-->
HOWL Takımı PUBG EMEA Championship: Spring Şampiyonu Oldu

Kadro, ödül havuzundan en büyük payı alarak PUBG Global Series 1’e katılıyor

28.03.2023 | ulasufuk

Kadro, ödül havuzundan en büyük payı alarak PUBG Global Series 1’e katılıyor

KRAFTON, Inc., HOWL’un PUBG EMEA Championship: Spring kazananları olduğunu duyurdu. Yunus Emre ‘Deli’ Ağaç, Ahmet Salih ‘RuerN’ Demirbaş, Semih Can ‘LAHZA’ Şahin, Berke İdris ‘Scofeld’ Öztürk’ten oluşan kadro, 26 Mart Pazar günü 3 gün süren amansız mücadelenin ardından 15 takımı daha mağlup etti. PUBG Global Series 1 (PGS1) ve 750 PUBG Global Championship (PGC) Puanı için otomatik katılım hakkına ek olarak 100.000 ABD doları tutarındaki ödül havuzundan 25.000 ABD doları tutarındaki birincilik ödülünü de aldı. Acend Club az bir farkla ikinci olurken PGS1’e doğrudan davet aldı.

Dişini Tırnağına Takan Bir Büyük Final

PEC: Spring EMEA takımlarının yıl sonundaki PCG’ye katılmaları için gereken önemli PGC puanlarını elde etmeleri adına sunulan ilk fırsattı. Ayrıca global partner olmayan iki takımın da PGS1’de yer alması için bir fırsat sunuyordu. PEC: Spring playoff’larının alt grubundan yükselen HOWL takımı, Büyük Finaller’deki zamanın çoğunu liderlik tablosunun zirvesinde geçirse de turnuvanın son gününün bitimine doğru birinci sıradaki konumları oynamaya başladı. Son oyuna ikinci sırada başlayan takım, RuerN’in tam anlamıyla son saniye skor puanı alması Exalt’ın çorba parası çıkarmasına son saniyede engel oldu. Final puan toplamını HOWL ile paylaşan fakat daha az sıralama puanına sahip olan Acend Club, hak ettiği ikinciliği elde etti. Her iki takım da PGS1’e yükselirken karşılaşmanın son dakikalarına kadar büyüleyici bir şov sergileyen Exalt ve FUT Esports, sırasıyla üçüncü ve dördüncü sırada yer aldı. 

Always-On Sahura Doğru

Türkiye’de Ramazan ayı nedeniyle “Always-On Sahura Doğru” isimli özel bir espor etkinliği düzenleniyor. Dört hafta sürecek etkinlikte en iyi 16 takım 22 Nisan’da Büyük Finaller’de yarışacak. 

Etkinliğin ödül havuzu haftalık 5.000 TL & 18.400 G-Coin, Büyük Finallerin ödül havuzu da 20.000TL & 50.000 G-Coin’dir.

Büyük Final, 22 Nisan 2023 21:00’da PUBG: BATTLEGROUNDS Türkiye Resmi Twitch kanalında yayınlanacak. UtimikkTimurlengx ve Canalem aksiyonun her adımında izleyiciye rehberlik edecek yetenekler olarak yer alacaklar. Yayın sırasında izleyiciler ayrıca özel eşya kodları alabilecekler.

Kayıt detayları için lütfen ilgili blog gönderisine bakınız.

PUBG Esports hakkında daha fazla bilgiyi pubgesports.com adresinde ve resmi sosyal medya kanallarında bulabilirsiniz: YouTube, Twitter, Instagram, Facebook, Twitch ve TikTok

PUBG: BATTLEGROUNDS hakkında daha fazla bilgiyi https://emea.battlegrounds.pubg.com/tr/ adresinde ve resmi sosyal medya kanallarında bulabilirsiniz: YouTube, Twitter, Instagram, Facebook, Twitch ve TikTok

Basın materyalleri için bu linki ve bültenler için resmi PUBG Esports basın odasını ziyaret edebilirsiniz.Popüler Haberler


Epic Games’in her hafta ücretsiz oyunlar sunma geleneği devam ediyor! Güvenilir sızıntılarıyla tanınan billbil-kun’a göre, 30 Mayıs’ta Chivalry 2 oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.


PlayStation Plus aboneleri için önemli bir haberimiz var! Sony, Haziran ayında PlayStation Plus kütüphanesinden 12 oyunu kaldıracağını duyurdu.


Heyecanla beklenen F1 24, çıkışına yaklaşırken yepyeni bir sürprizle karşımıza çıktı!


Yayıncı Emma Create ve geliştirici Caro Builders, şehir kurma ve ticaret simülasyon oyunu Rota’s Nautical Chronicles of Trade’in PC (Steam) için çıkış tarihini duyurdu.