-->
Türk Takımları Infinix Sponsorluğundaki PMPL Avrupa Şampiyonası’nda Büyük Ödül İçin Yarışacak

Ülkemizi temsil edecek olan sekiz Türk takımı, 3,5 Milyon TL ödül havuzuna sahip olan, Infinix sponsorluğundaki PUBG MOBILE

08.06.2023 | ulasufuk

Ülkemizi temsil edecek olan sekiz Türk takımı, 3,5 Milyon TL ödül havuzuna sahip olan, Infinix sponsorluğundaki PUBG MOBILE Pro League Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek. 

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG MOBILE, Avrupa’nın en iyi espor takımlarının kıyasıya bir mücadele içerisine gireceği Infinix sponsorluğundaki PUBG MOBILE Pro League şampiyonasının program detaylarını paylaştı. 

Ülkemizin en iyi sekiz PUBG MOBILE takımının mücadele edeceği şampiyonada, Avrupa bölgesinden de sekiz takım katılacak ve 16 takım 3,5 milyon TL (150 bin dolar) ödül havuzu bulunan şampiyonada başarı kovalayacak. 

8 – 11 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek şampiyonada takımlar PUBG Mobile World Invitational’a (PMWI) katılmaya hak kazanabilmek için kıyasıya yarışacak ve sadece şampiyon olan takım PMWI için slot hakkı elde edecek. Dört gün boyunca rekabet dolu maçlara ev sahipliği yapacak olan şampiyonada her gün altı maç yapılacak.  

PMPL Avrupa Şampiyonası’ndaki heyecan dolu maçların tamamı 8 – 11 Haziran tarihlerinde saat 19.00’dan itibaren PUBG MOBILE Türkiye ve  PUBG MOBILE Espor TürkiyeTikTok ve Facebook kanallarından canlı olarak izlenebilecek.

8 Türk takımı Avrupa sahnesinde!

PUBG MOBILE Pro League Türkiye Bahar Sezonu Finalleri’nde FUT Esports 189 puan alarak şampiyon olmuştu. 133 puan toplayan Ozarox Esports 2. olurken aynı puana sahip olan Next Rüya şampiyonayı 3.sırada tamamlamıştı. Bu takımları takip eden Fire Flux Esports, Regnum Carya Esports, Beşiktaş Esports, BRA Esports ve Melise Esports ile birlikte sekiz Türk takımı PMPL Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

PMPL Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan diğer sekiz takım ise PMPL Avrupa’dan geldi. PMPL Avrupa Bahar Sezonu Finalleri’ni şampiyon olarak tamamlayan Gaiming Gladiators, ikinci sırada yer alan Major Pride ve üçüncü sırada bulunan Game-Lord takımlarının yanı sıra Excuse Me, MadBulls, Nexus Gaming, ARR eSports ve SLY Europe takımları da Avrupa Şampiyonası’nda mücadele etme hakkı kazanmış oldu.

Infinix, PMNC ve Yükselen Yıldızlar’dan sonra PMPL Türkiye’nin de sponsoru

Yüksek performansı uygun fiyatla kullanıcılarla buluşturan Infinix, NOTE 30 serisinin bypass şarj özelliği sayesinde prize takılı oyun oynarken ya da video izlerken pile yüklenmiyor ve anakartın ihtiyacı olan enerjiyi direkt olarak cihaza veriyor. Infinix NOTE 30 enerjisinin %80’ini korurken 1.000 tam şarj döngüsüne dayanarak sektör ortalamasını aşan benzersiz bir dayanıklılığı da beraberinde getiriyor.

Güçlü, şık ve uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri ile tanınan Infinix, 2023 PMPL Avrupa Şampiyonası’nın sponsoru oldu. Daha önce PMNC ve Türkiye’nin en büyük topluluk turnuvası olan Yükselen Yıldızlar Turnuvası’na sponsor olan Infinix, PUBG MOBILE ile yaptığı iş birliği ile espor sektörüne destek olmaya devam ediyor.

PUBG MOBILE ücretsiz olarak App Store ve Google Play Store’dan indirilebilir.

PUBG MOBILE ile ilgili daha fazla bilgi için  InstagramYoutubeTikTokFacebookTwitchTwitter ve hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.Popüler Haberler


Acer DA1 ve Nitro GA1 serisi Google TV™ monitörler, üretkenliği, kullanım kolaylığını ve izleme deneyimlerini geliştirmeye yardımcı oluyor


Blizzard tarafından geliştirilen efsanevi aksiyon rol yapma oyunu Diablo IV için heyecanla beklenen ilk genişletme paketi olan The Vessel of Hatred için uzun bir sinematik fragman yayınlandı.


Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve aksiyon FPS türünü ajan temasıyla yeniden karşımıza çıkaracak olan Perfect Dark, merakla beklenen bir proje haline geldi.


World’s Edge, Forgotten Empires, Tantalus Media, CaptureAge, ve Virtuos Games gibi önemli geliştiriciler tarafından ortaklaşa geliştirilen Age of Mythology Retold, efsanevi strateji oyunu serisinin en sevilen üyelerinden biri için yapılan yeniden yapımıyla heyecanı yeniden artırdı.