-->
En Popüler Oyunlarda Kusursuz Bir Deneyim İçin Acer Nitro 5

Acer’ın yeni oyuna başlayan oyuncular için ideal donanım özelliklerine sahip dizüstü bilgisayarı Nitro 5,

30.12.2022 | ulasufuk

Acer’ın yeni oyuna başlayan oyuncular için ideal donanım özelliklerine sahip dizüstü bilgisayarı Nitro 5, güçlü ses özellikleri, çift fanlı soğutma sistemi, zengin bağlantı seçenekleri ve bol depolama alanı ile rekabetçi oyunculara sorunsuz bir oyun deneyimi için gerekli tüm gücü sağlıyor.

12. Nesil Intel® Core™ i5-12500H işlemci ve NVIDIA GeForce® RTX™ 3050 GPU’dan güç alan Acer Nitro 5 (AN515-58), oyunculara en yeni oyunları keşfetmeleri için ihtiyaç duydukları her şeyi sunarken işlemcinin çoklu görev yürütme esnekliği sayesinde oyunlarda arka plan görevleri, oyununuzu kesintiye uğratmıyor. Ayrıca sohbet ederken, internette gezinirken, canlı yayın yaparken, video kaydederken, düzenleme yaparken ve oyun oynarken performans kaybı da ortadan kalkıyor. 

Nitro 5’te yer alan NVIDIA Ampere mimarisini taşıyan GeForce RTX™ 30 Serisi Dizüstü GPU’lar, enerji verimliliğini 2 kata kadar artırırken, performansı da önemli ölçüde yükseltiyor. GeForce RTX 3050 Serisi Dizüstü GPU’lar en iyi yapımlarda çarpıcı ışın izlemeli grafikleri mümkün kılarken, GPU hızlandırmalı yüzlerce uygulama sayesinde içerik üreticilerin de mükemmel içerikler üretebilmesine imkân veriyor.

Sorunsuz bir oyun deneyimi için ihtiyaç duyulan tüm gücü sağlıyor

15,6 inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip olan cihaz, oyunculara en popüler oyunlarda sorunsuz bir oyun deneyimi için gerekli tüm gücü sağlıyor. Sahip olduğu 144 Hz tazeleme oranı ile görüntüde bulanıklık olmadan, oyunların tadını akıcı bir şekilde çıkarabiliyorsunuz. 

Cihazın düşük tepki süresi, görüntülerin en az gölgelenmeyle tertemiz akmasını sağlarken, en zorlu görevlerde bile görüntü kırılmasız, net ve en az düzeyde gölgelenmeli bir deneyim sunuyor. 

Windows 11 yüklü Nitro 5, sahip olduğu çift fan sistemi ve stratejik yerleştirilen dört hava çıkışı sayesinde hep serin kalıyor. Isı yönetimini gerçek zamanlı olarak bizzat gözlemlemek ve yönetmek isteyen kullanıcılar ise CPU/GPU’larını hız aşırtmasına olanak tanıyan yerleşik bir yazılım çözümü olan NitroSense™ ile fan hızını ayarlayabiliyor. Oyun deneyimini tamamlayan DTS:X® Ultra özelliği sayesinde sesler net şekilde, 3 boyutlu uzamsal ses düzeniyle iletiliyor. Bu teknoloji aynı zamanda oyunlarda rakiplerin nereden geldiğini tam olarak duyabilmeleri konusunda oyunculara önemli bir avantaj sağlıyor. 

Zengin bağlantı seçenekleri ve bol depolama alanı

2,5 kg ağırlığındaki cihaz, yüksek ekran-gövde oranına sahip sade ve şık tasarımlı kasası ile dikkat çekiyor. Nitro 5 oyun dizüstü bilgisayarında HDMI bağlantısı haricinde 1 adet USB 3.2 Nesil 1 Tip A, 2 adet USB 3.2 Nesil 2 Tip A ve 1 adet USB 3.2 Nesil 2 Tip C olmak üzere dört adet USB bağlantı noktası yer alıyor. Cihazın CPU/GPU kombinasyonu, 8 GB DDR4 SDRAM ve sahip olduğu 512 GB SSD ile gelen bol depolama alanı, Killer™ Ethernet E2600 ve Intel® Killer™ Wi-Fi 6 AX1650i bağlantıların getirdiği güçlü ağ performansı ve ile tamamlanıyor. Bu özellikler oyun içerisinde her saniyenin bile önemli olduğu durumlarda, oyunculara ağın kontrolünü ele alma ve hızlı bağlantı için oyun trafiğine öncelik verme konusunda destek veriyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer Nitro 5, vatanbilgisayar.com üzerinde 23.999 TL fiyatla satışa sunuluyor.Popüler Haberler


Xbox Game Studios’un yayıncılığını ve Ninja Theory’nin geliştiriciliğini üstlendiği sinematik aksiyon macera oyunu Senua’s Saga: Hellblade II, piyasaya sürüldüğünden beri beklenenden daha az bir satış performansı gösterdiği bildirildi.


Deck13 tarafından geliştirilen ve Focus Entertainment tarafından yayımlanan yarı açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Atlas Fallen, yakın zamanda Xbox Game Pass aboneleri için erişilebilir olabilir.


Rocksteady Studios’un geliştirdiği süper kahraman temalı nişancı aksiyon oyunu Suicide Squad: Kill the Justice League’in ikinci sezonu beklenenden daha sonra çıkacak.


Focus Entertainment ve Saber Interactive tarafından geliştirilen nişancı aksiyon oyunu Warhammer 40,000: Space Marine 2, sonunda altın statüsüne ulaştı.