-->
Acer, Aspire Serisini Yeni Hepsi Bir Arada Masaüstü ve Dizüstü Bilgisayarlarıyla Genişletiyor

Acer ayrıca Google Asistan, LED ekran ve DTS Sound özellikli taşınabilir Acer Halo Swing Akıllı Hoparlörü de piyasaya sürüyor.

05.01.2023 | ulasufuk

Acer ayrıca Google Asistan, LED ekran ve DTS Sound özellikli taşınabilir Acer Halo Swing Akıllı Hoparlörü de piyasaya sürüyor.

  • İnce ama güçlü kasası ile dikkat çeken Acer Aspire S hepsi bir arada Windows 11 işletim sistemli bilgisayar, 27 ve 32 inç olmak üzere iki ekran alternatifi ile geliyor. Cihazlar, günlük sorunsuz bilgi işlem deneyimi için 13. Nesil Intel® Core™’ye kadar işlemcilerin yanı sıra Intel Iris® Xe ve Intel® Arc™ A-Serisi ekran kartlarından güç alıyor.
  • Acer Aspire 5 Serisi dizüstü bilgisayarlar, sorunsuz çoklu görev ve gelişmiş içerik düzenleme performansı için en yeni 13. Nesil Intel Core işlemciler ve NVIDIA® GeForce RTX® GPU’lar tarafından destekleniyor.
  • Acer Aspire 3 serisi, tüm aile için üretkenlik ve kullanım kolaylığına odaklanan yeni Intel® Core™ i3-N serisi işlemciler ile geliyor.
  • Gittiğiniz her yere müzik önerileri ve göz kamaştırıcı ışık efektleri getiren Google Asistanlı Acer Halo Swing akıllı taşınabilir hoparlör, IPX5 dereceli su geçirmezlik, LED noktalı ekran ve DTS Sound™ ile özellikleri ile öne çıkıyor.

Acer yaptığı açıklamayla, Aspire hepsi bir arada ve dizüstü bilgisayarlarının yenilenmiş modellerini duyurdu. Ailelerin üretkenlik ve eğlence ihtiyaçlarını desteklemek için tasarlanan yeni Aspire bilgisayarlar, aynı zamanda ev ortamına tarz ve şıklık katıyor. 27 inç ve 32 inç ekran alternatifleri ile gelen Acer Aspire S hepsi bir arada bilgisayarlar, kusursuz bir bilgi işlem deneyimi sunmak için en yeni 13. Nesil Intel® Core™ işlemciler[1] ve Windows 11 işletim sisteminden güç alıyor. Evden çalışan ve aynı anda birden fazla iş yapan kullanıcılar için verimlilik ve güvenilirlik sağlayan Aspire 5 Serisi dizüstü bilgisayarlar, en yeni 13. Nesil Intel Core işlemciler[[1]] ve NVIDIA® GeForce RTX® GPU’lardan güç alırken, hafifliği ile öne çıkan Aspire 3 Serisi dizüstü bilgisayarlar ise hemen kullanıma hazır performans özellikleri ile geliyor. 

Akıllı hoparlör ailesinin en yeni üyesi olan Google Asistan, DTS Sound™ ve LED nokta ekrana sahip Acer Halo Swing Akıllı Hoparlör kullanıcılara gittikleri her yerde kaliteli ses ve göz kamaştırıcı ışık efektleri sunuyor.

Acer Aspire S Serisi Hepsi Bir Arada Bilgisayarlar

Acer Aspire S Serisi hepsi bir arada bilgisayarlar, kullanıcılara keyfini çıkarabilecekleri minimalist ancak modern bir çalışma alanını kendi evlerinin rahatlığında sağlıyor. Ailelerin günlük bilgi işlem ve eğlence ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan 32 inç ekranlı model, 13. Nesil Intel Core i7-13700’ye kadar masaüstü işlemcilerden ve Intel® Arc™ A-Serisi grafik kartından[1], güç alırken, 27 inçlik model ise en yeni 12. Nesil Intel Core i5 ve i7 işlemcilerin yanı sıra ve en çok ihtiyaç duyulan anlarda üstün çoklu görev performansı sağlayan Intel® Iris® Xe grafik kartı[1] tarafından destekleniyor. Hepsi bir arada bilgisayarlar, çalışırken veya internette gezinirken konforlu bir görüntüleme deneyimi sağlamak için özenle tasarlanmış ergonomik eğilebilir ekrana sahip şık bir alüminyum kasa ile geliyor.

Kullanıcılar ayrıca Acer Aspire S hepsi bir arada bilgisayarlarda görsel ve işitsel olarak çok boyutlu zengin bir deneyim yaşıyor. Modellerin keskin, neredeyse kenarlıksız WQHD ekranları, net ve parlak görüntüler sunmaya imkân sağlarken, çift hoparlörü ise DTS Surround ile heyecan verici bir ses deneyimi sunuyor. Manyetik olarak monte edilmiş 1080p FHD web kamerası ve kullanıcıların ekrandaki en iyi görüntülerini yakalayabilmeleri için isteğe bağlı olarak gelen halka ışık aksesuarlı 1440p QHD web kamerası[1], görüntülü arama ve içerik oluşturmayı çok kolaylaştırıyor. Acer EyeSense™ yüz tanıma özelliği ve Windows Hello parmak izi okuyucu sayesinde, kullanıcılar, şifresiz biyometrik güvenlik deneyimi ile Windows 11 cihazlarına kişisel verilerinin güvenliğini koruyarak kolaylıkla erişebiliyor. Tüm bu özelliklerin yanında Acer Aspire S hepsi bir arada bilgisayarlar, zengin bağlantı seçenekleri ve yedi ek 160 MHz kanal sayesinde yerel ağlara üç kat daha hızlı[2]  bağlantı deneyimini sunan WiFi 6E desteği ile geliyor.

Acer Aspire 5 Dizüstü Bilgisayarlar

Acer Aspire 5 serisinin yeni modelleri, güçlü 13. Nesil Intel Core işlemciler ve ışın izleme için gelişmiş yapay zeka teknolojisi ile donatılmış NVIDIA GeForce RTX 2050 GPU’lardan güç alıyor. Bu özellikler dizüstü bilgisayarları performans ve çok yönlülük isteyen kullanıcılar için ideal bir seçim haline getiriyor. Ev kullanıcıları için çok yönlü bir kullanım deneyimi sunan Aspire 5 Serisi ayrıca 32 GB’a kadar DDR4 bellek ve 1 TB’a kadar M.2 SSD ile geliyor ve blogger’lara, fotoğrafçılara ve öğrencilere aynı anda bir dizi uygulama aracılığıyla içerik üretmelerine ve yaratıcı yönlerini ortaya koymalarına olanak tanıyan temel araçları kullanabilecekleri gücü sağlıyor. Acer Aspire 5 dizüstü bilgisayarların, tüm bu güçlü özellikleri birden çok göz alıcı renk grubuyla gelen alüminyum[3] kasasının altında toplanıyor.

15 inçlik dizüstü bilgisayar bir QHD ekrana ve 16:9 en boy oranına sahip olduğundan, ev dizüstü bilgisayarlarının çarpıcı ekranıyla kullanıcılara net ve rahat bir izleme deneyimi sunuluyor. 14 inçlik versiyonda ise 16:10 en boy oranına sahip bir FHD ekran ve göz alıcı IPS geniş görüntüleme açısında dar çerçeveler bulunur. Bu konfor Acer’ın dinamik renk optimizasyonları sunan görsel teknolojileri ile daha da artıyor. Aspire 5 ayrıca sık video izleyen yayıncılar ve kullanıcılar için de ideal kullanım sağlıyor. 1080p FHD web kamerası ve dijital mikrofonları, yayın veya konferans görüşmeleri yaparken yüksek kaliteli video ve net ses çıkışı elde etmek için Acer’ın Temporal Noise Reduction (TNR) teknolojisini ve Acer PurifiedVoice™ teknolojisini kullanıyor.

Aspire 5 dizüstü bilgisayarların içi ve dışı TwinAir Soğutma sistemi ile geliştirilmiş termal kapasitesi ve daha fazla ısıyı dışarı atmak için bir hava girişi klavyesi sayesinde hep serin kalıyor. Dizüstü bilgisayarlar ayrıca, internet yayınları veya dosya paylaşımı sırasında daha fazla işlevsellik sağlamak için Thunderbolt™ 4 bağlantı noktasına sahip tam işlevli bir USB Type-C, Wi-Fi 6E[4] ve HDMI 2.1 ile cihazları bağlamak veya şarj etmek için çok çeşitli bağlantı noktası seçenekleri sunuyor.

Acer Aspire 3 Dizüstü Bilgisayarlar

Pratik çoklu görev işlevleri için tasarlanmış Acer Aspire 3 Serisi, ailenin tüm üyelerine hitap eden bütçe dostu, kullanımı kolay dizüstü bilgisayarlar olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Intel® Core™ i3-N serisi işlemcilerden güç alan dizüstü bilgisayarlar işten, eğitimden veya oyundan daha fazlasını isteyenler için her zaman kullanıma hazır bir deneyim sunuyor. Temelinde performans ve üretkenlik olan bilgisayarların geliştirilmiş termal sistemleri, fan yüzey alanında[5] yüzde 40 artış ve optimize edilmiş hava akışı ile daha soğuk iç kısımlar için ise ek yüzde 17 termal kapasite[6] sağlayarak fişe takılı değilken daha uzun ve daha verimli kullanım sağlıyor.

Yalnızca 1,6 kg[7] ağırlığında ve çeşitli renklerde sunulan 18,9 mm[7] metal kasaya sahip Aspire 3 serisi daha hafif ve daha ince olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Aileler, 1080p FHD[8] ekranı sayesinde internette gezinirken veya film izlerken keskin, ayrıntılı görüntüler elde ederken, Acer’ın BlueLightShield™ teknolojisi göz yorgunluğunu en aza indirmek için mavi ışık emisyonunu azaltıyor. Tüm modellerde ayrıca bir USB Type-C bağlantı noktası, HDMI 2.1 bağlantı noktaları ve Wi-Fi 6E[4] bulunuyor ve bu da tüm ailenin temel bağlantı gereksinimleri için artırılmış bir işlevsellik sağlıyor.

Acer Halo Swing Taşınabilir Akıllı Hoparlör

Acer’ın akıllı hoparlör ailesinin en yeni üyesi olan taşınabilir Acer Halo Swing Akıllı Hoparlör (Halo SPK 5100G), her yerde kristal netliğinde ses ve etkileşimli LED görüntüler sunuyor. DTS Sound ile birlikte, gelişmiş ses ve bas projeksiyonunu öne çıkarıyor. Aynı zamanda çeşitli müzik türlerine uyum sağlayan reaktif bir RGB aydınlatmalı taban ile geliyor. Taban aydınlatması ayrıca Google Asistan ile etkileşime girildiğinde renk değiştiriyor ve alanları sıcak ışıkla aydınlatan bir ışık kaynağına dönüşebiliyor.

En yeni Acer akıllı hoparlör, aynı anda birden fazla kullanıcı için rahat bir kullanım ve ultra duyarlı cihaz kontrolü sağlıyor. Google Home ve Acer Halo Swing Uygulaması tarafından desteklenen, sorunsuz cihaz eşleştirme ve yönetimine ve diğer hoparlörleri kullanarak grup olarak müzik yapmaya olanak tanıyor. Hoparlör üzerinde yer alan LED dot ekran paneli, kullanıcıların posta, takvim, hatırlatıcılar ve mesajlar gibi özelleştirilebilir güncellemeleri kontrol etmelerini sağlıyor. Hepsinden öte, Acer Halo Swing Akıllı Hoparlör, IPX5 dereceli suya dayanıklılık, şık bir deri tutma yeri ve Bluetooth® 5.2 kablosuz akış veya yardımcı giriş bağlantı noktası seçeneklerini destekleyen akıllı bağlantı değiştirme özellikleriyle geliyor. Bu özellikler akıllı hoparlörü kendi kategorisinde mükemmel bir seçeneğe dönüştürüyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

27 inçlik Aspire S (S27-1755), ocak ayında EMEA bölgesinde 1.199 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

32 inçlik Aspire S (S32-1856), haziran ayında EMEA bölgesinde 1.799 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

14 inçlik Aspire 3 (A314-23P), ocak ayında EMEA bölgesinde 549 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

15 inçlik Aspire 3 (A315-510P), ocak ayında EMEA bölgesinde 499 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

17 inçlik Aspire 3 (A317-55P), şubat ayında EMEA bölgesinde 599 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

14 inçlik Aspire 5 (A514-56P), mart ayında EMEA bölgesinde 799 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

15 inçlik Aspire 5 (A515-58P), mart ayında EMEA bölgesinde 799 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

17 inçlik Aspire 5 (A517-58M), nisan ayında Kuzey Amerika’da 699,99 USD’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlarda bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen www.acer.com.tr aracılığıyla size en yakın Acer ofisi ile iletişime geçin.

Ürün resimleri ve teknik özellikleri için Acer’ın basın kitini ziyaret edin veya tüm duyuruları görmek için basın odamızı ziyaret edin.Popüler Haberler


2K Games, NBA 2K serisinin yeni oyunu NBA 2K25’in detaylarını paylaştı.


Nacon’un yayıncılığını üstlendiği ve Spiders stüdyosu tarafından geliştirilen GreedFall II: The Dying World, oyuncularıyla buluşmaya hazırlanıyor.


KeokeN Interactive stüdyosu, başarılı Deliver Us serisinin yeni oyunu Deliver Us Home için düzenlenen Kickstarter kampanyasında hedeflenen bağış miktarını toplamayı başardı.


Amazon, Prime Gaming üyeliği kapsamında kullanıcılarına ücretsiz oyunlar sunmaya devam ediyor.