-->
Microsoft, Neden Bethesda’yı Hızlaca Satın Aldı

Xbox Oyun Stüdyoları Başkanı Phil Spencer, Bethesda Softworks’ün ana şirketi ZeniMax’in satın alınmasının arkasındaki en önemli nedenlerden birini açıklad

26.06.2023 | ulasufuk

Xbox Oyun Stüdyoları Başkanı Phil Spencer, Bethesda Softworks’ün ana şirketi ZeniMax’in satın alınmasının arkasındaki en önemli nedenlerden birini açıkladı. Bu neden, açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Starfield’ın PlayStation için özel bir oyun olma olasılığına dayanıyor.

Microsoft’un Activision Blizzard ile anlaşma süreci hâlâ çeşitli endişeler nedeniyle devam ediyor. FTC – Microsoft duruşmasında konuşan Phil Spencer, Sony’nin rakiplerine “Xbox platformunu atlamaları” için düzenli olarak ödeme yaptığını açıklıyor. Bu hamlelerin ardından Microsoft, rekabet edebilmek için Bethesda’yı satın alma zorunluluğu hissetti.

Şu anda Microsoft, Elder Scrolls ve Fallout stüdyosu Bethesda Softworks’ün ana şirketi ZeniMax Media’yı 7,5 milyar dolarlık bir anlaşma ile bünyesine kattı. Anlaşmanın sonucunda Microsoft, Xbox ve PC için özel oyunlar sunacağını vadetti ve bu kapsamda Redfall oyunu yayımlandı. Yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Starfield ise 6 Eylül’de piyasaya sürülecek.Popüler Haberler


Son yılların en iyi bilim kurgu- aksiyon filmlerinden, 6 Oscar Ödüllü, küresel hit “Mad Max: Fury Road”


Sony, PlayStation Store’da Mart 2024 ayında en çok indirilen oyunları resmen açıkladı!


Uzun zamandır beklenen bilimkurgu temalı açık dünya aksiyon RPG’si Star Citizen’ın PC sistem gereksinimleri nihayet güncellendi!


NVIDIA’nın bulut oyun platformu GeForce Now (Game+), Nisan ayında 10 yeni oyunla kütüphanesini genişletmeye devam ediyor.