-->
Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge İnceleme

Kavabanka dansı yapmaya hazır mısınız?

05.07.2022 | ulasufuk

Bize bu yeni kaydırmalı dövüş oyununu getirmek için, oyunu Dotemu ile iş birliği içinde geliştirmeye kararlı bir Kanadalı ekip olan Tribute Games, bunun yerine yayınla ilgilenecek. Geçmişin birçok klasik unvanını geri getirmek için kariyerlerine oy veren iki takım, ancak zeka ile. Leonardo, Michelangelo, Donatello ve Raffaello ile New York’ta geçen yoğun savaş günlerinden sonra, ekibin bu sefer de isabetli olup olmadığını size söylemek için buradayız. 80’ler ve sonrasında doğan herkesi televizyona kilitleyen çizgi filmden fırlamış gibi görünen bir girişin ardından kendimizi Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge modu seçim menüsünde buluyoruz. Başlıkta iki ana mod bulunuyor: Öykü ve Arcade. Oynanacak seviyeler aynı olacağından, hikaye modu aslında arcade’nin biraz daha ayrıntılı bir versiyonudur. Özellikle sonundaki bazı sürprizleri bozmamak için tamamlanmış seviyelerin sayısını açıklamak istemiyoruz, ancak ondan çok daha fazla ve oyunu ilk kez tamamlamak yaklaşık dört saat sürecek, eğer düz giderseniz belki üç saat sürecek. Durduruluyor. Birçok modern kaydırmalı dövüş oyunundan daha üstün bir süre. Öte yandan, beat’em up’lar her zaman bir başlığın bitmesinin iki saati geçemediği atari salonları için tasarlanmış bir tür olmuştur ve bu nedenle kısa süre her zaman bu türün bir özelliği olmuştur. Neyse ki tekrar oynanabilirlik, özellikle şirkette diğer oyun türlerine göre çok daha yüksek.

Hikaye Modu, ilerlemenin daha ayrıntılı bir versiyonunda basit Arcade’den farklıdır. Öncekileri tamamladığımızda kilidi açılacak seviyelerin nereye taşınacağı ve nerede seçileceği stilize edilmiş bir New York haritasına sahip olacağız. Seviyeler, 80’lerin tarihi animasyon serisinden alıntılar ve paskalya yumurtaları ile doludur. Buna ek olarak, her seviyede ekstra puan almak için bulunacak koleksiyonlar ve üstesinden gelinmesi gereken zorluklar olacak. Tanrı aşkına, hiçbir şey çok ayrıntılı değil, oyunumuzdaki tüm koleksiyonları seviyelerin her etkileşimli bölümünü kırarak bulduk, zorluklar ise belirli sayıda düşmanı belirli bir düşmanla yenmeniz gereken çok basit olanlardan farklıdır. Daha karmaşık olanlara geçin, böylece tüm seviye için asla hasar almamalısınız. Sonunda, koleksiyonlar çok sevimli bir paskalya yumurtasını temsil ediyor ve 80’lerin sonlarındaki çizgi filmden bazı ikonik karakterleri sahneye getirecek, Florida’dan mutant kurbağalar ekibi de dahil onları hatırlıyor musunuz?

Ancak hikayede, karakterlerin bir ilerlemesi de olacak. Düşmanları yenerek ve ikincil kahramanlar için bazı koleksiyon setleri bularak, oynadığımız karakterin seviyesini artıracak puanlar alacağız. Karakter başına toplam on güçlendirme vardır, bunlar genel sağlıklarını veya bir seviyeye başlamak için yaşam sayısını artıracaktır, ancak hepsinden önemlisi, süper hareket çubuğunun üç seviyesine ve yeni varyasyonlara ulaşmanıza izin verecektir. mektubun. Mevcut üç çubukla, karakterlerin daha hızlı hareket etmesini ve kısa bir süre için daha fazla hasar vermesini sağlayacak özel bir durum olan Radikal Modu kullanmak mümkün olacak. Bununla birlikte, bu geliştirme, en fazla üç yerine bir özel hareket çubuğuna sahip olabileceğiniz Arcade modunda yoktur. Kullanacak 7 karakterimiz olacak, ancak yedincinin (Casy Jones) kilidinin açılması gerekecek. Arcade, aslında, oyuncuya klasik bir arcade deneyimi yaşatmak istiyor: bu bağlamda, karakter ilerlemesi olmayacak ve burada kazanılan puanlar yalnızca her zaman yararlı ekstra canlar elde etmeye hizmet edecek.

Her seviyenin sonunda hikayeyi anlatan statik görüntüler dışında, diğer şeylerin yanı sıra Hikaye modundakilerle aynı olan seviyeler birbiri ardına gelecek. Arcade deneyimi de tek seferde bitmeli, sanki oyunu bitmeden bırakırsanız veya hayatınızı bitirirseniz baştan başlamak zorunda kalırsınız. Ve kendine saygı duyan herhangi bir Arcade’de olduğu gibi en iyi sonuçların kaydedileceği bir dünya lider tablosu da olacak. Hikaye, türün geleneğine göre minimuma indirilmiştir. Aslında, New York’a kaos getirmekle tehdit eden Shredder ve Krang’ın peşindeki dört Ninja Kaplumbağa grubunu takip edeceğiz, maskeli kötü adam ise acımasız düşmanlarından intikam almaya hevesli. Bununla birlikte, oyunun tamamı yalnızca geçmişin eski beat’em up’larına değil, 80’lerin animasyon serisinin kendisine de bir aşk mektubudur, çünkü bu seriden, bazıları dürüstçe hafızasını kaldırdığımız da dahil olmak üzere birçok karaktere sahiptir… Açıkçası, bütün, bizi birkaç kez güldüren, seriye özgü mizahla dolu.

Kısacası, Ninja Kaplumbağaların ölümsüz hayranları, orijinal Amerikan dizisinin ses aktörlerine emanet edilen dublaj da dahil olmak üzere, çocukluklarının dizisine adanmış sayısız referans ve paskalya yumurtası bulacaklar. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge oynanışına geçersek, bu oyun basit ve sezgisel kalıyor, ancak bazı teknikler olmadan değil. Normal saldırılar için yalnızca bir düğmemiz ve yalnızca yüklü bir çubukla gerçekleştirilebilecek özel saldırılar için bir düğmemiz olacak. Ardından, yüklü saldırılar, kayma, atlama vb. Gibi çeşitli varyasyonlar olacaktır. En ilginç eklemelerden biri, bazı yenilmezlik çerçeveleri sunacak ve ardından saldırı düğmesi takip ederse, mesafeleri kısaltmak ve kombolara devam etmek için kullanışlı bir izleme atışı kullanmanıza izin verecek olan atlat düğmesi tarafından verilir. Bu açıdan bakıldığında aslında Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge sistemi çok iyi yapılmış ve fazlasıyla tatmin edici olabiliyor. Komutlar tüm karakterler için aynı olsa bile, her birinin güçlü ve zayıf yönleri vardır, esas olarak seçim ekranında özetlenen üç istatistik, yani Güç, Hız ve Menzil nedeniyle. Aslında, daha çok hıza dayalı bir Michelangelo, kendi tarafında daha büyük bir güce sahip olan bir Raphael veya çok daha geniş bir vuruş aralığına sahip bir Leonardo arasında hissedilir. Bir diğer büyük fark, karakterden karaktere, bazen hafif bazen de fark edilir derecede değişen üç özel hareketle sağlanır. Toplamda yedi karakter var, ancak sonuncusu Casy Jones, önce Öykü modunu bitirerek açılacak. Seviyelere gelince, bunlar klasik kaydırmalı dövüş oyunları tarzında yapılmıştır. Her birinde, çevreyi ve her seviyenin sonunda bulunan olağan patrona kadar bulunan nesneleri sömürerek bazen engellerden ve diğer zamanlardan kaçınarak düşman ordularıyla yüzleşmek zorunda kalacağız.

Toplayabildiğimiz nesneler temelde pizzalar, hayatımızı kurtarmamıza yardımcı olacak ve bize geçici güçler verecek. Gerçekte bunlar sadece iki tanedir: bölgedeki tüm düşmanları parçalayacak sürekli bir dönüş saldırısı ve birkaç saniye boyunca sonsuz bir süper hareket çubuğu. Daha sonra, geçmişte kaplumbağalara adanan beat’em up’lardan esinlenilmiş bazı seviyeler var; bu seviyelerde, bir uçan kaykayda düşmanlarla savaşmaya devam ederken engellerden kaçınmamız gerekecek. Gerçekte bu seviyeler (toplamda birkaç) ritmi tamamen bozmazlar, çünkü diğerlerinin tarzından çok fazla farklılık göstermezler: tek fark, sahnedeki otomatik ilerleme ve uçan kaykay üzerindeki hareket ile temsil edilir, ancak sonunda ayar klasik seviyelerinkiyle aynı olacaktır.Bu tür özel seviyelerde bazı ekstra mini oyunları veya daha radikal değişiklikleri beğenmiş olabiliriz. Düşmanlara gelince, gerçekten iyi bir çeşitlilik var ve bu sadece Foot Clan askerlerinin farklı renk varyasyonları ile sınırlı değil, ileri giderek farklı tipte rakipler bulacaksınız, bazıları biraz daha ayrıntılı taktikler gerektirecek. basit “patlayana kadar vurmak” üzerine.

Patron savaşları çok çeşitlidir, ancak iniş ve çıkışları vardır. Her şeyden önce, seçilen zorluk seviyesine bağlı olmasına rağmen, genellikle çok basittirler. Toplamda üç tane var ve bu türde uzmansanız ve adına yakışır bir meydan okuma istiyorsanız, en yüksek olandan başlamanızı tavsiye ederiz. Bazı patronlar ayrıca oldukça basit ve kolay okunabilir saldırı düzenlerine sahipken, diğerleri biraz daha ayrıntılı ve başa çıkmak için tatmin edicidir. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge’in kalitesini daha da artıran özellik, çok oyunculu moddur. Bu çok iyi bir şekilde işlenir ve oyuncuların hem Öykü Modu hem de Arcade ile birlikte mücadele etmelerini sağlar. İstediğiniz zaman arkadaşlarınızla veya herkese açık gruplarla oluşturabilirsiniz, istediğiniz zaman, hatta başlangıç ​​seviyesinde bile diğer oyunculara katılabilirsiniz. Bu şekilde oyun, elbette yerel bir kooperatif de olsa bile, çevrimiçi bir grupta eğlenme olasılığını teşvik ediyor ve kolaylaştırıyor. Ne kadar çok oyuncu olursa, aksiyon o kadar kaotik olur, ama her zaman çok eğlencelidir. Başlık, aynı anda altı oyuncunun birlikte oynamasına izin verir. Ne yazık ki, oyuncuların yokluğu göz önüne alındığında, unvanın resmi olarak yayınlanmasından önceki bu günlerde, dört kişilik dürüst bir grupta durarak bu rakama asla ulaşma fırsatımız olmadı. Çok oyunculu deneyim son derece kaotik ve eğlencelidir. Daha fazla oyuncu arttıkça, daha fazla kaos hakim olur, ancak deneyimin kalitesini kötüleştiren kafa karıştırıcı kaos değildir: aksine, her şeyi daha eğlenceli hale getiren ve aksiyonun daha çılgın ve çeşitli olduğu bir kaostur…

Mevcut oyunculara bağlı olarak oyun, işleri asla çok kolay hale getirmemek için hem ekrandaki düşman sayısını hem de patronların yaşam çubuğunu otomatik olarak ayarlar. Sağlığımızın bir kısmını, kötü durumda olmaları durumunda arkadaşlarımıza bağışlayabileceğiz. Özel olarak çok oyunculu için eklenen bazı mekanikler çok akıllıdır, örneğin karakterinizin ve arkadaşınızın konumuna bağlı olarak otomatik olarak etkinleştirilen bazı birleşik saldırılar veya yaşam çubuğunuzun iki noktasını zorluk içindeki bir ortağa bağışlama olasılığı; bu sayede örneğin toplanan bir pizzadan elde edilen ömrü bölmek mümkün olacaktır. Birisi KO’yu bitirirse, o zaman yoldaşların kurbanı kurtarmak ve onu bir miktar sağlıkla savaşa geri döndürmek için on saniyesi olacak ve değerli hayatlardan birinin kaybını önleyecektir. Elbette Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge, çok oyunculu olarak oynandığında en iyisini veren bir oyundur ve bu durumda ne kadar çok oynarsanız o kadar iyi olur. Tamamen sanatsal ve estetik tarafa gelince, Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge gözler için gerçek bir şölen. Piksel sanat grafikleri sadece eski Ninja Kaplumbağalar beat’em up’larına bir övgü değil, aynı zamanda ayrıntılı karakter modelleri, akıcı ve hassas animasyonlar ve canlı bir renk paleti sayesinde geçmiş ve şimdiki oyunları mükemmel bir şekilde harmanlamayı başarıyor. Dört kaplumbağa. Ayrıca, bazı üyelerin söylediği bir şarkı da dahil olmak üzere, rap ve rock arasındaki bazı modern parçalarla birlikte çizgi film ve geçmişin müziğinin tema şarkılarının klasik parçaları ve yeniden düzenlenmiş versiyonlarını içeren mükemmel film müziğine de bir övgü var. Metni mermilerle kahramanlarımıza adayan Wu Tang klanından.


9

Artılar

  • Grafik tarzı çok güzel
  • Muhteşem seslendirme
  • Akıcı dövüş sistemi

Eksiler

  • Bos savaşları daha iyi olabilirmiş.