-->
Save the Children’ın “Evrenler Arası Macera” Adlı Oyunu Yeni Sürümüyle Yayında! 

Geçtiğimiz yıl “Felis Global – Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik” ve “Kristal Elma – Oyun” kategorilerinden

25.11.2022 | ulasufuk

Geçtiğimiz yıl “Felis Global – Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik” ve “Kristal Elma – Oyun” kategorilerinden ödülle dönen “Evrenler Arası Macera” oyununun görme engelli çocukları kapsayacak şekilde revize edilen yeni sürümü çıktı.

Avcılar Leyla Bayram İlkokulu öğrencilerinin katılımıyla 7-11 yaş aralığındaki çocukların zorbalıkla başa çıkabilmeleri amacıyla geliştirilen oyun, yine çocuk katılımı ve liderliğinde okullardan ve sivil toplum kuruluşlarından gelen geri bildirim ve önerilerin ışığında ve Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla görme engelli çocuklar engelli bireyler için daha kapsayıcı bir hale getirildi.

Oyun geliştirme sürecinde projenin paydaş okulları Avcılar Leyla Bayram İlkokulu ve Hatay Antakya Recep Tayyip Erdoğan İlkokulu öğretmenleri için çocuk koruma, anlaşmazlık çözümü ve akran arabuluculuğu eğitimleri düzenlenirken, çocuklarla da akrandan akrana psikolojik ilk yardımı yaygınlaştıran “Arkadaşımı Destekliyorum” programı çalışıldı. Ayrıca çocuklarla akran arabuluculuğu grupları kuruldu.

Oyunun yeni sürümünün 1000 kopyası çeşitli uluslararası ve yerel sivil toplum kuruluşları ile okullara dağıtılmaya başlandı.

Oyunun yeni sürüm dijital ve yazdır-oyna formatları ise önümüzdeki haftalarda www.evrenlerarasimacera.com/indirme bağlantısından indirilip oynanabilecek.

Akran Zorbalığı Hakkında

Okullardaki akran zorbalığı ve şiddet, çocukların ve ergenlerin hem fiziksel sağlığını hem de duygusal iyilik halini olumsuz yönde etkiliyor. Zorbalığa uğrayan/maruz bırakılan öğrenciler diğerlerine nazaran kendilerini daha yalnız veya endişeli hissedebiliyor ve akranları ile ilişkilerde güçlükler yaşayabiliyor. Bu durum öğrencilerin okula aidiyetlerini azaltırken, üzerlerinde okulu bırakmaya kadar varan ciddi olumsuz etkiler yaratabiliyor.

BAĞLANTILAR:

Save the Children’in “Evrenler Arası Macera” Adlı Oyununa Bir Ödül Daha!

Save the Children’ın “Evrenler Arası Macera” Adlı Oyunu Felis Ödüllerı’nden Başarı Ödülüyle Döndü

Evrenler Arası Macera Oyunu İnternet SitesiPopüler Haberler


Ashen’in geliştiricisi A44 Games, yeni rol yapma oyunu Flintlock: The Siege of Dawn’ı Xbox Series X/S, PS5 ve PC (Game Pass ile birlikte) platformları için piyasaya sürdü.


Electronic Arts, oyunseverlere sunulacak olan yeni spor oyunu EA SPORTS FC 25 için PC sistem gereksinimlerini duyurdu.


HB Studios tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan golf simülasyonu PGA TOUR 2K23, Steam platformunda kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor.


Her hafta ücretsiz oyunlar sunan Epic Games, bu hafta simülasyon yönetim oyunu Arcade Paradise ve bağımsız korku macera oyunu Maid of Sker’i oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunuyor.