-->
ASUS, Yeni Taşınabilir Monitörü ZenScreen Ink MB14AHD’yi Duyurdu

14 inç boyutundaki bu taşınabilir monitörde 10 nokta dokunmatik ekran, aktif dijital kalem desteği ve entegre kademesiz stant tasarımı bulunuyor

30.05.2022 | ulasufuk

14 inç boyutundaki bu taşınabilir monitörde 10 nokta dokunmatik ekran, aktif dijital kalem desteği ve entegre kademesiz stant tasarımı bulunuyor

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • 14 inç boyutundaki bu FHD (1920 x 1080) IPS taşınabilir monitör 10 nokta dokunmatik ekran ve aktif dijital kalem desteğiyle geliyor.
  • Ürünle birlikte gelen 4096 kademeli basınç hassasiyetine sahip MPP 2.0 dijital kalem düşük gecikme süresiyle son derece hassas ve doğal yazı yazma deneyimi sunuyor.
  • İki adet USB-C® bağlantı noktası (DP Alt modu ile) ve micro HDMI® ile zengin bağlantı seçenekleri.
  • 150 derece hareket edebilen menteşeye sahip kademesiz entegre stant, dokunma ve yazı yazma için farklı kullanım biçimlerine uyum sağlıyor. Üründe ayrıca standart tripodlar için 1/4 inç soket bulunuyor.

ASUS, 14 inç boyutundaki yeni taşınabilir monitör modeli ZenScreen Ink MB14AHD’yi duyurdu., FHD (1920 x 1080) IPS panele sahip olan bu monitör yazı yazmak ve çizim yapmak için 10 nokta dokunmatik ekran ve aktif dijital kalem desteğiyle geliyor. Kademesiz entegre standın menteşesi 150 derece hareket edebiliyor. Böylece monitörü hem yatay hem dikey konumda kullanmak mümkün oluyor. Yerleşik tripod yuvası ise hem dışarıda hem de kapalı alanlarda çeşitli kullanım olanakları sunuyor. ZenScreen Ink, iki adet USB-C® bağlantı noktası (DP Alt modu ile) ve micro HDMI® ile zengin bağlantı seçeneklerine sahip. Ürünle birlikte gelen Microsoft Pen Protocol (MPP) 2.0 destekli dijital kalem 4096 kademeli basınç sensörü ve düşük gecikme süresiyle olağanüstü yazı deneyimi yaşatıyor. 

Kullanışlı ve doğal kullanım

ZenScreen Ink’in 14 inç FHD IPS paneli 10 nokta dokunmatik ve aktif dijital kalem desteği veriyor[1]. Ürünle birlikte sunulan ASUS Pen SA201H ile bu monitör dijital imza atmak, not almak, çizim yapmak, internet üzerinden eğitim almak ve toplantılara katılmak için mükemmel bir çözüm sunuyor. Düşük gecikme süreli ASUS Pen, MPP 2.0 uyumlu olmasının yanı sıra 4096 kademeli basınç sensörüyle Microsoft Windows Ink, Whiteboard ve OneNote gibi uyumlu uygulamalarda doğal bir yazı yazma ve çizim deneyimi veriyor. Dijital kalem, kullanılmadığı zaman yerleşik mıknatıslar sayesinde monitörün üzerine güvenle yerleştirilebiliyor.

Yenilikçi stant tasarımı

Yerleşik kademesiz stant katlanarak ZenScreen Ink’in yatay veya dikey konumda güvenle durmasını sağlıyor. 150 dereceye kadar hareket edebilen menteşe sayesinde kullanıcılar yazı yazmak veya ekrana dokunarak çalışmak için monitörü istedikleri konuma getirebiliyor, 75 dereceye kadar eğebiliyor. Önceden yüklü olarak gelen DisplayWidget Lite yazılımı, monitörün konumuna göre ekrandaki içeriği otomatik olarak döndürüyor[2]

Zengin bağlantı seçenekleri

Çoğu taşınabilir monitörün aksine ZenScreen Ink’i DP Alt moduna destek veren iki adet USB-C bağlantı noktası ve bir adet micro HDMI bağlantı noktası sayesinde birçok farklı cihazla uyumlu bir şekilde kullanmak mümkün. İki USB-C bağlantı noktası DC güç girişi için de kullanılabiliyor.

ASUS ZenScreen Ink MB14AHD ürün sayfası: https://www.asus.com/Displays-Desktops/Monitors/ZenScreen/ZenScreen-Ink-MB14AHD/

ASUS ZenScreen Ink MB14AHD ürün videosu:

  1. https://youtu.be/znjJ_yykMBg
  2. https://youtu.be/FoT1gVDwOwU
  3. https://youtu.be/VxAEM4dhcVs

TEKNİK ÖZELLİKLER[3]

ASUS ZenScreen Ink MB14AHD

Panel boyutu (çaprazlama)16:9 geniş ekran, 15,6 inç (39,6 cm)
Panel arka aydınlatma / türW-LED / IPS
Ekran yüzeyiParlak kaplama
Gerçek çözünürlük1920 x 1080
İzleme açısı (CR  10)170°/ 170°
Flicker Free  Evet
Video özellikleriDisplayWidget Lite yazılımıOtomatik dönüşMavi ışık filtresi
ASUS dijital kalemDahil
10 notka dokunmatikEvet
Giriş Çıkışlar2 x USB-C® 1 x micro HDMI®
Tripod yuvası  Evet
Boyutlar324,2 x 201,2 x12,5 (mm)
Ağırlık0,87 kg (net), 2,64 kg (brüt)


Popüler Haberler


Crysis 1 Remastered, Crysis 2 Remastered ve Crysis 3 Remastered oyunlarını içeren Crysis Remastered Trilogy paketi, Steam’de şu an yüzde 72’lik bir indirimle sadece 46,70 TL’den satılıyor.


3D Realms ekibi, nişancı, aksiyon ve macera oyunu Phantom Fury için Steam’de heyecan verici bir demo sürümünü yayınladı.


Epic Games’in her hafta ücretsiz sunduğu oyunlar, bu hafta geçtiğimiz Perşembe günü erişime açıldı.


Prime Gaming, Amazon tarafından her ay kullanıcılarına yeni oyunlar sunan bir hizmet.