-->
VALORANT Game Changers EMEA 2023: Vizyon ve Format Değişiklikleri

2023 yılında Game Changers’a gelecek değişiklikler hakkında.

25.11.2022 | ulasufuk

2023 yılında Game Changers’a gelecek değişiklikler hakkında.

2022 turnuvalarının sonuncusu olan Game Changers Championship’in final serisinde Shopify Rebellion’ı mağlup ederek şampiyon olan G2 Gozen’i tebrik ediyoruz.

VALORANT Game Changers EMEA güçlendikçe bölgenin her yerinden kadınlar da katılım göstermeye devam ediyor. Bu yıl öncekilerden çok daha fazla kadının Game Changers’a katıldığını görüyor ve bundan heyecan duyuyoruz. Game Changers büyüyor, büyüdükçe de gelişmesi gerekiyor. Bugün Game Changers topluluğunun söylediklerini ve incelediğimiz oyun verilerini baz alarak getirmeyi düşündüğümüz büyük değişikliklerden bahsedeceğiz.

2023 yaklaşırken Game Changers EMEA’yı tanımlayan birlik hissiyatını gelecek olan format değişiklikleriyle bir üst seviyeye taşımak istiyoruz. Geçtiğimiz yıl boyunca turnuvada gördüğümüz üst düzey oyun tarzını ödüllendirmeye ve Game Changers girişiminin merkezinde bulunan kapsayıcı ortamı korumaya devam edeceğiz.

Tabuları yıkacak, kadınların görünürlüğünü arttırıp onlara kariyerlerini güvenli bir ortamda ilerletme fırsatı sunacak ve hem oyun içinde hem de oyun dışında profesyonel gelişimi destekleyecek bir platform sunmak istiyoruz. 2023 yılında Game Changers EMEA’ya yönelik yeni yaklaşımımız bunları nasıl yapacağımızı gösterecek.

Game Changers EMEA 2023: Format Değişiklikleri

Söylediklerinize kulak veriyoruz. Turnuvaların tek bir yetenek grubunda düzenlenmesi ilk başta mantıklıydı ancak artık pek uygulanabilir değil. Topluluğun farklı yetenek seviyesindeki oyuncularına da uygun olacak bir deneyim sunabilmek için Game Changers turnuvasını belirli katmanlara ayırdık. Bu katmanların iki farklı teması ve hedefi var. Önümüzdeki yıl gerçekleşecek Game Changers turnuvasında tüm yetenek seviyelerindeki oyuncuların faydalanabileceği bir deneyime şahit olacağız.

Game Changers EMEA 2023’ün temelleri her bir oyuncunun daha fazla bilgi edinebilmesine ve rekabetçi bir topluluk ortamında düzenli olarak deneyim kazanabilmesine imkân sağlayan bir düzen üzerine kurulu olacak. VCT Game Changers EMEA: Emergents, potansiyele sahip Radyant’lara rekabetçi bir Discord topluluğu içerisinde kendilerini gösterebilecekleri ve liderlik tablosunda yer alıp ödüller kazanabilecekleri bir ortam sağlayacak. Bu Discord kanalı aynı zamanda Game Changers EMEA haberleri ve gelişmeleri için merkezi bir kaynak olacak. Emergents topluluğu dışında bir de tanıdığımız ve sevdiğimiz kişilerin eğitici içerikler sunacağı VCT Game Changers EMEA: Academy kurulacak. Buradaki amacımız ise Game Changers topluluğuna VALORANT ekosistemindeki kariyer fırsatlarından haberdar olmaları için bir şans sunmak.

Buradan sonra esas rekabetçi katmana geçiyoruz. Bu katman VCT Game Changers EMEA: Contenders ve 16 takımlık bir turnuva olan VCT Game Changers EMEA olarak ikiye ayrılıyor. Belirlenen bölgesel turnuvalarda en iyi performans gösteren takımlar Game Changers EMEA: Contenders turnuvasında yarışma hakkı kazanacak. Herkesin katılma şansı bulabilmesi için her turnuva bir açık eleme aşamasıyla başlayacak. Contenders’ta ise oyuncular asıl lige katılmaya hak kazanabilmek için mücadele edecek. Bu turnuvanın kazananları Game Changers EMEA’ya katılabilecek. Dördü geçen yılın en iyi dört takımı olmak üzere 16 takımdan oluşan bu turnuvada rekabet EMEA içerisinde zirveye ulaşacak.

VCT Game Changers EMEA’nın ötesindeyse yalnızca en iyilerin kozlarını paylaşacağı Game Changers Dünya Şampiyonası bekliyor. EMEA’daki kadınların ne kadar yetenekli olduklarını gösterecekleri bu turnuvada yeni yıldızlar doğacak, kupalar kaldırılacak ve Game Changers EMEA deneyiminin sonuna ulaşılacak.

Yeni turnuva formatı Game Changers topluluğu üyelerine profesyonel seviyelerin yolunu açıyor. Oyuncuların yeteneklerini geliştirecekleri, en iyi olmak için çabalayacakları ve VCT ekosistemine yükselebilmek için mücadele ederek oyuna yön verecekleri bir ortam olacak.Popüler Haberler


Heyecanlı karşılaşmalarına sahne olan turnuvanın finalinde Galatasaray Espor’u 3-1 mağlup eden HOWL Espor şampiyon oldu.


Dünyanın En Geniş Kapsamlı Star Wars Koleksiyonu Galaksinin Fanları Sergisi Istanbul Sinema Müzesi’nde


Samsung Art Store kullanıcıları, Van Gogh’tan Antik Mısır’a kadar uzanan bir yelpazede sunulan 38 ünlü sanat eseri arasından seçim yapabilecek.


MediaMarkt, farklı kategorilerden sunduğu binlerce teknolojik ürüne ek olarak bu ürünlerin vazgeçilmez aksesuarlarında, 25 Eylül tarihine kadar geçerli olacak Aksesuar Kampanyası’nı başlattı.