-->
Pokémon UNITE’ın Vahşi Pokémon’larını Yakalamanın Keyfine Varın

Çıktığı ilk günden itibaren Pokémon’un merkezinde önemli bir konuma sahip olan maçlar, Pokémon UNITE da aynı heyecanla devam ediyor.

02.06.2022 | ulasufuk

Çıktığı ilk günden itibaren Pokémon’un merkezinde önemli bir konuma sahip olan maçlar, Pokémon UNITE da aynı heyecanla devam ediyor. Şimdi Pokémon UNITE’a sınırlı süre geçerli olacak Yakala maçlarıyla birlikte bir başka klasik özellik olan Pokémon yakalama da dahil oluyor. Oyuncular, 27 Haziran 2022 saat 03.00’e kadar Yakala maçlarına katılarak vahşi Pokémon yakalamanın keyfine varıyor.

Electrode, Tauros, Ludicolo, Avalugg, Araquanid ve Drednaw’un yanı sıra Efsanevi Pokémon’lar Zapdos, Articuno ve Regigigas değişik zamanlarda haritada belirerek sizi sürekli oyun içerisinde tutuyor. Bu vahşi Pokémon’lar yalnızca gözleriniz açıkken alt edilebiliyor. Alt ederek yakaladığınız Pokémon’un simgesi maç eşyası simgesinin yerini alıyor ve bu simgeyi belirli bir süre içerisinde etkinleştirdiğinizde vahşi Pokémon’unuzu maçta kullanılabiliyor.

Sahip olduğunuz Vahşi Pokémon’u kullanmaya başladığınızda yakınlardaki rakip Pokémon’ları itebilmesine ek olarak iki ek temel saldırı hareketi de sunuyor ve rakiplere karşı sizi güçlü kılıyor. Ancak bu kazanılan özelliklerin yanında artık Unite hareketini etkisiz kalarak, üsse ışınlanamıyor ve gol atma özelliği yalnızca arkadaşlara destek olarak kullanılabiliyor. Vahşi Pokémon kullanılırken nakavt olduğunda ise başlangıçtaki Pokémon’a dönülerek maça hız kesmeden devam edilebiliyor.
Yakala maçları Mer Stadyumunun değişik bir versiyonunda gerçekleşiyor. Temel kurallar 4’e 4 hızlı maçlardakilerle aynı olacak şekilde düzenleniyor fakat takımızın ileri gol bölgelerinin kalkan ve SP iyileştirmesi etkileri artmasına sebep oluyor. Bununla birlikte ileri gol bölgelerinizden biri yok edildiğinde takımınızın üssünde bir süper sıçrama tahtası belirleniyor ve takım arkadaşlarınızın vahşi Pokémon’ları alt etmesine yardımcı olacak ekstra puan kazanılabiliyor.

Tüm bu özellikleri deneyimleyebilmek için Pokémon UNITE’ın Yakala maçlarıyla heyecanın izini sürmeye başlayın!

Pokémon UNITE hakkında daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsinizPopüler Haberler


Acer DA1 ve Nitro GA1 serisi Google TV™ monitörler, üretkenliği, kullanım kolaylığını ve izleme deneyimlerini geliştirmeye yardımcı oluyor


Blizzard tarafından geliştirilen efsanevi aksiyon rol yapma oyunu Diablo IV için heyecanla beklenen ilk genişletme paketi olan The Vessel of Hatred için uzun bir sinematik fragman yayınlandı.


Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve aksiyon FPS türünü ajan temasıyla yeniden karşımıza çıkaracak olan Perfect Dark, merakla beklenen bir proje haline geldi.


World’s Edge, Forgotten Empires, Tantalus Media, CaptureAge, ve Virtuos Games gibi önemli geliştiriciler tarafından ortaklaşa geliştirilen Age of Mythology Retold, efsanevi strateji oyunu serisinin en sevilen üyelerinden biri için yapılan yeniden yapımıyla heyecanı yeniden artırdı.