinde Tartışmaların Ortasında Kalmıştı. Microsoft, Baldur’s Gate 3’ün İnanılmaz Popülaritesi Nedeniyle Daha Yüksek Sesle Dillendirilen Bu Tür Tartışmaları Susturmak İçin Devreye Girdi Gibi Gözüküyor. Bu Rol Yapma Oyunu Şu Anda Steam Üzerinde En Çok Oynanan Oyunlardan Birisi ve Ön Siparişler Sony PlayStation Store Üzerinde de En Çok Satanlar Arasına Girmiş Durumda. Baldur’s Gate 3, 3 Ağustos 2023’te PC İçin Yayınlandı ve 6 Eylül 2023’te PlayStation 5 İçin Gelecek.Popüler Haberler


Crysis 1 Remastered, Crysis 2 Remastered ve Crysis 3 Remastered oyunlarını içeren Crysis Remastered Trilogy paketi, Steam’de şu an yüzde 72’lik bir indirimle sadece 46,70 TL’den satılıyor.


3D Realms ekibi, nişancı, aksiyon ve macera oyunu Phantom Fury için Steam’de heyecan verici bir demo sürümünü yayınladı.


Epic Games’in her hafta ücretsiz sunduğu oyunlar, bu hafta geçtiğimiz Perşembe günü erişime açıldı.


Prime Gaming, Amazon tarafından her ay kullanıcılarına yeni oyunlar sunan bir hizmet.