-->
2022 Honor of Kings Champion Türkiye Seçmelerinde Finalin Adı Belli Oldu

Türkiye Seçmeleri çeyrek ve yarı final maçları sonrasında rakiplerini tek tek mağlup eden Next Rüya ile

04.10.2022 | ulasufuk

Türkiye Seçmeleri çeyrek ve yarı final maçları sonrasında rakiplerini tek tek mağlup eden Next Rüya ile gruplardan beri namağlup olan FUTNOVA takımları finalde karşı karşıya gelecek.

Kazanan takımın 10 milyon dolar ödül havuzuna sahip 2022 Honor of Kings Championship turnuvasına gideceği Türkiye Seçmeleri’nde son aşamaya gelindi. 2 gün süren çeyrek final ve final mücadelelerinin ardından finalde yarışacak olan iki takım belli oldu. 15 Ekim’de sahnede oynanacak ve canlı olarak yayınlanacak olan finalde FUTNOVA ve Next Rüya takımları karşı karşıya gelecek.

Eleme aşamalarından notlar

Eleme aşamasında oynanan çeyrek ve yarı final maçlarında en çok yasaklanan kahraman, oynanan bütün maçlarda üzerine çektiği yasaklamayla “Shen Mengxi” oldu. Öte yandan bu aşamada oynanan maçlarda takımların en çok güvendiği kahraman 17 maçta 14 kere seçilen “Zhaojun” oldu.

Eleme aşamalarında oynanan maçlardan en kısa süreni 8 dakika 58 saniye süreyle FUTNOVA’nın Fire Flux Esports karşısında aldığı galibiyet oldu. En uzun süren mücadele ise Digital Athletics ve Denizbank İstanbul Wildcats’in karşı karşıya geldiği maç oldu. 33 dakika 32 saniye gibi oldukça uzun süren maçı Denizbank İstanbul Wildcats galibiyetle noktaladı. Çeyrek ve yarı finaller içerisinde ise en çok skorun alındığı maç, alınan toplam 42 skorla Next Rüya ile Denizbank İstanbul Wildcats arasında oynandı. Next Rüya, bu bol skorlu maçı 22-20’lik üstünlükle tamamlamayı başardı.

FUTNOVA namağlup olarak finalde

Çeyrek final maçında karşı karşıya gelen iki ezeli rakip Fenerbahçe Espor ve Beşiktaş Esports arasında oynanan mücadeleden Beşiktaş Esports, 2-0 üstünlükle adını yarı finale yazdırmayı başardı. Eleme maçlarında en dikkat çeken takım ise grup maçları dahil hiçbir maçta mağlubiyet yüzü görmeden adını finale yazdıran FUTNOVA oldu.

FUTNOVA ile Next Rüya takımları arasında oynanacak olan Büyük Final, 15 Ekim tarihinde saat 14.00’te Honor of Kings Türkiye Youtube kanalından canlı yayınlanacak.

Daha fazla bilgi almak ve geri bildirimde bulunmak için resmi Honor of Kings sitesini ziyaret edebilir ya da Discord, Instagram ve Youtube sosyal medya kanallarına göz atabilirsiniz.Popüler Haberler


Heyecanlı karşılaşmalarına sahne olan turnuvanın finalinde Galatasaray Espor’u 3-1 mağlup eden HOWL Espor şampiyon oldu.


Dünyanın En Geniş Kapsamlı Star Wars Koleksiyonu Galaksinin Fanları Sergisi Istanbul Sinema Müzesi’nde


Samsung Art Store kullanıcıları, Van Gogh’tan Antik Mısır’a kadar uzanan bir yelpazede sunulan 38 ünlü sanat eseri arasından seçim yapabilecek.


MediaMarkt, farklı kategorilerden sunduğu binlerce teknolojik ürüne ek olarak bu ürünlerin vazgeçilmez aksesuarlarında, 25 Eylül tarihine kadar geçerli olacak Aksesuar Kampanyası’nı başlattı.