-->
Samsung, Bugüne Kadarki En Güçlü Samsung Galaxy S Serisi’ni Tanıttı

Premium akıllı telefon deneyiminde yeni bir çağ başlıyor…

02.02.2023 | ulasufuk

Premium akıllı telefon deneyiminde yeni bir çağ başlıyor…

Samsung, premium akıllı telefon deneyiminde yeni bir dönemi başlatıyor. Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 cihazlarının yer aldığı bugüne kadar geliştirilmiş en güçlü Galaxy S Serisi, yapay zeka teknolojisiyle fark yaratan kamerası, şık ve etkileyici tasarımının yanı sıra ileri teknolojik özellikleriyle standartları yeniden belirliyor.

Samsung, yeni Galaxy S23 Serisi’nin bugüne kadarki en güçlü kamerası ile herkese kendi yaratıcılığını keşfetme özgürlüğü sunuyor. Kullanıcılar artık yapay zeka (AI) desteğiyle, gerçek film karelerini aratmayan Nightography özellikli videolar da çekebilecek. 

Galaxy S23 Serisi için özel geliştirilmiş Snapdragon® 8 Gen 2 Mobil Platformu’[1]  ise geleceğin oyun deneyiminin kapılarını aralıyor, oyunseverlerin güç ve performans beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Galaxy S23 Serisi’nin ezber bozan inovasyonları ise bu kez daha çarpıcı bir tasarım diliyle sunuluyor. Seri’nin tasarımında, Samsung’un sürdürülebilirlik çalışmalarıyla paralel olarak, bir önceki tüm Samsung Galaxy akıllı telefonlarla kıyaslandığında daha fazla geri dönüştürülmüş malzeme kullanılıyor[2]. Samsung Galaxy kullanıcılarının uzun süredir severek kullandığı yerleşik S Pen[3] ise üretkenlik, not alma, hobiler ve daha fazlası için yeni seçenekler sunuyor.

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, yeni Galaxy S23 Serisi ile ilgili şunları söyledi: “Teknolojinin dönüştürücü etkisi, insanlara sunduğu yeniliklerin ötesinde, daha iyi bir geleceğe yaptığı katkıyla da ölçülmeli. Galaxy S23 Ultra ve Galaxy S Serisi cihazlarımızın tamamı, güvenli ve premium akıllı telefon deneyimi için yeni standartları belirliyor. Güçlü performansla kalıcı inovasyonu birleştiriyor, yüksek performans kavramına yeni bir boyut kazandırıyoruz.”

Samsung Electronics Türkiye Başkanı ve CEO’su Philip Choi ise, “Samsung olarak, yeni Galaxy S Serisi ile inovasyon mirasımızı daha da ileri taşıyoruz. Profesyonel düzeydeki kamera sisteminin daha akıllı hale geldiği Galaxy S23 Serisi, Galaxy akıllı telefonların sunduğu en iyi fotoğraf ve video performansını vadediyor. Ayrıca, Galaxy ekosisteminde sunduğumuz bağlantılı özellikler artık kullanıcılara hiç olmadığı kadar kolay ve kusursuz bir deneyim yaşatacak. Samsung’un bugüne kadar geliştirdiği en güçlü Galaxy cihazları, Türkiye’deki kullanıcılarımızla buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.”

Samsung, bugüne kadarki en gelişmiş kamera sistemini Galaxy S23 Serisi ile sunuyor

Yeni Galaxy S23 Ultra, hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılara en çarpıcı kareleri daha kolay yakalama olanağı sunuyor. Samsung Galaxy’nin gelişmiş kamera sistemi, neredeyse tüm ışık koşullarına uygun olarak, en ince detayları dahi yakalayabilecek şekilde geliştirildi. İyileştirilmiş Nightography özellikleri, Galaxy S Serisi’nin fotoğrafları ve videoları her ortamda en iyi hale getirebilmesini sağlıyor[4]. Yapay zeka destekli görüntü sinyali işleme (ISP) algoritması sayesinde, ışığın yetersiz olduğu ortamlarda çekilen görüntüleri bozabilen görsel gürültü otomatik olarak düzeltiliyor. Yeni Galaxy S23 Serisi’nde Nightography özelliği video kamerasına da gelirken, Galaxy S23 Ultra’da videonun yanı sıra yenilenen selfie kamerası (ön kamera) için de Nightography özelliği sunuluyor.

Samsung Galaxy cihazlarında bir ilk olarak, Galaxy S23 Ultra’nın yeni 200MP Adaptive Pixel Sensörü, unutulmaz anları olağanüstü ayrıntılarla yakalıyor. Bunların yanı sıra, aynı anda birden fazla yüksek çözünürlüklü görseli işleyebilen piksel gruplama teknolojisi de kullanılıyor[5]. Galaxy S23 Serisi, hızlı otomatik odaklanma özelliğinin yanı sıra Galaxy telefonlarda ilk defa sunulan Galaxy Süper HDR selfie kamerası da yer alıyor. Ön kamera, 30fps hızdan 60fps hıza geçebiliyor ve bu sayede, fark edilebilir bir biçimde daha iyi fotoğraflar ve videolar çekebiliyor. 

Yeni Galaxy S23 Serisi ile yaratıcılığı artıran birçok uygulama geliyor

Yaratıcılığın denetimini tamamen kendi eline almak isteyen ve kişiselleştirilmiş bir kamera arayan kullanıcılar için, Galaxy S Serisi fotoğrafçılık deneyimini bir üst seviyeye taşıyan araçlar sunuyor. Yalnızca Samsung Galaxy cihazlarında kullanılabilen Expert RAW uygulaması[6], RAW ve JPEG formatlarına DSLR stilinde görüntü çekme ve düzenleme olanağı sunuyor. Böylelikle kullanıcılar yanlarında ağır kamera ekipmanları taşımak zorunda kalmıyor. Bu uygulama sayesinde Çoklu-Pozlama özelliğiyle deneysel ve sanatsal fotoğraflar elde edilebiliyor. Buna ek olarak kullanıcılar, Samsung Kamera uygulamasında veya Expert RAW uygulamasında bulunan Astrophoto ayarlarını kullanarak Samanyolu’nun en net görüntülerini yakalayabiliyor. Ayrıca, Galaxy Watch5 Serisi’ndeki ‘Camera Controller’ uygulamasının[7] yeni yakınlaştırma özellikleri sayesinde, kullanıcılar en mükemmel kareleri doğrudan akıllı saatlerini kullanarak da çekebiliyor.

Samsung’un yeni Galaxy S23 Serisi’nin kamerasında kullanıcılara sunduğu diğer yenilikler ise şunlar:

Düşük ışık gibi normalde görüntüde bulanıklık yaratacak durumlarda, çift optik görüntü sabitleme (OIS), Galaxy S23 Ultra’da tüm açılarda net görüntüleme sunuyor. Gelişmiş 8K video[8] ile videolar artık daha geniş açı ve saniyede 30 kare hızla sinemayı andıran bir atmosfer sunuyor. Gelişmiş nesne-tabanlı Yapay Zeka ise saçlar ve gözler gibi en ince yüz hatlarına kadar her bir detayı analiz ediyor. Bu sayede görüntüsü çekilen kişinin dinamik özellikleri görüntüye tam anlamıyla yansıyor. Daha da gelişmiş bir video deneyimi sunmak üzere, Galaxy Buds2 Pro kulaklıkların yeni 360 Derece Ses Kayıt özelliği[9] ise kullanıcıların çok boyutlu ses kaydı almasını sağlıyor. 

Mobil oyunun deneyiminde önemli bir eşik daha aşıldı

Hem içerik üreticileri hem de oyun tutkunları için sınırları zorlayan inovasyonlar üreten Samsung, yeni Galaxy S23 Serisi’nde de bu geleneği sürdürüyor. Samsung ve Qualcomm, Samsung Galaxy deneyimini yepyeni Qualcomm Snapdragon® 8 Gen 2 Mobil Platformu’yla optimize etti. Böylece bir Samsung Galaxy akıllı telefon için bugüne kadar geliştirilen en güçlü ve verimli platformla beraber en hızlı Snapdragon[10] da kullanıma sunulacak. Tüm bunların yanı sıra Galaxy S23 Ultra, 5000mAh[11] güce sahip piliyle kendi boyutunu büyütmeden cihazın güçlü kamerasını destekliyor.

Yeni tasarlanan CPU mikro mimarisi, Galaxy S23 Serisi’nin işlemci kabiliyetini Galaxy S22 Serisi’ne göre yüzde 30 oranında arttırıyor[12]. Samsung Galaxy’nin yüksek verimliliğe sahip NPU mimarisi, performans-güç dengesinin sağlanması için yüzde 49 oranında optimize edildi. Diğer yandan, yapay zeka algoritması da kullanıcıların efsanevi fotoğraflar ve videolar çekebilmesini sağlıyor. Galaxy S23 Serisi’ndeki en önemli iyileştirmelerden biri GPU optimizasyonu. Seri’de kullanılan GPU (grafik işlemcisi), Galaxy S22 Serisi ile kıyaslandığında yaklaşık yüzde 41 daha hızlı. Böylece, bir akıllı telefondan yüksek performans bekleyen kullanıcılara da hitap ediyor. 

Galaxy S23 Ultra, geleceğin dijital realizm dünyasına giriş yaptığımız bu dönemde, oyun dünyasında yaygınlaşmaya başlayan gerçek zamanlı ışın izlemeyi mümkün kılıyor. Kullanıcılar, her bir ışını takip edebilen bu teknoloji sayesinde, her sahneyi daha gerçekçi bir biçimde görüntüleyebiliyor. Tüm Galaxy S23 Serisi modellerinde yer alan ve boyutu genişleyen[13] Samsung Galaxy Cihaz Soğutma özelliğiyse oyunseverlerin heyecanını hiçbir zaman yarıda bırakmıyor.

Tüm bu güçlü özelliklere uygun olarak Galaxy S23 Ultra, daha keskin köşelere sahip 6,8-inç[14] kavisli ekranıyla daha geniş ve düz bir yüzey alanı[15] sunuyor. Böylece bir Samsung Galaxy akıllı telefonda mümkün olan en iyi görsel deneyimi vadediyor. Samsung Galaxy’nin yeni ‘Artırılmış Konfor’ özelliği, kullanıcıların renk tonlarını ve kontrast seviyelerini uyarlamasına olanak veriyor. Bu özellikle birlikte, gece kullanımında telefon ekranının neden olabileceği göz rahatsızlıkları azalıyor. Görüntü İyileştirme özelliğiyse artık iki değil üç ışık seviyesine göre kendini uyarlayarak gündüz kullanımında da parlamayı azaltıyor.

Yeni Galaxy S23 Serisi, gelecek nesiller düşünerek tasarlandı

Galaxy S23 Serisi, insan yaşamını zenginleştiren ve gezegenimizin geleceği düşünülerek tasarlanan premium teknolojilerde çıtayı yükseltiyor. Galaxy S22 Serisi’nde kullanılan geri dönüştürülmüş malzemelerin oranı Galaxy S23 Serisi cihazlarda daha da artıyor. Galaxy S22 Serisi’nde geri dönüştürülmüş malzemelerle üretilen bileşenlerin sayısı 6 iken, bu sayı Galaxy S23 Serisi’nde 12’ye yükseldi. Bu malzemeler arasında geri dönüştürülmüş alüminyum ve geri dönüştürülmüş cam malzeme kullanılıyor. Bunlara ek olarak atık balıkçı ağlarından[16] , su bidonu ve pet şişe atıklarından elde edilen geri dönüştürülmüş plastik malzemeler de telefon bileşenleri arasında yer alıyor. 

Yeni Galaxy S23 Serisi, aynı zamanda uzun süreler boyunca kullanım için daha fazla dayanıklılık sunan Corning® Gorilla® Glass Victus® 2’nin kullanıldığı ilk cihaz Serisi. Bu malzeme, yüzde 22 oranında daha fazla geri dönüştürülmüş içeriğe sahip[17] . Ayrıca, Galaxy S23 cihazlarında yüzde 100 geri dönüştürülmüş kağıt malzemeden yeniden tasarlanan kutu ambalajlar kullanılıyor. Yeni Galaxy S23 Serisi, daha düşük çevresel etkiye sahip olduğu için UL ECOLOGO® sertifikasına da layık görüldü[18]

Galaxy S23 Serisi’nin sunduğu premium deneyim, dört nesil boyunca işletim sistemi ve beş yıl boyunca güvenlik güncellemesi alacak[19]. Uzun dönem kullanım için kullanıcılar ayrıca kaza kaynaklı hasarlar ve onarım gereksinimleri için sunulan Samsung Care+ gibi birçok hizmeti kullanabilecek.

Kullanıcı dostu güvenlik ve gizlilik özellikleriyle şeffaf bir cihaz deneyimi 

Galaxy S23 Serisi’ndeki akıllı telefonların her biri, Samsung’un uçtan uca Samsung Knox korumasına sahip. Samsung Knox, şu anda piyasada bulunan diğer tüm mobil cihaz, platform veya çözümden daha fazla resmi ve sektörel sertifikaya sahip[20]. Samsung Galaxy’nin Güvenlik ve Gizlilik Gösterge Panosu, kullanıcı verilerine kimlerin erişebildiği ve ne şekilde kullanıldığına dair eksiksiz bir denetim sunuyor. Kullanıcılar, tek bakışta kişisel verilerinin risk altında olup olmadığını kolayca görebiliyor ve daha güvenli bir deneyim öneriler alabiliyor. Kullanıcılar, daha fazla güvenliğe ihtiyacı olduğunda, Knox Vault güvenlik platformu, güvenlik açıklarına karşı Galaxy S23 Serisi’nde önemli verileri cihazın kalan kısmından ve işletim sisteminden ayırabiliyor.

Bağlantılı yaşam tarzlarıyla daha fazla özgürlük ve esneklik 

Yeni Samsung Galaxy S Serisi’nin tüm modellerinde, bağlantılı deneyimlerin yeni özellikleri göze çarpıyor. Samsung Galaxy bilgisayarlarla tabletler arasında fare ve klavye bağlantısı kuran Samsung Çoklu Denetim[21] özelliği artık Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ ve Galaxy S23’te de kullanılıyor. Bu sayede cihazlar arası geçişte mükemmel bir esneklik sunuluyor. Ayrıca, gelişmiş metin kullanımı URL gibi metinleri cihazlar arasında kopyalama ve yapıştırmayı daha kolay hale getiriyor.   Böylece kullanıcılar bir cihazda başladıkları işe bir diğer cihazda devam edebiliyor. Galaxy S23 Ultra’da Google Meet ile birlikte Samsung Notes ve S Pen[22] kullanılabiliyor ve görüntülü konuşmalar artık daha işlevsel hale geliyor. Google Meet’in Canlı Paylaşım özelliği ise bir görüşmedeki katılımcılar kendi cihazlarından belge üzerinde değişiklik yapabiliyor. Bu sayede belgeleri paylaşımlı tek ekrandan görüntüleme ihtiyacı ortadan kalkıyor.

Galaxy S23 Serisi ilhamını doğadan alan Phantom Black, Cream, Green ve Lavender[23] olmak üzere dört farklı mat renk seçeneğiyle satışa sunulacak.

Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 akıllı telefonlar 17 Şubat 2023 tarihinden itibaren çevrimiçi satış kanalları, operatörler ve https://shop.samsung.com/tr/ üzerinden ön satışa[24] sunulacak.

Galaxy S23 Ultra
Ekran 6.8-inch QHD+ Edge*Dinamik AMOLED 2X EkranSüper Akıcı 120Hz yenileme hızı (1~120Hz)Oyun Modunda 240Hz Dokunmatik Örnekleme HızıGörüntü güçlendiriciDaha fazla konfor
* Çapraz olarak ölçüldüğünde, gerçek görüntülenebilir alan yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle daha azdır.
Boyutlar ve Ağırlık 78.1 X 163.4 X 8.9mm, 234g
Kamera 12MP Ultra Geniş Kamera F2.2, FOV 120˚  200 MP Geniş Kamera F1.7, FOV 85˚  10MP Telephoto Kamera 3x Optical Zoom, F2.4, FOV 36˚  10MP Telephoto Kamera 10x Optical Zoom, F4.9, FOV 11˚  12MP Ön Kamera F2.2, FOV 80˚ 
*100X Space Zoom, AI Süper Çözünürlük teknolojisi ile 10x Optik Zoom ve 10x dijital zoom içerir.10x’in üzerinde yakınlaştırma, bazı görüntü bozulmalarına neden olabilir..
APGalaxy için Snapdragon® 8 Gen 2 Mobil Platformu
Bellek 12GB + 1TB12 + 512GB12 + 256GB8 + 256GB
* Kullanılabilir depolama kapasitesi önceden yüklenmiş yazılıma göre belirlenir.* Bellek seçeneği pazara göre farklılık gösterebilmektedir.
Pil 5,000mAh 
* Üçüncü taraf laboratuvar koşullarında test edilen tipik değer. Tipik değer, IEC 61960 standardına göre test edilen pil numuneleri arasında pil kapasitesindeki sapma dikkate alınarak tahmin edilen ortalama değerdir. Nominal (minimum) kapasite 4.855mAh’dir. Gerçek pil ömrü, ağ ortamına, kullanım modellerine ve diğer faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.
Şarj* Kablolu şarj*: 45W Adaptör** ve 5A USB-C kablosu*** ile yaklaşık 30 dakikada %65’e kadar şarjHızlı Kablosuz Şarj 2.0****Kablosuz Güç Paylaşımı****
* QC2.0 ve AFC ile uyumlu kablolu şarj.
**45 W Güç Adaptörü ayrı satılır. Yalnızca Samsung onaylı şarj cihazları ve kablolar kullanılmalıdır.
*** Tüm servisler, özellikler ve ekran kapalıyken cihaz pil gücü %0 iken, Galaxy S23 Ultra’nın yeni önceden piyasaya sürülen sürümüne bağlı 45W Seyahat Adaptörü ile gerçekleştirilen dahili Samsung laboratuvar testlerinin sonuçları. Gerçek şarj hızı, gerçek kullanıma, şarj koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.
**** WPC ile uyumlu kablosuz şarj.
***** Yalnızca Galaxy S23 Ultra, S23+, S23, Z Fold 4, Z Flip4, S22 Serisi, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 Serisi, Z Fold2, Note20 Serisi, S20 Series, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE ve Note5 gibi Qi kablosuz şarj özellikli diğer marka akıllı telefonlarla sınırlıdır. Yalnızca Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch5, Watch 5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch ve Galaxy Buds gibi belirli Samsung Galaxy giyilebilir cihazlarıyla birlikte sunulur. Pil gücü %30’un altındaysa, Kablosuz Güç Paylaşımı çalışmayabilir. Belirli aksesuarlar, kılıflar, diğer marka cihazlar veya bazı Samsung giyilebilir cihazlarla çalışmayabilir. Güç Paylaşımı, ağ ortamınıza bağlı olarak arama alımını veya veri hizmetlerini etkileyebilir.
İşletim Sistemi Android 13One UI 5.1
Ağ ve Bağlantı Özellikleri 
 5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.3
* Belirli pazarlarda bulunan optimum 5G ağ bağlantısı gerektirir. Kullanılabilirlik ve ayrıntılar için operatörünüze danışın. İndirme ve akış hızları, içerik sağlayıcıya, sunucu bağlantısına ve diğer faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilir.** LTE modelinin kullanılabilirliği pazara ve operatöre göre değişir. Gerçek hız pazara, operatöre ve kullanıcı ortamına göre farklılık gösterebilir.*** Wi-Fi 6E ağı kullanılabilirliği pazara, ağ sağlayıcısına ve kullanıcı ortamına göre farklılık gösterebilir. Optimum bağlantı gerektirir. Wi-Fi 6E yönlendirici gerektirir.
Güvenlik Samsung Knox, Samsung Knox Vault 
Suya Dayanıklılık IP68 
* IP68 Derecelendirmesi: Laboratuar test koşullarında yapılmıştır. 1,5 metreye kadar tatlı suda 30 dakikaya kadar suya dayanıklıdır ve toz, kir ve kuma karşı korumalıdır. Islanma sonrasındaki su ve malzeme kalıntılarını durulayın/kurulayın. Plaj veya havuz kullanımı için tavsiye edilmez. Cihazınızın su ve toz direnci kalıcı değildir ve zamanla azalabilir.
Galaxy S23 ve Galaxy S23+
 Galaxy S23Galaxy S23+
Ekran6,1 inç FHD+*Dinamik AMOLED 2X EkranSüper Akıcı 120Hz yenileme hızı (48~120Hz)Oyun Modunda 240Hz Dokunmatik Örnekleme HızıGörüntü güçlendiriciDaha fazla konfor6,6 inç FHD+*Dinamik AMOLED 2X EkranSüper Akıcı 120Hz yenileme hızı (48~120Hz)Oyun Modunda 240Hz Dokunmatik Örnekleme HızıGörüntü güçlendiriciDaha fazla konfor
* Çapraz olarak ölçüldüğünde, Galaxy S23’ün ekran boyutu tam dikdörtgende 6,1 inç ve yuvarlatılmış köşeler hesaba katıldığında 5,9 inç, Galaxy S23+’ın ekran boyutu tam dikdörtgende 6,6 inç ve yuvarlatılmış köşeler hesaba katıldığında 6,4 inçtir. Gerçek görüntüleme alanı, yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle daha azdır.
Dimensions & Weight 70.9 x 146.3 x 7.6mm, 168g76.2 x 157.8 x 7.6mm, 196g
Kamera 12MP Ultra Geniş KameraF2.2, FOV 120˚ 50 MP Geniş KameraF1.8, FOV 85˚  10MP Telephoto Kamera 3x Optical Zoom, F2.4, FOV 36˚  12MP Ön Kamera F2.2, FOV 80˚ 
APGalaxy için Snapdragon® 8 Gen 2 Mobil Platformu
Memory 8 + 512GB8 + 256GB8 + 128GB8 + 512GB8 + 256GB
* Kullanılabilir depolama kapasitesi önceden yüklenmiş yazılıma göre belirlenir.* Bellek seçeneği pazara göre farklılık gösterebilmektedir.
Pil 3,900mAh 4,700mAh 
* Üçüncü taraf laboratuvar koşullarında test edilen tipik değer. Tipik değer, IEC 61960 standardına göre test edilen pil numuneleri arasında pil kapasitesindeki sapma dikkate alınarak tahmin edilen ortalama değerdir. Nominal (minimum) kapasite Galaxy S23’te 3.785mAh ve Galaxy S23+’ta için 4.563mAh’dir. Gerçek pil ömrü, ağ ortamına, kullanım modellerine ve diğer faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.
Şarj Kablolu Şarj*: 25W Adaptör** ve 3A USB-C kablosu*** ile yaklaşık 30 dakikada %50’ye kadar şarjHızlı Kablosuz Şarj 2.0****Kablosuz Güç Paylaşımı****Kablolu şarj*: 45W Adaptör** ve 5A USB-C kablosu*** ile yaklaşık 30 dakikada %65’e kadar şarjHızlı Kablosuz Şarj 2.0****Kablosuz Güç Paylaşımı****
* QC2.0 ve AFC ile uyumlu kablolu şarj.
** Güç Adaptörü ve veri kablosu ayrı satılır. Galaxy S23+ için orijinal Samsung 45W Güç Adaptörü ve veri kablosunun, Galaxy S23 için önerilen orijinal Samsung 25W Güç Adaptörü ve veri kablosunun kullanılması önerilir.
*** 25W Seyahat Adaptörü Galaxy S23’ün yeni piyasa öncesi sürümüne bağlıyken ve 45W Seyahat Adaptörü Galaxy S23+’nın yeni piyasa öncesi sürümüne bağlıyken, cihazda tüm hizmetlerle birlikte özellikler ve ekran kapalı durumdayken ve %0 pil gücüyle yürütülen dahili Samsung laboratuvar testlerinin sonuçlarıdır. Gerçek şarj hızı, gerçek kullanıma, şarj koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.
**** WPC ile uyumlu kablosuz şarj.
***** Yalnızca Galaxy S23 Ultra, S23+, S23, Z Fold 4, Z Flip4, S22 Serisi, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 Serisi, Z Fold2, Note20 Serisi, S20 Serisi, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE ve Note5 gibi Qi kablosuz şarj özellikli diğer marka akıllı telefonlarla sınırlıdır. Yalnızca Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch5, Watch 5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch ve Galaxy Buds gibi belirli Samsung Galaxy giyilebilir cihazlarıyla birlikte sunulur. Pil gücü %30’un altındaysa, Kablosuz Güç Paylaşımı çalışmayabilir. Belirli aksesuarlar, kılıflar, diğer marka cihazlar veya bazı Samsung giyilebilir cihazlarla çalışmayabilir. Güç Paylaşımı, ağ ortamınıza bağlı olarak arama alımını veya veri hizmetlerini etkileyebilir.
İşletim Sistemi Android 13One UI 5.1
Ağ ve Bağlantı Özellikleri 
5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.3
*Belirli pazarlarda bulunan optimum 5G ağ bağlantısı gerektirir. Kullanılabilirlik ve ayrıntılar için operatörünüze danışın. İndirme ve akış hızları, içerik sağlayıcıya, sunucu bağlantısına ve diğer faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilir.** LTE modelinin kullanılabilirliği pazara ve operatöre göre değişir. Gerçek hız pazara, operatöre ve kullanıcı ortamına göre farklılık gösterebilir.*** Wi-Fi 6E ağı kullanılabilirliği pazara, ağ sağlayıcısına ve kullanıcı ortamına göre farklılık gösterebilir. Optimum bağlantı gerektirir. Wi-Fi 6E yönlendirici gerektirir.
Security Samsung Knox, Samsung Knox Vault 
Suya Dayanıklılık IP68 
* IP68 Derecelendirmesi: Laboratuar test koşullarında yapılmıştır. 1,5 metreye kadar tatlı suda 30 dakikaya kadar suya dayanıklıdır ve toz, kir ve kuma karşı korumalıdır. Islanma sonrasındaki su ve malzeme kalıntılarını durulayın/kurulayın. Plaj veya havuz kullanımı için tavsiye edilmez. Cihazınızın su ve toz direnci kalıcı değildir ve zamanla azalabilir.


[1]
 Galaxy için Snapdragon® 8 Gen 2 Mobil Platformu, Samsung için optimize edilmiş olup, ilk olarak Galaxy S23 Serisi’nde kullanılacaktır.

[2] Galaxy S23 Ultra, Galaxy S22 Ultra’da altı dahili bileşen varken, Galaxy S23 Serisi’nde 12 dahili ve harici bileşende (Galaxy S23+ ve S23: 11 dahili ve harici bileşen) geri dönüştürülmüş malzeme kullanılmaktadır.

[3] S pen desteği yalnızca Galaxy S23 Ultra’da mevcuttur. Galaxy S23+ veya Galaxy S23’te mevcut değildir. 

[4] Galaxy S22 Ultra ile kıyaslandığında. 

[5] Samsung’un Galaxy S23 Ultra için güncellenmiş piksel gruplama teknolojisi, 200MP, 50MP ve 12MP çıkış seçenekleri sunar.

[6] Expert RAW, kullanmadan önce Galaxy Store’dan ücretsiz olarak indirilmelidir. Expert RAW uygulaması Galaxy S23 Serisi (S23 Ultra, S23+, S23), Galaxy S22 Serisi (S22 Ultra/S22+/S22), S21 Ultra, S20 Ultra, Z Fold4, Z Fold3, Z Fold2 ve Note 20 Ultra modellerinde kullanılabilir.

[7] Camera Controller uygulaması, Galaxy Watch5 Serisi’nde ön tanımlı olarak mevcuttur.

[8] 8K video oynatma, yalnızca 8K çözünürlüğü destekleyen cihazlarda 8K çözünürlükte oynatılabilir.

[9] Bu özellik, Galaxy S23 Serisi de dâhil olmak üzere LE Audio destekli One UI 5.0 veya üzerini çalıştıran bir Galaxy akıllı telefonla eşleştirilmiş Galaxy Buds2 Pro’da kullanılabilir. Galaxy akıllı telefonun ve Galaxy Buds cihazlarının en son yazılım sürümlerinin yüklenmesini gerektirir. Özelliği etkinleştirmek için Samsung Kamera uygulamasına gidin > Video modunu seçtikten sonra Kamera Ayarlarına dokunun > Gelişmiş video seçeneklerine dokunun > 360 Derece Ses Kaydını açın.

[10] 1 Şubat 2023 itibarıyla dünyanın en hızlı Snapdragon iddiası gerçekleşecektir

[11] Üçüncü taraf laboratuvar koşullarında test edilen tipik değer. Tipik değer, IEC 61960 standardına göre test edilen pil numuneleri arasında pil kapasitesindeki sapma dikkate alınarak tahmin edilen ortalama değerdir. Nominal (minimum) kapasite 4.855mAh’dir. Gerçek pil ömrü, ağ ortamına, kullanım modellerine ve diğer faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. 5000mAh yalnızca S22 Ultra için geçerlidir.

[12] AP performance improvements shown compared to prior generation chipset. Actual performance will depend on user environment, conditions, and pre-installed software and applications.

[13] Galaxy S22 Ultra ile karşılaştırıldığında. 

[14] Ekran ölçüleri diyagonaldir. Gerçek görüntüleme alanı yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle daha azdır. 

[15] Compared to the Galaxy S22 Ultra

[16] Atık balıkçı ağları, Samsung’un Hint Okyanusu ve civar bölgesinde yerel balıkçılarla çalışan iş ortağı aracılığıyla satın alınmaktadır. Samsung, balıkçı ağlarını doğrudan okyanustan toplamamaktadır.

[17]  Corning® Gorilla® Glass Victus® 2, Galaxy 23 Serisi’nin ön ekranında ve arka kapağında kullanılmıştır.

[18] UL ECOLOGO® Sertifikalı ürün ve hizmetlerin, enerji tasarrufu, malzemeler, sağlık, çevre, üretim ve operasyonlar dahil olmak üzere yaşam döngüsü boyunca çevresel performans kriterlerine dayalı olarak daha az çevresel etkiye sahip olduğu doğrulanmıştır. Galaxy S23 Serisi, Cep Telefonlarının Sürdürülebilirliği için UL Çevre Standardı olan UL 110 standardını karşılamaktadır.

[19] Android işletim sistemi yükseltmelerinin ve beş yıllık güvenlik güncellemelerinin kullanılabilirliği ve süresi, cihaz modeline ve pazara göre farklılık gösterebilmektedir. Dört nesil Android işletim sistemi yükseltmesi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi için uygun olan cihazlar arasında şu anda (S23 Ultra/S23+/S23), Galaxy S22 Serisi (S22/S22+/S22 Ultra), S21 Serisi (S21/S21+/S21 Ultra/S21 FE), Z Fold4, Z Flip4, Z Fold3, Z Flip3 ve Tab S8 Serisi (Tab S8/Tab S8+/Tab S8 Ultra) cihazlar yer almaktadır.

[20] Ayrılmış Bilgi Alanı

[21] Samsung Çoklu Denetim özelliği, One UI 4.1 veya üzeri sistemine sahip Galaxy tabletlerde, One UI 5.1 veya üzeri yüklü Galaxy telefonlarda ve 2021 veya sonrasında piyasaya sürülen Samsung Settings v1.5 (Intel) veya Samsung Settings v3.3 (ARM) yüklenmiş Galaxy Book Serisi cihazlarda çalışmaktadır). Bazı modellerde özellikler sınırlı olarak desteklenebilmekte olup telefonda ve bilgisayarda aynı Samsung hesabında oturum açılmalıdır.

[22] S Pen desteği Galaxy S23 Ultra’da kullanılabilmektedir. S Pen desteği Galaxy S23 ve Galaxy S23+’ta bulunmamaktadır. 

[23]  Kullanılabilirlik pazara göre farklılık gösterebilmektedir.

[24] Satış kanalları: Galaxy S23+, sadece Turkcell mağaaları ve e-store’da, Galaxy S23 ise 8GB RAM/128GB hafızalı versiyonu ile e-store’da ön satışa sunulacak. Galaxy S23 Ultra ise tüm çevrimiçi satış kanallarda ve mağazalarda kullanıcılara sunulacak.Popüler Haberler


Acer DA1 ve Nitro GA1 serisi Google TV™ monitörler, üretkenliği, kullanım kolaylığını ve izleme deneyimlerini geliştirmeye yardımcı oluyor


Blizzard tarafından geliştirilen efsanevi aksiyon rol yapma oyunu Diablo IV için heyecanla beklenen ilk genişletme paketi olan The Vessel of Hatred için uzun bir sinematik fragman yayınlandı.


Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve aksiyon FPS türünü ajan temasıyla yeniden karşımıza çıkaracak olan Perfect Dark, merakla beklenen bir proje haline geldi.


World’s Edge, Forgotten Empires, Tantalus Media, CaptureAge, ve Virtuos Games gibi önemli geliştiriciler tarafından ortaklaşa geliştirilen Age of Mythology Retold, efsanevi strateji oyunu serisinin en sevilen üyelerinden biri için yapılan yeniden yapımıyla heyecanı yeniden artırdı.