-->
Sega, Rovio’yu satın aldı.

Video oyun sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Sega, Angry Birds gibi popüler mobil oyunlarının arkasındaki geliştirici Rovio’yu satın aldı.

17.04.2023 | ulasufuk

Sega ve Rovio, 706 milyon Euro’ya bir satın alma anlaşması imzaladı!

Video oyun sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Sega, Angry Birds gibi popüler mobil oyunlarının arkasındaki geliştirici Rovio’yu satın aldı. 776 milyar dolarlık bu satın alma anlaşması, sektörde büyük bir yankı uyandırdı.

Sega CEO’su Yosuke Okunari, satın alma işleminin şirketlerin güçlerini birleştirmesiyle oyun endüstrisinde büyük bir değişim yaratacağına inandığını belirtti. Aynı zamanda Rovio CEO’su Kati Levoranta da işbirliğiyle daha yaratıcı ve etkileyici oyunlar üretebileceklerini söyledi.

Satın alma işleminin tamamlanmasıyla birlikte, Sega ve Rovio, video oyun endüstrisinde daha da güçlenerek yeni ve heyecan verici projelere imza atacaklar. Bu anlaşmanın sektöre yön vereceği düşünülüyor.Popüler Haberler


Heyecanlı karşılaşmalarına sahne olan turnuvanın finalinde Galatasaray Espor’u 3-1 mağlup eden HOWL Espor şampiyon oldu.


Dünyanın En Geniş Kapsamlı Star Wars Koleksiyonu Galaksinin Fanları Sergisi Istanbul Sinema Müzesi’nde


Samsung Art Store kullanıcıları, Van Gogh’tan Antik Mısır’a kadar uzanan bir yelpazede sunulan 38 ünlü sanat eseri arasından seçim yapabilecek.


MediaMarkt, farklı kategorilerden sunduğu binlerce teknolojik ürüne ek olarak bu ürünlerin vazgeçilmez aksesuarlarında, 25 Eylül tarihine kadar geçerli olacak Aksesuar Kampanyası’nı başlattı.