-->
KRAFTON, Global PUBG: BATTLEGROUNDS Esports Turnuvası PUBG Nations Cup 2022’nin Detaylarını Duyurdu

Dört bölgeden 16 ülkeyi temsil eden oyuncular, dört günlük etkinlikte 500.000 ABD dolarından alacakları payları için mücadele

31.05.2022 | ulasufuk

Dört bölgeden 16 ülkeyi temsil eden oyuncular, dört günlük etkinlikte 500.000 ABD dolarından alacakları payları için mücadele edecekler

Etkinlik Programı

PNC 2022 iki yıllık bir aradan sonra geri dönüyor ve 16 Haziran – 19 Haziran tarihleri arasında Bangkok, Tayland’da ICONSIAM Mall’da bulunan TRUE ICON salonunda düzenlenecek ve maçlar her gün 14:00’de (TSİ)  başlayacak. Etkinlik, Kasım 2019’daki PUBG GLOBAL Championship’ten bu yana yerinde izleyici düzenine geri dönen ilk PUBG Esports etkinliğidir. KRAFTON bunu kutlamak için TRUE ICON Hall’da ücretsiz bilet sunuyor. 1.200 seyirci kapasiteli mekanda biletler ilk gelene verilme önceliği olacak şekilde dağıtılacaktır.

Etkinlik ve Puan Sistemi

PNC 2022, Avrupa (Birleşik Krallık, Finlandiya, Almanya, Türkiye), Amerika (Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Brezilya, Arjantin), Asya Pasifik (Tayland, Vietnam, Endonezya, Avustralya) ve Asya (Kore, Çin, Japonya, Çin Taipei) ülkelerini kapsayan dört bölgedeki 16 ülkeden 64 oyuncuyu bir araya getiriyor.

Avrupa, her biri Team UK’den Fexx (FaZe Clan), Finlandiya’dan mxey (Team Liquid), Almanya’dan Myca (Thunder) ve Türkiye’den Smash (BBL Esports) gibi en iyi profesyonel oyuncuların yer aldığı dört güçlü takım ile temsil edilecek. Her takımın arkasındaki tutku dolu bölgesel destek ile, PNC 2022 kupasını evlerine taşımak için hiçbir motivasyon eksikliği çekmeyecekler.

PNC, skor ve sıralama puanlarını bir araya getiren ‘puan kuralı’ yapısını baz alacaktır. Günde beş maçtan toplam 20 maç Erangel ve Miramar’da oynanacak. 20 maçtan sonra en fazla genel puanı toplayan kadro, PNC 2022 şampiyonu olacak.

Ödül Havuzu Dağılımı

PNC 2022’nin ödülü 500.000 ABD dolarıdır ve ilk üç takıma para ödülü aşağıdaki gibi dağıtılacaktır:

  • Birincilik: 100.000 ABD doları
  • İkincilik: 58.000 ABD doları
  • Üçüncülük: 50.000 ABD doları

Pick’em Challenge

Pick’em Challenge PNC 2022 için geri dönüyor ve izleyiciler, kazanan son takımı tahmin etme imkanına sahip olacaklar. Kazananı seçmek için kullanılan oylama kuponları, oyun içi PNC 2022 görünümleri ve eşyaları satın alınarak elde edilebilir. Net satışların %30’u, genel ödül havuzuna katkıda bulunacak ve katılan takımlara dağıtılacaktır.

Yayın ve Kanal Bilgileri

PUBG: BATTLEGROUNDS TwitchYouTube ve Facebook kanallarında tüm PNC 2022 aksiyonunu takip edebilirsiniz. Ayrıca Almanca ve Türkçe dilinde yerel yayınlar da yapılacak.

PUBG Esports hakkında daha fazla bilgiyi pubgesports.com adresinde ve resmi sosyal medya kanallarında bulabilirsiniz: YouTube, Twitter, Instagram, Facebook, Twitch ve TikTok. Basın materyalleri için bu linki ve bültenler için resmi PUBG Esports basın odasını ziyaret edebilirsiniz.Popüler Haberler


Crysis 1 Remastered, Crysis 2 Remastered ve Crysis 3 Remastered oyunlarını içeren Crysis Remastered Trilogy paketi, Steam’de şu an yüzde 72’lik bir indirimle sadece 46,70 TL’den satılıyor.


3D Realms ekibi, nişancı, aksiyon ve macera oyunu Phantom Fury için Steam’de heyecan verici bir demo sürümünü yayınladı.


Epic Games’in her hafta ücretsiz sunduğu oyunlar, bu hafta geçtiğimiz Perşembe günü erişime açıldı.


Prime Gaming, Amazon tarafından her ay kullanıcılarına yeni oyunlar sunan bir hizmet.