-->
ASUS, AMD Radeon RX 6400 Ekran Kartlarını Duyurdu

1080p oyun bilgisayarınızı ASUS’un en yeni Radeon RX 6400 ekran kartlarıyla güçlendirin

26.04.2022 | ulasufuk

1080p oyun bilgisayarınızı ASUS’un en yeni Radeon RX 6400 ekran kartlarıyla güçlendirin

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • ASUS, uygun fiyatlı ve güç tasarruflu orta seviye 1080p oyun bilgisayarları için iki adet Radeon RX 6400 ekran kartı sunuyor.
  • ASUS Dual Radeon RX 6400 ekran kartı, birinci sınıf soğutma sistemini kompakt bir tasarım içinde sunuyor.
  • ASUS Phoenix Radeon RX 6400 ekran kartı, uzun süre kullanım için sağlam bir seçenek.

ASUS, orta seviye 1080p oyun sistemleri için uygun fiyatlı ve güç tasarruflu AMD Radeon RX 6400 ekran kartlarını duyurdu.

Yüksek çözünürlükler ve yenileme hızları modern oyun deneyimini zirveye taşısa da 1080p günümüzde halen çoğu oyuncunun çözünürlük tercihi olmayı sürdürüyor. Grafik açısından yoğun tek kişilik oyunları saniyede 60 kare hızla oynamak veya rekabetçi e-spor yapımlarını 120 Hz ve üzerinde çalıştırmak için oyuncuların yeterli güç sağlayabilen bir ekran kartına ihtiyacı var.

ASUS yeni Radeon RX 6400’ü iki farklı model halinde sunuyor: ASUS Dual Radeon RX 6400 ve Phoenix Radeon RX 6400. Piyasaya çıkan Dual modelinde hava akışını doğrudan en çok ihtiyaç duyulan yere yani soğutma bloğuna yönlendiren bariyer halkalarına sahip iki adet Eksen Teknolojili fan bulunuyor. Kart 52°C sıcaklığa geldiğinde 0 dB teknolojisi fanları tamamen durdurarak yoğun oyun yükü olmadığında oyuncuların sistemi tamamen sessiz bir şekilde kullanmasını sağlıyor. Mücadele kızışıp GPU sıcaklığı 60°C’ye ulaştığında ise fanlar çalışmaya başlıyor, sessiz ve güçlü soğutma devreye giriyor.

ASUS Dual Radeon RX 6400, oyunlar için 2039 Mhz[1] saat hızı sunuyor. Durum uygun olduğunda ise GPU’dan alınabilecek en yüksek performansı elde etmek için saat hızını 2321 MHz’e[2] artırabiliyor. 64 bit veriyolu kullanan 4 GB GDDR6 bellek, FHD oyun deneyimi için gereken performansı sağlıyor. HDMI® 2.1 ve DisplayPort™ 1.4a bağlantı noktası her tür modern ekrana veya televizyona bağlanma imkanı veriyor. Alüminyum arka plaka kartın dik ve sabit durmasını sağlarken sisteme de birinci sınıf bir görünüm katıyor. Sade ışıklandırma ise kartın kapağındaki geometrik çizgilerle birlikte stile katkı yapıyor.

Phoenix Radeon RX 6400 ekran kartı büyük modelle benzer bir tasarıma sahip. Tek fanlı sisteme sahip olan bu model, alüminyum arka plaka ve aydınlatma bulunmayan yapısıyla daha uygun maliyetli bir çözüm sunuyor. Her iki kart da Auto-Extreme montaj süreciyle üretildi ve 144 saatlik sıkı onay programından geçti. Kartlar böylece kutudan çıkar çıkmaz uzun süre çalışmaya hazır.

Yüksek performanslı, enerji tasarruflu AMD RDNA™ oyun mimarisi üzerine kurulan bu yeni ekran kartları; yüksek bant genişliği, düşük gecikme süreli AMD Infinity Cache™ bellek teknolojisi ve yüksek hızlı GDDR6 bellek gibi özelliklere sahip. Yeni modeller ayrıca Microsoft Windows 11 ve Microsoft DirectX® 12 Ultimate, AMD FidelityFX™ Super Resolution (FSR) ve AMD Radeon Super Resolution (RSR) ölçek artırma teknolojileri, AMD Smart Access Memory™ teknolojisi ve görsel açıdan etkileyici, yüksek yenileme hızlı oyun deneyimleri sunan diğer gelişmiş özelliklere destek veriyor.

Teknik Özellikler[3]

ASUS Dual Radeon™ RX 6400ASUS Phoenix Radeon™ RX 6400
AMD Radeon RX 6400 GPU4 GB GDDR6PCIe® 4.0 Arayüzü1 x yerleşik HDMI® 2.11 x yerleşik DisplayPort 1.4aAMD Radeon RX 6400 GPU4 GB GDDR6PCIe® 4.0 Arayüzü1 x yerleşik HDMI® 2.11 x yerleşik DisplayPort 1.4a 

[1] Oyunlar için saat hızı, tipik TGP (Toplam Grafik Gücü) ayarında tipik oyun uygulamalarını çalıştırırken beklenen GPU saat hızıdır. Gerçek oyun saat hızları değişiklik gösterebilir. GD-147

2Artırılmış saat hızı, yoğun iş yükü altındayken GPU’nun ulaşabildiği maksimum frekanstır. Artırılmış saat hızının ulaşılabilirliği, frekansı ve sürdürülebilirliği termal koşullara, uygulamaların ve iş yüklerinin çeşitlerine ve başka faktörlere göre değişebilir. GD-151

3Teknik özellikler, içerik ve ürün bulunabilirliği önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Gerçek performans uygulamalara, kullanıma, çevresel ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Tam teknik özellikler http://www.asus.com adresinde bulunur.Popüler Haberler


Crysis 1 Remastered, Crysis 2 Remastered ve Crysis 3 Remastered oyunlarını içeren Crysis Remastered Trilogy paketi, Steam’de şu an yüzde 72’lik bir indirimle sadece 46,70 TL’den satılıyor.


3D Realms ekibi, nişancı, aksiyon ve macera oyunu Phantom Fury için Steam’de heyecan verici bir demo sürümünü yayınladı.


Epic Games’in her hafta ücretsiz sunduğu oyunlar, bu hafta geçtiğimiz Perşembe günü erişime açıldı.


Prime Gaming, Amazon tarafından her ay kullanıcılarına yeni oyunlar sunan bir hizmet.