-->
LEGO 2K Drive’ın 19 Mayıs 2023’te Çıkacağını Duyurdu

Bu yeni ortaklığın ilk oyunu olan ve ikonik LEGO oyun deneyimini geliştiren yeni AAA yarış macera oyunu şimdi ön siparişte.

23.03.2023 | ulasufuk

Bugün, 2K ve LEGO Group, 19 Mayıs 2023’te dünya çapında çıkışı gerçekleşecek olan yeni AAA yarış macera oyunu olan LEGO® 2K Drive’ı duyurdu. Visual Concepts tarafından geliştirilen LEGO 2K Drive, ikonik LEGO oyun deneyimini, oyuncuların istedikleri aracı yapıp istedikleri yere sürebilecekleri ve bir LEGO yarış efsanesi olabilecekleri geniş, açık bir dünyayla birleştiriyor.

LEGO 2K Drive 2k ve LEGO Group partnerliğinde geliştirilecek olan ilk AAA oyun olma özelliğini taşıyor. 2K’nın yüksek kaliteli ve ilgi çekici etkileşimli eğlence içerikleri oluşturma konusundaki kanıtlanmış uzmanlığı ve LEGO Group’un benzeri görülmemiş kültürel etkisi ile bu ortaklık, hayranların bildiği ve sevdiği ikonik LEGO oyunları deneyimini heyecan verici yeni şekillerde geliştirecek.

Bu türde derin deneyime sahip olan Visual Concepts ekibi, ilk kez bir LEGO yarış oyununa AAA kalitesi, oyun derinliği ve çarpıcı görseller getirecek.

LEGO 2K Drive, çeşitli araç özelleştirme sistemi sunarken, açık dünya sürüşünün ve hızlı tempolu rekabetçi yarışın en iyi unsurlarını birleştirecek.

Ek olarak, Supercar ve hypercar şirketi olan McLaren Automotive ile yapılan iş birliği, LEGO Speed ​​Champions ikili paket setine, McLaren’in yarışçı ve mühendis Bruce McLaren tarafından kurulmasının 60. yılını kutlamak için piyasaya sürülen McLaren Solus GT ve McLaren F1 LM’yi getirecek.

LEGO 2K Drive içerikleri:

  • Uçsuz bucaksız Açık Dünyada Geçen Bir Hikaye:Oyuncular, Sky Cup Trophy’yi kazanma umuduyla bir dizi karizmatik rakibe karşı yarışırken Bricklandia’nın çok sayıda benzersiz biyom bölgesinde yolculuk edecek. Lego 2k Drive’da oyuncular Lego temalı City, Creator, Speed Champions gibi bilinen araçlarla ile yarış,mini oyun,meydan okuma, koleksiyon öğeleri,yok edilebilecek şeyler’in bulunduğu geniş açık dünyada istedikleri şekilde oyunu oynayabilecekler.
  • Yüksek Oktanlı LEGO Yarışı: LEGO 2K Drive, yarış sırasında oyuncuların bir düğmeye dokunarak yarıştaki duruşunu değiştirebilen benzersiz güçlendirme yeteneklerinden yararlanırken çok çeşitli pistlerde savaştığı, hızlı, tempolu, olağandışı bir deneyim sunuyor.
  • Benzersiz Kişileştirme: LEGO 2K Drive, maceraları boyunca 1.000’den fazla benzersiz LEGO parçasının yanı sıra çok sayıda renkli tasarım, çıkartma, yetenek ve daha fazlasıyla oyuncuların kendi araçlarını kendi zevklerine göre inşa etmelerine olanak tanıyan çeşitli bir kişiselleştirme sistemi sunuyor.
  • Tek Başınıza veya Birlikte Oynayın: LEGO 2K Drive, başkalarıyla eğlenmek ve güçlü bir iş birliği için heyecan verici bir rekabetçi çok oyunculu oyun modu sunuyor. Yerel, 2 kişilik bölünmüş ekran aracılığıyla aileniz ve arkadaşlarınızla oynayın veya benzer beceri düzeylerine sahip diğer cesur yarışçılarla çevrimiçi olarak eşleşin.

LEGO GAME başkanı Remi Marcelli “Video oyunları uzun zamandır hayranlarımızın LEGO System-in-Play büyüsünü deneyimlemelerinin önemli bir yolu olmuştur ve 2K’nın geniş bir izleyici kitlesi için kaliteli, yenilikçi içerikler sunma konusundaki güçlü geçmişi, onları bir sonraki ikonik Lego AAA oyunu yaratmak için mükemmel bir ortak haline getiriyor” açıklamasında bulundu. Ayrıca “LEGO 2K Drive ile başlayarak, hayranların beklediği LEGO mizahı ve eğlence üzerine inşa edilen yepyeni bir versiyonu deneyimleyeceği için heyecanlıyız.” cümlesi ile heyecanını dile getirdi.

Visual Concepts başkanı Greg Thomas “LEGO markasının sahip olduğu tarihle, bir LEGO oyununa nasıl yeni ve benzersiz bir şey getirebileceğimizi düşünürken, hem ortaklarımıza hem de uzun süredir LEGO oyunu hayranlarına karşı üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeydik.Unutulmaz bir deneyime yüreklerini döken, sınıfının en iyisi oyun yapımcılarından oluşan bir ekip oluşturduk, hayranlarla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

2K CEO’su ve başkanı David Ismailer “LEGO Group, onlarca yıllık yenilikçi tüketici deneyimine sahip ikonik bir marka ve 2K portföyünü dünya çapında yeni kitlelere genişletmeye devam ederken onlarla iş ortaklığı yapma fırsatı bizi çok heyecanlandırdı. LEGO 2K Drive, yeni, çığır açan LEGO oyunları sunmaya yönelik multi-title taahhüdümüzde inanılmaz bir ilk adım” açıklamasında bulundu.

LEGO 2K Drive‘ın üç versiyonu bulunuyor:

  • The Standard Edition PlayStation®4 (PS4™), PlayStation®5 (PS5™), Xbox One, Xbox Series X|S, PC ve Nintendo SwitchTM için kutulu ve digital versiyon olarak çıkacak.
  • The Awesome Edition yeni bir araç, araç yeteneği ve oyun içi bir LEGO minifigürü içerecek. Oyuncular ayrıca, her biri yeni araçlara ve temalara sahip, lansman sonrası dört ayrı Drive Pass içeriği sezonuna ek olarak, tamamen yeni bir biyomu tanıtan Year 1 Drive Pass** alacaklar.
  • The Awesome Rivals Edition birden fazla yeni araç, bir araç yeteneği ve oyun içi LEGO minifigürleri içerecek. Oyuncular ayrıca, her biri yeni araçlara ve temalara sahip, lansman sonrası dört ayrı Drive Pass içeriği sezonuna ek olarak, tamamen yeni bir biyomu tanıtan Year 1 Drive Pass** alacaklar.

LEGO 2K Drive Standard Edition, 19 Mayıs 2023’te dünya çapında PlayStation®5 (PS5™), PlayStation®4 (PS4™), Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo SwitchTM ve PC için Steam ve Epic Games Store üzerinden satışa sunulacak. Awesome Edition ve Awesome Rivals Edition, 16 Mayıs 2023*** tarihinden itibaren dijital olarak erişilebilecek ve Awesome Edition (Fiziksel), PlayStation®5 (PS5™), PlayStation®4 (PS4™), Xbox Series X|S için de mevcut olacak, Xbox One ve Nintendo SwitchTM, 16 Mayıs 2023’ten itibaren belirli bölgelerde belirli satıcılarda stoklarla sınırlı olacak.****

Ön siparişler tüm platformlarda başladı ve lansman gününden önce ön sipariş veren oyuncular Aquadirt Racer Pack(Dijital) sahibi olacaklar. *****

Çevrimiçi özelliklere erişmek için Çevrimiçi Hesap (13+) gereklidir. Ek ayrıntılar için www.take2games.com/legal ve www.take2games.com/privacy adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Visual Concepts bir 2K stüdyosudur. 2K, tamamı Take-Two Interactive Software, Inc.’e (NASDAQ: TTWO) ait bir yayıncılık şirketidir.

** Year 1 Drive Pass, 2K Drive Awesome Edition ve Awesome Rivals Edition’a dahildir. Bireysel olarak da satın alınabilir. Temel oyun gereklidir. Dijital siparişler için Year 1 Drive Pass içeriği, yayınlandıktan sonra oyun içinde otomatik olarak teslim edilecektir. Fiziksel siparişler için, Year 1 Drive Pass içeriği, oyun içinde kullanılmak üzere bir kod kutusu aracılığıyla teslim edilecek ve piyasaya sürüldüğünde sunulacaktır. Year 1 Drive Pass ile ilgili daha fazla ayrıntı gelecekte paylaşılacaktır.

*** Awesome Edition ve Awesome Rivals Edition, 19 Mayıs 2023’e kadar Japonya, Güney Kore ve Hong Kong’daki Nintendo SwitchTM ‘de erişilebilir olmayacaktır.

**** Stok ayrıntıları için yerel satıcı mağazasına veya sitesine bakabilirsiniz.

***** 18 Mayıs 2023’e kadar LEGO 2K Drive Standard Edition ve Cross-Gen Standard Edition için ön sipariş bonus teklifi mevcuttur. Teklif, bir (1) Aquadirt Racer Street Car, bir (1) Aquadirt Racer Off-road ve bir (1) adet Aquadirt racer boat içeren Aquadirt Racer paketi içindir.Aquadirt Racer Paketi, Awesome Edition ve Awesome Rivals Editions’a dahildir. Fiziksel ön siparişler için içerik, kutuda verilen bir kod aracılığıyla oyun içinde kullanılacaktır. Dijital ön siparişler için içerik, oyun içinde otomatik olarak yetkilendirilecektir. Şartlar geçerlidir.Popüler Haberler


Epic Games’in her hafta ücretsiz oyunlar sunma geleneği devam ediyor! Güvenilir sızıntılarıyla tanınan billbil-kun’a göre, 30 Mayıs’ta Chivalry 2 oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.


PlayStation Plus aboneleri için önemli bir haberimiz var! Sony, Haziran ayında PlayStation Plus kütüphanesinden 12 oyunu kaldıracağını duyurdu.


Heyecanla beklenen F1 24, çıkışına yaklaşırken yepyeni bir sürprizle karşımıza çıktı!


Yayıncı Emma Create ve geliştirici Caro Builders, şehir kurma ve ticaret simülasyon oyunu Rota’s Nautical Chronicles of Trade’in PC (Steam) için çıkış tarihini duyurdu.