-->
WBSC eBASEBALL: POWER PROS Olympic Esports Series 2023’ün Resmi Oyunlarından Biri Oldu

Konami Digital Entertainment B.V. bugün yaptığı açıklamayla WBSC eBASEBALL: POWER PROS’un Uluslararası Olimpiyat

02.03.2023 | ulasufuk

Konami Digital Entertainment B.V. bugün yaptığı açıklamayla WBSC eBASEBALL: POWER PROS’un Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) ev sahipliğini yaptığı Olympic Esports Series 2023’ün (Olimpik Espor Serisi 2023) resmi oyunlarından biri olarak seçildiğini duyurdu.

Olympic Esports Series 2023, IOC tarafından Uluslararası Federasyonlar ve oyun yayıncıları ile iş birliği içinde, küresel çapta ve sanal olarak gerçekleştirilen bir espor yarışması. Organizasyonda 9 spor dalı yer alacak. Yarışmada basketbol kategorisini temsil edecek oyunsa WBSC’nin (World Baseball Softball Confederation) resmi beyzbol oyunu WBSC eBASEBALL™: POWER PROS oldu.

Yarışmaya seçilen sporların eleme turları Mart ayında başlayacak ve finaller, 2023 Olimpik Espor Haftası’nın en önemli organizasyonu olarak 22-25 Haziran tarihlerinde Singapur’daki Suntec Center’da gerçekleştirilecek.

David Lappartient, IOC Espor İşbirliği Grubu Başkanı 

“Olimpiyatlar, insanları barışçıl rekabette bir araya getiren bir organizasyon. Olympic Esports Series 2023 de olimpik rekabetin hem oyuncuları hem de hayranları için daha fazla alan yaratma hedefiyle düzenleniyor. Dünyanın en iyilerinden bazılarının küresel sahnede rekabet etmesine tanık olmayı ve aynı zamanda birlikte sağlık ve iyilik, eğitim ve inovasyon alanlarında fırsatları paylaşmayı dört gözle bekliyoruz”.

WBSC Yönetici Direktörü Michael Schmidt

“Beyzbolun yeni Olimpik deneyiminin bir parçası olmaktan ve beyzbol için birinci sınıf bir eSpor müsabakası sunmak üzere dünyanın önde gelen oyun yayıncılarından biri olan KONAMI ile yeniden ortaklık yapmaktan çok mutluyuz. WBSC olarak eSporların yeni izleyicilerin ilgisini çekme konusundaki büyük potansiyelini fark ediyor ve bu alanda gelişmek ve yenilik yapmak için yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Heyecan verici yeni IOC etkinliği aracılığıyla sanal beyzbolun en iyilerini Olympic Esports Series’e ve Singapur’daki Finallere getirmeye hazırız.”

Konami Digital Entertainment Temsilci Direktörü, Başkan Hideki Hayakawa

“IOC’nin Olympic Esports Series’inin bir parçası olarak beyzbolun tanıtımına katkıda bulunabildiğimiz için çok mutluyuz. KONAMI, WBSC eBASEBALL™ topluluğunun gelişmesini daima gururla desteklemekte. eBASEBALL™ aracılığıyla beyzbol ve softbol topluluğunun etkisini küresel boyutta artırma vizyonunda WBSC ile iş birliği yapan KONAMI, WBSC ile eBASEBALL™’ın sürdürülebilir gelişimini teşvik etmeye ve desteklemeye devam edecek.”

Oyuncular ve fanlar Olympic Esports Series’ nasıl katılacaklarıyla ilgili ayrıntıları almak veya veya Olimpiyat haberlerini kaçırmamak için Olympics.com adresini ziyaret edebilir ve kaydolabilirler. 2023 Olimpiyat Espor Serisinde yer almak için oyuncuların PlayStation™ Store’dan veya Nintendo Switch eShop üzerinden WBSC eBASEBALL™: POWER PROS oyununu indirmeleri gerekiyor. Oyuncular oyunu çevrimiçi oynayabilirler.

Konami Digital Entertainment, 2023 Olimpiyat Espor Serisine katılımıyla hem beyzbol ve softbolun hem de genel olarak sporun sürdürülebilir gelişimini desteklemeye devam edecek.

Daha fazla bilgi için adresimiz – https://www.konami.com/pawa/wbsc/en/ Popüler Haberler


2K Games, NBA 2K serisinin yeni oyunu NBA 2K25’in detaylarını paylaştı.


Nacon’un yayıncılığını üstlendiği ve Spiders stüdyosu tarafından geliştirilen GreedFall II: The Dying World, oyuncularıyla buluşmaya hazırlanıyor.


KeokeN Interactive stüdyosu, başarılı Deliver Us serisinin yeni oyunu Deliver Us Home için düzenlenen Kickstarter kampanyasında hedeflenen bağış miktarını toplamayı başardı.


Amazon, Prime Gaming üyeliği kapsamında kullanıcılarına ücretsiz oyunlar sunmaya devam ediyor.