-->
ASUS, AMD Radeon RX 6950 XT, Radeon RX 6750 XT ve Radeon RX 6650 XT Ekran Kartlarını Duyurdu

Hibrit sıvı soğutmadan uygun maliyetli performans ve özelliklere kadar herkese uygun seçenekler

17.05.2022 | ulasufuk

Hibrit sıvı soğutmadan uygun maliyetli performans ve özelliklere kadar herkese uygun seçenekler

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • ROG Strix LC Radeon RX 6950 XT birinci sınıf hibrit sıvı soğutma için 240 mm radyatöre sahip. 2,2 yuvalık ince tasarım E-ATX sistemlere uygun hale getirilebiliyor.
  • ROG Strix Radeon RX 6750 XT, üç adet yeni Eksen Teknolojili fan ve ARGB ile donatılan 2,9 yuvalık tasarımıyla etkileyici performans ve şık bir görüntü sunuyor.
  • ROG Strix Radeon RX 6650 XT, 2,9 yuva yer kaplayan kasasında iki adet yarım boy Eksen Teknolojili fana ve havalandırmalı arka plakaya yer veriyor. Fanlar 60° C sıcaklığa kadar sessizce çalışıyor.

ASUS, üç ayrı AMD Radeon™ RX ekran kartı duyurdu: Radeon RX 6950 XT, Radeon RX 6750 XT ve Radeon RX 6650 XT. ASUS tüm oyunculara bu kartların altı farklı versiyonunu sunuyor[i].

Çığır açan AMD RDNA™ 2 oyun mimarisinden yararlanan bu yeni ekran kartları optimize edilmiş işlem kapasitesi ve gelişmiş yazılımların yanı sıra yüksek bant genişliği, düşük gecikme süreli AMD Infinity Cache™ bellek teknolojisi ve ultra hızlı 18 Gbps GDDR6 bellek sunuyor. Kartlar ayrıca Microsoft Windows 11 ve Microsoft DirectX® 12 Ultimate, AMD FidelityFX™ Super Resolution (FSR),  yakında gelecek AMD FSR 2.0[ii] ve AMD Radeon Super Resolution[iii] ölçek yükseltme teknolojisi gibi yazılımlara ve özelliklere destek veriyor, görsel açıdan etkileyici ve yüksek yenileme hızından yararlanan oyun deneyimleri için gelişmiş özellikler taşıyor.

ROG Strix LC Radeon RX 6950 XT üst seviye oyun performansını sıvı soğutmayla buluşturuyor

AMD Radeon RX 6000 serisi ekran kartları piyasaya çıktığından bu yana üst seviye model arayan kullanıcılardan uygun maliyete önem veren oyunculara kadar herkese hitap eden modeller içeriyor. Hiçbir şeyden ödün vermeyen bir sistem için, ultra güçlü ROG Strix LC Radeon RX 6950 XT ekran kartı birinci sınıf AMD RDNA 2 mimarisinin performansını hız aşırma ve özel sıvı soğutma çözümü ile sunuyor. Kartı tamamen kaplayan soğutma plakası altında kalan Super Alloy Power II özellikli birinci sınıf bileşenleri 240 mm radyatörle birlikte soğutuyor. Oyuncular böylece bu etkileyici karttan mümkün olan en yüksek performansı alıyor.

Düşük profilli 2,2 yuvalık soğutma bloğu sayesinde kullanıcılar bu kartı daha küçük kasalara yerleştirebiliyor. 600 mm tüpler, kartın E-ATX kasalarla da kullanılabilmesini sağlıyor. VRM, hava üfleyen fan sayesinde her zaman en yüksek performansı sergileyebiliyor. Super Alloy Power II özellikli birinci sınıf bileşenler ile kart zamana meydan okuyor. Radyatörde yer alan iki adet ASUS 120 mm ARGB fan, ön kapaktaki RGB’ler gibi Aura Sync uyumlu. Bu sayede tüm sistem muhteşem bir görünüme kavuşuyor. Karttaki iki adet FanConnect II fan başlığı ile kullanıcılar istedikleri bileşenin yük altında uygun sıcaklıkta kalmasını sağlayan özel fan eğrileri oluşturabiliyor.

TUF Gaming Radeon RX 6950 XT birinci sınıf performans ve dayanıklılık sunuyor

Birinci sınıf performansı daha geleneksel hava soğutmayla almak isteyenlere ASUS, TUF Gaming Radeon RX 6950 XT ekran kartını sunuyor. MaxContact Teknolojisi’nden yararlanan 2,9 yuvalık soğutma bloğu, üç yeni Eksen Teknolojili fan ile son derece etkili bir soğutma performansı sunuyor. Optimize edilmiş 0 dB teknolojisi sayesinde bu fanlar kart düşük yük altındayken tamamen duruyor, sıcaklık 60°C’ye ulaştığında yeniden çalışmaya başlıyor.

TUF Gaming kartlar zorlu şartlarda sorunsuz çalışacak şekilde tasarlandı. Sağlam metalden üretilen ön kapağın yanı sıra paslanmaz çelik giriş çıkış yuvası ve havalandırma açıklığına sahip güçlü arka plaka ile tam koruma sağlanıyor. Çift BIOS anahtarı ile kullanıcılar maksimum performans ve sessiz çalışma arasında tercih yapabiliyor. Aura Sync uyumlu logo, sistemdeki diğer RGB’lere uyum sağlayarak şık ve bütünleyici bir görünüm oluşturuyor. Birinci sınıf performansı ve benzersiz dayanıklılığıyla bu kart zamana meydan okuyor.

ROG Strix Radeon RX 6750 XT stili ve gücü en üst düzeye taşıyor

ROG Strix serisi çok sayıda özellikle sınıfının en iyi performansını sunan bir seri. Günümüzde ekran kartlarında en başta sağlam bir soğutma sistemi geliyor. MaxContact Teknolojisi’nden yararlanan 2,9 yuvalık soğutma bloğu ısı dağıtımı için geniş yüzey alanı sunarken üç adet gelişmiş Eksen Teknolojili fan da minimum gürültüyle maksimum hava akışı sağlıyor. Fanlar, GPU 60°C’ye ulaşana kadar 0 dB teknolojisiyle sessizce çalışıyor. Çift BIOS anahtarı da kullanıcılara performansı en üst seviyeye getirme veya fan gürültüsünü azaltma seçeneği sunuyor. Karttaki FanConnect II başlıkları ile kullanıcılar kasa fanlarını GPU sıcaklığına göre ayarlayıp en uygun soğutma düzeyini elde edebiliyor.

Strix serisi sunduğu özellikleri aynı derecede etkileyici bir görünümle tamamlıyor. Kartın etkileyici tasarımlı ön kapağı boyunca uzanan RGB aydınlatma diğer Aura Sync bileşenleriyle uyum sağlıyor. Arka plaka şık görünmesinin yanı sıra sağlamlık da katıyor. En sağdaki fan için eklenen havalandırma açıklığı ısıyı verimli bir şekilde uzaklaştırıyor. Paslanmaz çelik giriş çıkış plakası ve güçlendirilmiş metal çerçeve Super Alloy Power II özellikli birinci sınıf bileşenlere ekstra dayanıklılık katıyor. Tüm bu özelliklerle donatılan bu mükemmel kart içinde bulunduğu sistemin en dikkat çekici parçası haline geliyor.

Boyu küçük, performansı büyük: ASUS Dual Radeon RX 6750 XT

Üç fanlı, kalın tasarımlar fazla gürültü çıkarmadan üstün soğutma sağlasa da küçük bilgisayarlar daha küçük ekran kartlarına ihtiyaç duyuyor. ASUS Dual Radeon RX 6750 XT neredeyse tüm küçük boyutlu sistemlere sığabilecek kompakt bir karta mükemmel performansı sığdırmayı başarıyor. Çift rulmanlı iki adet Eksen Teknolojili fan havayı en çok ihtiyaç duyulan bölgelere iletiyor. Kart düşük yük altında 55°C’den düşük sıcaklıktayken fanlar tamamen duruyor, böylece sessiz bir çalışma ortamı sağlanıyor. Çift BIOS anahtarı ile kullanıcılar maksimum performans veya düşük gürültü arasında tercih yapabiliyor.

Küçük bir ışık şeridi ön kapağı süslerken, koruyucu arka plaka da hem PCB destekliyor hem de sade bir görünüm katıyor. ASUS Auto-Extreme teknolojisi olabildiğince az insan müdahalesiyle hassas üretim yapılmasını mümkün kılıyor. 144 saatlik onay süreci ise kartların kutudan çıkar çıkmaz mükemmel performans ve dayanıklılık sunduğundan emin olunmasını sağlıyor. Daha küçük boyutları ve uygun fiyatıyla Dual Radeon RX 6750 XT benzersiz bir fırsat sunuyor.

ROG Strix Radeon RX 6650 XT birinci sınıf özellikleri uygun fiyatla sunuyor

Strix modellerinin sahip olduğu özellikleri orta seviye bir kartın fiyatıyla almak isteyenler, ROG Strix Radeon RX 6650 XT ile aradığını bulacak. Strix Radeon RX 6750 XT modelinden daha küçük yapıdaki bu kartta aynı derecede etkileyici bir ön kapak bulunuyor. Kapağın altındaki iki adet yarım boy Eksen Teknolojili fan, 2,9 slotluk tasarımdaki güçlü GPU için mükemmel ısı dağıtımı sağlıyor. 0 dB teknolojisi fanların 60°C sıcaklıktan sonra çalışmasını sağlayarak oyunculara kart hafif yük altındayken sessiz bir ortam sağlıyor. Çift BIOS kullanıcıların tek bir düğmeyle sessiz çalışma veya maksimum performans arasında geçiş yapmasına olanak tanıyor.

Strix ve TUF kartlarında olduğu gibi ROG Strix Radeon RX 6650 XT modeli de Super Alloy Power II özellikli birinci sınıf bileşenlerle üretildi. Benzer şekilde bu kartta da havalandırmalı arka plaka ve paslanmaz çelik giriş çıkış plakası yer alıyor. Ön kapağın sağ tarafındaki RGB logosu, Aura Sync sayesinde sistemin geri kalanıyla uyum sağlayarak sade ve bütünleyici bir görünüm sunuyor.

İhtiyacınız olan her şey ASUS Dual Radeon RX 6650 XT’de

Piyasadaki en uygun fiyatla orta seviye performanstan beklenen her şeyi sunacak bir model arayan kullanıcılar, yalnızca vazgeçilmez özelliklerle donatılmış ASUS Dual Radeon RX 6650 XT ile beklentilerini karşılayacak. Çift rulmanlı fanlara sahip Eksen Teknolojili fan tasarımı yeterli soğutma sunmasının yanı sıra hafif yük altında sessizce çalışıyor. Auto-Extreme Teknolojisi ise uzun ömür ve dayanıklılık sağlıyor. Şık ve sade ön kapak tasarımı zarif bir görünüm katarken, koruyucu arka plaka ve paslanmaz çelik giriş çıkış plakası ise kartın işini iyi yapmasını sağlıyor. Böylece en son oyunlarda akıcı bir deneyim elde ediliyor.

Teknik Özellikler3

ROG Strix LC Radeon™ RX 6950 XT OC EditionTUF Gaming Radeon™ RX 6950 XT OC Edition
·       AMD Radeon RX 6950 XT GPU·       16 GB GDDR6 ·       PCIe® 4.0 Arayüzü·       1 x Yerleşik HDMI® 2.1·       2 x Yerleşik DisplayPort™ 1.4a·       1 x USB Type-C·       AMD Radeon RX 6950 XT GPU·       16 GB GDDR6 ·       PCIe® 4.0 Arayüzü·       1 x Yerleşik HDMI® 2.1·       3 x Yerleşik DisplayPort™ 1.4a
  
ROG Strix Radeon™ RX 6750 XT OC EditionDual Radeon™ RX 6750 XT OC Edition
·       AMD Radeon RX 6750 XT GPU·       12 GB GDDR6 ·       PCIe® 4.0 Arayüzü·       1 x Yerleşik HDMI® 2.1·       3 x Yerleşik DisplayPort™ 1.4a·       AMD Radeon RX 6750 XT GPU·       12 GB GDDR6 ·       PCIe® 4.0 Arayüzü·       1 x Yerleşik HDMI® 2.1·       3 x Yerleşik DisplayPort™ 1.4a
  
ROG Strix Radeon™ RX 6650 XT OC EditionDual Radeon™ RX 6650 XT OC Edition
·       AMD Radeon RX 6650 XT GPU·       8 GB GDDR6 ·       PCIe® 4.0 Arayüzü·       1 x Yerleşik HDMI® 2.1·       3 x Yerleşik DisplayPort™ 1.4a·       AMD Radeon RX 6650 XT GPU·       8 GB GDDR6 ·       PCIe® 4.0 Arayüzü·       1 x Yerleşik HDMI® 2.1·       3 x Yerleşik DisplayPort™ 1.4a


Popüler Haberler


Epic Games’in her hafta ücretsiz oyunlar sunma geleneği devam ediyor! Güvenilir sızıntılarıyla tanınan billbil-kun’a göre, 30 Mayıs’ta Chivalry 2 oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.


PlayStation Plus aboneleri için önemli bir haberimiz var! Sony, Haziran ayında PlayStation Plus kütüphanesinden 12 oyunu kaldıracağını duyurdu.


Heyecanla beklenen F1 24, çıkışına yaklaşırken yepyeni bir sürprizle karşımıza çıktı!


Yayıncı Emma Create ve geliştirici Caro Builders, şehir kurma ve ticaret simülasyon oyunu Rota’s Nautical Chronicles of Trade’in PC (Steam) için çıkış tarihini duyurdu.