-->
ASUS Republic of Gamers, Reflex Özellikli ROG Swift 500Hz NVIDIA G-SYNC e-spor Oyun Monitörünü Duyurdu

E-spor oyunlarına yönelik bu monitör bugüne kadarki en yüksek yenileme hızını sunmanın yanı sıra minimum

24.05.2022 | ulasufuk

E-spor oyunlarına yönelik bu monitör bugüne kadarki en yüksek yenileme hızını sunmanın yanı sıra minimum hareket bulanıklığı ve en kısa gecikme süresi ile oyunculara rakipleri karşısında mükemmel avantaj sağlıyor

ASUSRepublic of Gamers (ROG), dünyanın 500 Hz yenileme hızına sahip ilk e-spor oyun monitörü ROG Swift 500Hz’i duyurdu. Swift 500Hz modeli, Esports-TN (E-TN) teknolojisini kullanan 24,1 inç FHD (1920 x 1080) FHD ekranıyla standart TN LCD ekranlardan %60 daha kısa tepki süresi sunarak oyunculara bugüne kadarki en hızlı LCD ekranından yararlanma fırsatı veriyor. Swift 500Hz’de NVIDIA® G-SYNC® teknolojisinin yanı sıra gelişmiş Esports Vibrance modu bulunuyor. Monitörün aygıt yazılımına doğrudan eklenmiş olan bu mod e-spor oyunları için özel ayarlar içeriyor. LCD kristallerinin içinden daha fazla ışık geçmesini sağlayan bu mod renkleri çok daha canlı hale getiriyor. Gecikme süresi e-spor oyunlarında çok önemli bir etken olduğu için, Swift 500Hz’de ayrıca NVIDIA Reflex Analyzer teknolojisi de bulunuyor. Bu teknoloji sayesinde oyuncular gecikme süresini tek tıklamayla ölçebiliyor.

ASUS ROG her zaman olduğu gibi ekran teknolojisinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ASUS on yıl önce dünyanın ilk 144 Hz 1080p oyuncu monitörünü piyasaya çıkarmıştı. 2017’de ROG ilk NVIDIA G-SYNC 240 Hz oyuncu monitörünü tanıtmıştı. 2020’de ise ROG ilk 360 Hz oyuncu monitörünü kullanıma sundu.

Ekran teknolojilerinin sınırlarını zorlamak

“2012’de dünyanın ilk 144 Hz monitörünü tanıttığımızda bize insan gözünün saniyede yalnızca 60 kareyi algılayabildiğini söylemişlerdi.” diyen ASUS Ekran Ürün Müdürü Gavin Tsai, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ardından 240 Hz monitörümüzü çıkardık, o zaman da insanların aradaki farkı hissedemeyeceği iddia edildi. Bugün 144 Hz ve 240 Hz oyuncu monitörleri piyasasında sıkça rastlanan ve standart hale gelen özellikler oldu. İnanılmaz hızlı ROG Swift 500 ise teknolojiyi tamamen yepyeni bir seviyeye çıkarıyor.”

Daha az hareket bulanıklığı, iyileştirilmiş görüntüler ve daha kısa giriş gecikmesi ile ROG Swift 500 Hz, profesyonel e-spor oyuncularına turnuvalarda avantaj sağlamak için tasarlandı. Bu etkileyici özelliklerden biri olan son derece kısa gecikme süresi, NVIDIA ile yapılan önemli iş birliğinin sonucunda elde edildi.  “NVIDIA G-SYNC teknolojili ROG Swift 500Hz oyunculara piyasadaki en kısa gecikme süresini sunuyor.” diyen NVIDIA E-spor Ürün Müdürü Seth Schneider, sözlerini şöyle sürdürdü: “NVIDIA Reflex Analyzer ile de oyuncular gecikme süresini tek tıklamayla ölçebiliyor böylece en heyecanlı oyunlarda en hızlı tepki süresine ulaştıklarından emin olabiliyor.”

Teknik Özellikler[1]

Panel boyutu24,1 inç üç kenarı çerçevesiz ekran (16:9)
Panel arka aydınlatma / türEsports TN (E-TN)
Çözünürlük1920 x 1080
Parlaklık400 cd/m² (Tipik)
Yenileme hızı500 Hz
NVIDIA Reflex AnalyzerEvet
Bağlantı Seçenekleri1x DisplayPort™ 1.41x HDMI® 2.02x USB 3.21x Kulaklık jakı


Popüler Haberler


2K, bugün TopSpin 2K25 Centre Court Passes’iduyurdu, bu launch içerik programı ve aylarca yeni zorluklar ve ödüller sunuyor.


Orta Çağ’ın Gerçekçi Dünyası Geri Dönüyor!


Fallout dizisinin yayınlanmasıyla beraber Fallout 4, Avrupa’da en çok satan oyun unvanını ele geçirdi!


Sega’nın efsanevi beat’em’up oyunu Golden Axe, Comedy Central tarafından animasyon dizisi olarak yeniden hayat buluyor!