-->
Yu-Gi-Oh! Dünya Şampiyonası 5 Ağustos’ta Başlıyor!

İki gün boyunca sürecek etkinlikte dünyanın en iyi Düellocuları üç farklı Yu-Gi-Oh! oyununda şampiyonluk için yarışacaklar

17.04.2023 | ulasufuk

İki gün boyunca sürecek etkinlikte dünyanın en iyi Düellocuları üç farklı Yu-Gi-Oh! oyununda şampiyonluk için yarışacaklar

Konami Digital Entertainment B.V. (KONAMI), merakla beklenen Yu-Gi-Oh! Dünya Şampiyonası (WCS) 2023’ün resmi tarihlerini ve lokasyonunu duyurdu. En son 2019’da düzenlenen turnuva, bu yıl 5-6 Ağustos tarihlerinde Japonya’da bulunan Tokyo Big Sight’ta (Tokyo Uluslararası Sergi Merkezi) gerçekleşecek.

Yu-Gi-Oh! WCS 2023, Yu-Gi-Oh! RESMİ KART OYUNU, Yu-Gi-Oh! DUEL LINKS ve ilk kez böyle bir şampiyonada yer alacak Yu-Gi-Oh! MASTER DUEL için üç farklı turnuva içerecek.

KONAMI ayrıca Yu-Gi-Oh! DUEL LINKS ve Yu-Gi-Oh! MASTER DUEL için eleme turlarının ayrıntılarını açıkladı. Tüm Düellocular, Yu-Gi-Oh! WCS 2023 Elemelerinde yer almak ve ardından şampiyonada bizzat mücadele etme şansını yakalamak için direkt dijital olarak oyun içi rekabet edebilecek.

Yu-Gi-Oh! MASTER DUEL WCS 2023 Elemeleri 16 Mayıs’ta, Yu-Gi-Oh! DUEL LINKS WCS 2023 Elemeleri ise 30 Mayıs’ta başlıyor.

Her iki oyun için WCS 2023 Elemelerinin tam programı şu şekilde:

  • Yu-Gi-Oh! MASTER DUEL 1. Aşama – 12:00, 16 Mayıs – 11:59, 29 Mayıs (UTC+8)
  • Yu-Gi-Oh! MASTER DUEL Bölgesel Elemeler – 13:00 26 Mayıs – 11:59, 29 Mayıs (UTC+8)
  • Yu-Gi-Oh! DUEL LINKS 1. Aşama – 15:30, 30 Mayıs – 12:59, 12 Haziran (UTC+8)
  • Yu-Gi-Oh! DUEL LINKS Bölgesel Elemeler – 13:00, 9 Haziran – 12:59, 12 Haziran (UTC+8)

Yu-Gi-Oh! MASTER DUEL” WCS 2023 Finallerinin formatının, dünya çapındaki en güçlü Düelloculardan oluşan sekiz takımın Şampiyonayı kazanmak için mücadele ettiği Takım Savaşı (Team Battle) olacağı belirtiliyor.

Yu-Gi-Oh! TCG için Yu-Gi-Oh! WCS 2023 eleme sürecinin son aşamaları, bu yaz Avrupa ve Okyanusya’daki şampiyonalara davet edilen düellocularla gerçekleşecek. Yu-Gi-Oh! Avrupa Şampiyonası, Hollanda’nın Utrecht kentindeki Jaarbeurs sergi merkezinde 30 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında düzenleniyor.

Daha fazla bilgi için adresimiz: https://www.konami.com/yugioh/worldchampionship/2023/en/

Dünyaca ünlü Yu-Gi-Oh! KOLEKSİYON KART OYUNU, 80’den fazla ülkede, 9 dilde yayınlanmaya ve her yaştan oyunseverin beğenisini kazanmaya devam ediyor.

Yu-Gi-Oh! TCG ürünleri ve etkinlikleri ve tüm Yu-Gi-Oh! dijital kart oyunları hakkında en son bilgiler için lütfen aşağıdaki adresleri ziyaret edin:

Resmi Yu-Gi-Oh! KOLEKSİYON KART OYUNU’nu temel alan Yu-Gi-Oh! Duel LinksKONAMI’nin dünyaca ünlü oyununu mobil cihazlara ve PC’ye taşıyor. Düellocular Yami Yugi, Jaden Yuki, Yusei Fudo gibi Yu-Gi-Oh! evreninin popüler karakterlerini dijital kart savaşlarında yaşatmaya devam ediyorlar.

Yu-Gi-Oh! Duel Links iPad®, iPhone® ve iPod touch® için ücretsiz olarak App Store® üzerinden, Android cihazlar için Google Play™ ‘den ve PC için de Steam üzerinden indirilebilir.

44K çözünürlükte* Düellolar, toplanacak 10.000’den fazla kart**, tek oyunculu Solo Mod, çevrimiçi Düellolar, etkinlikler ve çok daha fazlası Yu-Gi-Oh! MASTER DUEL’da sizlerle.

Yu-Gi-Oh! MASTER DUEL PlayStation®5, PlayStation®4, Xbox Series X|S, Xbox One, Steam, Nintendo Switch, iOS ve Android platformlarında ücretsiz olarak oynanabilir. 

Yu-Gi-Oh! MASTER DUEL, ile ilgili daha fazla bilgi için adreslerimiz:

*Sadece destekleyen cihazlardaPopüler Haberler


Microsoft’un oyun abonelik servisi Xbox Game Pass’e yeni oyunlar ekleniyor! Temmuz ayı içinde kullanıcılara sunulacak olan bu 5 yeni oyunla birlikte oyun kütüphanenizi genişletebilirsiniz.


Ubisoft tarafından geliştirilen açık dünya aksiyon macera oyunu Avatar: Frontiers of Pandora için heyecan verici bir gelişme yaşandı.


Critical Hit Games tarafından uzun süredir geliştirilen Nobody Wants to Die adlı gizem ve macera dolu oyun, bugün itibarıyla oyuncularla buluştu.


Dead by Daylight hayatta kalma oyununa, Tomb Raider serisinden tanıdığımız ana karakter Lara Croft, oynanabilir bir karakter olarak ekleniyor.