-->
Microsoft, Neden Bethesda’yı Hızlaca Satın Aldı

Xbox Oyun Stüdyoları Başkanı Phil Spencer, Bethesda Softworks’ün ana şirketi ZeniMax’in satın alınmasının arkasındaki en önemli nedenlerden birini açıklad

26.06.2023 | ulasufuk

Xbox Oyun Stüdyoları Başkanı Phil Spencer, Bethesda Softworks’ün ana şirketi ZeniMax’in satın alınmasının arkasındaki en önemli nedenlerden birini açıkladı. Bu neden, açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Starfield’ın PlayStation için özel bir oyun olma olasılığına dayanıyor.

Microsoft’un Activision Blizzard ile anlaşma süreci hâlâ çeşitli endişeler nedeniyle devam ediyor. FTC – Microsoft duruşmasında konuşan Phil Spencer, Sony’nin rakiplerine “Xbox platformunu atlamaları” için düzenli olarak ödeme yaptığını açıklıyor. Bu hamlelerin ardından Microsoft, rekabet edebilmek için Bethesda’yı satın alma zorunluluğu hissetti.

Şu anda Microsoft, Elder Scrolls ve Fallout stüdyosu Bethesda Softworks’ün ana şirketi ZeniMax Media’yı 7,5 milyar dolarlık bir anlaşma ile bünyesine kattı. Anlaşmanın sonucunda Microsoft, Xbox ve PC için özel oyunlar sunacağını vadetti ve bu kapsamda Redfall oyunu yayımlandı. Yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Starfield ise 6 Eylül’de piyasaya sürülecek.Popüler Haberler


Epic Games’in her hafta ücretsiz oyunlar sunma geleneği devam ediyor! Güvenilir sızıntılarıyla tanınan billbil-kun’a göre, 30 Mayıs’ta Chivalry 2 oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.


PlayStation Plus aboneleri için önemli bir haberimiz var! Sony, Haziran ayında PlayStation Plus kütüphanesinden 12 oyunu kaldıracağını duyurdu.


Heyecanla beklenen F1 24, çıkışına yaklaşırken yepyeni bir sürprizle karşımıza çıktı!


Yayıncı Emma Create ve geliştirici Caro Builders, şehir kurma ve ticaret simülasyon oyunu Rota’s Nautical Chronicles of Trade’in PC (Steam) için çıkış tarihini duyurdu.