-->
ASUS Republic of Gamers, Hyperion GR701 Tam Boy Kule Tipi Oyuncu Kasasını Duyurdu

Mükemmel sistemler için şık ve geniş soğutma desteğine sahip bir kasa

05.01.2023 | ulasufuk

Mükemmel sistemler için şık ve geniş soğutma desteğine sahip bir kasa

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Ekstra şıklık: Anodize edilmiş metal ve fırça desenli kaplamaya sahip olan kasanın fan yuvası ve aydınlatma paneli Aura Sync desteği veriyor.
  • Ekstra soğutma: İki adet 420 mm radyatör desteği, dört adet 140 mm fan ve yerleşik fan yuvasıyla hava akışı için geniş olanaklar.
  • Ekstra alan: Dev ekran kartları için geniş alan ve 34 mm derinliğinde 46 mm genişliğinde kanal ile kablo düzenleme imkanı.
  • Ekstra kolaylık: Alet gerektirmeyen menteşeli yan paneller, yerleşik depolama çekmecesi ve entegre ekran kartı sabitleyici ile birinci sınıf sistem toplama deneyimi

ASUSRepublic of Gamers (ROG), ROG Hyperion GR701 adlı kasasını duyurdu. Tamamen baştan tasarlanan bu tam boy kule tipi oyuncu kasası kullanıcıların kendi topladığı sistemlere seviye atlatacak lüks ve yüksek performanslı bir görünüm sunuyor.

Hava akışı için yeni standart

Bilgisayar toplama dünyası değişime uğradı. PC kasalarının NVIDIA GeForce® RTX™ 4090 gibi yeni nesil ekran kartlarından her zamankinden de hızlı USB veri hızları ve şarj olanaklarına kadar tüm en yeni ve gelişmiş teknolojilere destek vermesi gerekiyor. ASUS, geleceğin oyun sistemlerine dahi hazır olacak şekilde hava akışı odaklı olarak tasarladığı ROG Hyperion, bileşenlerin en yüksek performanslarını sergilemesine olanak tanıyan, sağlam ve şık bir kasa.

ROG kasalarının yeni nesli bu modelle başlıyor. Hyperion’un ilk önceliği hava akışı. Ön taraftaki dev kanallar havanın üstteki ızgaradan geçmesini sağlıyor. Bu kanallar ve iki adet 420 mm radyatör desteği sayesinde kullanıcılar ister soğutma bloğu ister hepsi bir arada soğutma sistemi veya tamamen özel bir döngü ile bileşenlerinin serin kalıp yüksek performans sergileyeceğinden emin olabiliyor.

Geniş ve uyum sağlayabilen iç kısım

ROG Hyperion yeni nesil bileşenlere göre tasarlandı. 12 inç E-ATX anakartlara kadar destek veren bu kasanın ön tarafında iki adet USB 3.2 Gen 2×2 Type-C® bağlantı noktası bulunuyor. Bunun dışında yeni bileşenlere uygun genişleme yuvaları da yer alıyor. Özellikle yeni ekran kartları, serin kalmalarını sağlayan büyük soğutma blokları sayesinde performansta inanılmaz seviyelere ulaşıyor. Hyperion da ROG Strix GeForce RTX 4090 gibi en büyük ekran kartlarının bile sığabileceği kadar geniş bir iç hacme sahip. 460 mm genişliğe kadar yatay veya 130 mm yüksekliğe kadar dikey biçimde mevcut ve gelecekteki ekran kartlarını bu kasaya monte etmek mümkün. Yerleşik çift yönlü ekran kartı sabitleyici ise kartın ne kadar büyük olursa olsun her iki yönde de kaymasını engelliyor ve sistemin kablo düzenine de yardımcı oluyor.

Kullanıcıların kabloları yan panelin arkasına sıkıştırıp kapanmasını ummasına gerek kalmadı. ASUS, anakartın arkasına 34 mm’lik bir kablo alanı yerleştirdi. Arka kısım boyunca uzanan birden fazla tüp ve geniş panel, cırt cırtlı kablo kelepçeleriyle her şeyin düzenli bir şekilde durmasını sağlıyor. Yarı saydam akrilik kapı sayesinde kullanıcılar arka paneli yerleştirmeden de tüm kabloları kapalı bir alanda tutabiliyor. Bu özellik ayrıca ısı dağıtımı için daha fazla alan sağlıyor. Yerleşik ARGB kontrolücüsü tüm Aura Sync cihazlarını bağlamaya yarayan bir yere sahip. Bu kısım sekiz adede kadar ARGB cihazına ve altı adede kadar PWM fanına destek veriyor.

Kendi sistemini toplayanlar için tasarlandı

Hyperion devasa boyutlarda olmadan da geniş alan sunan, çok işlevli bir kasa. Küçük ayrıntılar Hyperion’u bir üst seviyeye taşıyor. Sistem toplayan kullanıcılar genellikle fazla vidaları, kablo kelepçelerini ve PCIe® yuva kapaklarını başka bir kutuda saklamak zorunda kalır. Böylece ihtiyaç duyduklarında bu parçaları bulabilecekleri bir yer olsun ister. ROG Hyperion’un alt kısmında vidalar, aksesuarlar ve hatta küçük bir tornavida için küçük bir çekmece bulunuyor. Kasanın yan panelleri hiçbir alet gerektirmiyor. Güç kaynağının koruma parçasındaki deliklerin boyutu ise hem hava akışı sağlayacak hem de vidaların düşmesini önleyecek şekilde ayarlandı. Kasada ayrıca ROG Thor’un OLED paneli için bir açıklık da yer alıyor. Böylece kullanıcılar güç tüketimini her an görebiliyor.

Benzersiz ROG deneyimi

Hiçbir kasa dikkatleri üzerine çekecek estetik ayrıntılar olmadan tamam sayılmaz. Anakartın yanındaki iç panel; radyatör, ARGB fanlar, birden fazla 2,5 inç SSD veya bu alana ihtiyaç duyulmadığında kullanılabilecek ışık paneli gibi parçalar yerleştirmeye imkan vererek aksi takdirde boş kalacak bir alana ROG’nin estetik dokunuşunu katıyor. Kasanın alüminyum çerçevesi tutma kolu olarak kullanılacak kadar sağlam. Kasanın ön panelinden başlayan bu kısım altta siyah renkli ARGB logoyla birleşiyor.

Bilgisayar bileşenleri hızla değiştiğinden ROG Hyperion, olağanüstü soğutma sistemlerine sahip en yeni bileşenlere ev sahipliği yapmaya ve kullanıcıların zaman içinde değişen ihtiyaçlarını karşılamaya hazır. ROG Hyperion’un fiyatı ve piyasaya çıkış durumuyla ilgili daha fazla bilgi için lütfen yerel ASUS temsilcinizle irtibata geçin.

TEKNİK ÖZELLİKLER

ROG Hyperion GR701

Anakart UyumluluğuE-ATX (en fazla 12 inç x 10,9 inç), ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
Boyutlar268*639*659 mm (G*Y*D)
Ağırlık20,8 kg
MalzemeAlüminyum, Çelik, Temperlenmiş Cam, ABS Plastik
Giriş Çıkışlar4 x USB 3.2 Gen1
2 x USB 3.2 Gen 2×2 (Type-C)
1 x kulaklık + mikrofon
3,5”/2,5” Sürücü Yuvaları2
2,5” Sürücü Yuvaları5
Genişleme Yuvaları9
Dikey Genişleme Yuvaları3
Maksimum GPU Uzunluğu460 mm
Maksimum CPU Soğutucu Yüksekliği190 mm
Maksimum PSU Uzunluğu240 mm
Radyatör UyumluluğuÖn: 120/140/240/280/360/420 mm
Üst: 120/140/240/280/360/420 mm
Yan: 120/240/360 mm
Arka: 120/140 mm
Soğutucu DesteğiÖn: 3 x 140 mm / 3 x 120 mm
Üst: 3 x 140 mm / 3 x 120 mm
Yan: 3 x 120 mm
Arka: 1 x 140 mm / 1 x 120 mm
Önceden Eklenmiş FanlarÖn: 3 x 140 mm PWM
Arka: 1 x 140 mm PWM
Çıkarılabilir Toz FiltreleriÖn/Üst/Alt
Kablo Yönlendirme34 mm
Genişletme yuvasıPWM Fan desteği x 6, ARGB LED bileşen x 8


Popüler Haberler


Acer DA1 ve Nitro GA1 serisi Google TV™ monitörler, üretkenliği, kullanım kolaylığını ve izleme deneyimlerini geliştirmeye yardımcı oluyor


Blizzard tarafından geliştirilen efsanevi aksiyon rol yapma oyunu Diablo IV için heyecanla beklenen ilk genişletme paketi olan The Vessel of Hatred için uzun bir sinematik fragman yayınlandı.


Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve aksiyon FPS türünü ajan temasıyla yeniden karşımıza çıkaracak olan Perfect Dark, merakla beklenen bir proje haline geldi.


World’s Edge, Forgotten Empires, Tantalus Media, CaptureAge, ve Virtuos Games gibi önemli geliştiriciler tarafından ortaklaşa geliştirilen Age of Mythology Retold, efsanevi strateji oyunu serisinin en sevilen üyelerinden biri için yapılan yeniden yapımıyla heyecanı yeniden artırdı.