-->
Oyuncular Kesintisiz ve Güvenli Dijital Deneyimler Yaşayacak

Xsolla ile Mastercard iş birliği yaptı

13.03.2023 | ulasufuk

Xsolla ile Mastercard iş birliği yaptı

Lider küresel video oyun ticareti şirketi Xsolla,  üç ayda bir gerçekleştirdiği yeni çözümlerini ve güncellemelerini duyurdu. Şirket, yeniliklerin yanı sıra oyuncular ve geliştiriciler için ödeme sürecinin basitleştirilmesi, özelleştirilmesi ve güvenliğinin arttırılması kapsamında Mastercard ile partnerlik kuracağını açıkladı.

7.3 milyar mobil telefon kullanıcısından oluşan küresel hedef kitlesini genişleten Xsolla,   son yenilikleri kapsamında bulut teknolojisiyle daha fazla oyuncuya bağlanıyor ve Mastercard iş birliği ile kullandıkça-öde modeli sunuyor. 

Bulut oyunundaki potansiyel fırsatlar konusunda heyecanlı olduklarını belirten Xsolla Başkanı Chris Hewish; “Vizyonumuz oyun oynamayı daha geniş çapta mümkün kılmak, oyunları daha fazla oyuncunun eline ulaştırmak, bunları herkes için, her zaman ve her yerde bulut aracılığıyla daha erişilebilir hâle getirmektir. Geliştiricilere streaming teknolojisiyle,  tüm dünyadaki oyuncular için sürükleyici, markalı online deneyimler yaratma gücü vererek hedef kitlelerine daha kolay ulaşmalarını sağlıyoruz” diye konuştu. 

Mastercard iş birliği ile birçok özellik geliyor

Mastercard ve Xsolla iş birliği oyuncular için kesintisiz ve güvenli ödemenin yanı sıra kredi kartı sadakat puanları kullanarak gelişmiş ödeme deneyimleri, basit oyun içi para hediyesi, gelişmiş üretici ödeme süreçleri gibi birçok özelliği içeriyor. Oyunun kurallarını değiştiren bu çözüm, Xsolla’nın Ödeme İstasyonu ürününe entegre edilecek. Oyuncular aynı zamanda oyun içi paraları arkadaş ve ailelerine hediye etme fırsatına da sahip olacak. Aynı zamanda, aileler çocuklar oyun içi bir alım yapmadan önce 

kimlik doğrulama ve dolandırıcılık algılama gibi tüketiciyi koruyan özelliklerden yararlanabilecek. 

Tüm işlemler tek bir yerden gerçekleşiyor

Dijital Dağıtım Merkezi çözümü, kullanıcıları için eğlence içeriği üreten ve dağıtımını yapan online ve offline dağıtım kanalları ve markaları için tek bir portal sunuyor.  Bu çözümle birlikte oyun geliştiriciler, oyunları ve oyun içi ürünleri tek bir uygulama ya da online portal aracılığıyla pazarlamak, dağıtımını yapmak ve satmak için doğrudan telekomünikasyon kuruluşlarıyla partnerlik kurabiliyor. Geliştiriciler, oyun ve içeriklerinin, kuruluşun online mağazası ve web mağazası aracılığıyla dağıtılması ve satılmasını sağlayabiliyor. Dijital Dağıtım Merkezi ile kuruluşlar, geniş bir tüketici tabanına daha geniş bir eğlence, içerik ve oyun gamı sunabiliyor. Aynı zamanda tüketiciler, günlük alışverişleriyle birlikte oyunla ilgili işlemlerini birkaç tıkla tek bir yerden yapabiliyor.   

Xsolla Bulut tabanlı oyunlarını arttırıyor

Bulut teknolojilerinin geleceğine olan inancını yeniden teyit eden Xsolla, partnerleri için pazarlama hızını geliştirmeye yardımcı olmak adına; geliştiricilerin birden çok teknoloji ve streaming satıcısını daha az adım ve daha kısa zamanda birleştirmesine yardımcı olmak için Bulut Oyun çözümünü harekete geçiriyor. Küresel altyapısını güçlendiren marka, bulut tabanlı oyunlarını arttırmaya devam ediyor. Aynı zamanda bulut tabanlı oyunların dünyadaki oyunculara olan ulaşılabilirliğine de katkıda bulunan Xsolla,  ve oyunculara, oyun oynama deneyimleri için kullandıkça ödeme fırsatı da sağlıyor. . Oyuncular artık bölgelerinde daha önce olmayan oyunları oynayabiliyor ve yalnızca oyunu oynadıkları süre kadar ödeme yapıyor. Geliştiriciler, kullanıcı davranışı ve hasılat projeksiyonları hakkında çok önemli içgörüler kazanırken,  bunun oyuncular için gelecekteki oyun yapımları ve güncellemeler konusunda katkı sağlayacağı öngörülüyor. . Bulut deneyimiyle herkes kazanırken oyundan zevk alma çıtası yükseliyor. Popüler Haberler


2K, bugün TopSpin 2K25 Centre Court Passes’iduyurdu, bu launch içerik programı ve aylarca yeni zorluklar ve ödüller sunuyor.


Orta Çağ’ın Gerçekçi Dünyası Geri Dönüyor!


Fallout dizisinin yayınlanmasıyla beraber Fallout 4, Avrupa’da en çok satan oyun unvanını ele geçirdi!


Sega’nın efsanevi beat’em’up oyunu Golden Axe, Comedy Central tarafından animasyon dizisi olarak yeniden hayat buluyor!