-->
Streets of Rage 4: Mr. X Nightmare İnceleme

Streets of Rage 4 Mr. X Nightmare, DLC’lerin neden çılgınca havalı olabileceğinin mükemmel bir örneğidir

11.08.2021 | ulasufuk

Streets of Rage 4’ün piyasaya sürülmesi, benim gibi Mega Drive günlerinden beri Sega serisine derinden aşık olan herkes için tarihi bir andı. Lizardcube , DotEmu ve Guard Crush Games arasındaki işbirliği , yalnızca üçüncü bölümün başarısızlığı nedeniyle askıya alınan animasyonda seriyi diriltmekle kalmadı, aynı zamanda , bugüne kadarki ikinci çıkışından bu yana Streets of Rage’in muhtemelen en iyi enkarnasyonu olan şeyle yaptı . Aslında başlık, dikkate değer bir tekrar oynanabilirlik sundu ve oyuncuların azmini muazzam bir miktarla ödüllendirdi.Oyunda ilerledikçe açılabilir içerik. Bununla birlikte, 2021’de yaşadığımız ve video oyunlarını ekstra ücretli içerikle geliştirme olasılığının olduğu da doğru. Bununla birlikte, biraz ama gerekli bir değerlendirme yapmanın zamanı geldi: Streets of Rage 4 Mr. X Nightmare, DLC’lerin neden çılgınca havalı olabileceğinin mükemmel bir örneğidir . Bazı yayıncıların DLC’ye yönelik davranışları, onları halkın iyi bir kesimi tarafından en nefret edilen uygulamalardan biri haline getirse de, inkar edilemez niteliklere sahip oldukları açıktır. Aynı Streets of Rage 4, bir DLC almadan önce, bazı yönleri yeniden kalibre eden geliştiriciler tarafından yarışta bir makyajdan geçmişti. Ancak şu soru ortaya çıkıyor: Streets of Rage 4 kadar mükemmel kare bir oyuna bir DLC ile ne eklenmeli?

Halkın en çok seslendirdiği ve en çok talep ettiği Mr. X Nightmare’in ilk eklemesi , açıkçası yeni karakterlerle ilgili. Streets of Rage 4’ün temel baskısında zaten çok geniş olan listeye bu DLC, üç yeni karakter ekliyor: Shiva , Max ve Estelle . İlk ikisi, bu dördüncü bölümde “sadece” iki patron olduktan sonra resmen eve dönüyor. Ancak Estelle’e gelince, bu durumda orijinal versiyonun patronu, ancak dizinin hayranlarını aşık ettikten sonra kadroya mutlak ilk çıkışını yapıyor. Üçünden Estelle, belki de en çok yönlü karakterdir . Kadın polis aslında ortalama bir hareket hızına sahiptir ve hareketi, en büyük düşman gruplarına karşı yerde çok kullanışlı bir el bombası bırakabilen bir hava özeliyle tamamlanmış, ilk görünüşlerinde gösterilenle neredeyse aynıdır. Dizinin tarihi bestecisi Yuzo Koshiro’nun favori destan karakteri Max’e gelince, çok yavaş ama kısa ve basit komboları ile çok büyük hasar verebilen bir karakterden bahsediyoruz. Japonya’da inanılmaz derecede popüler bir spor olan bir güreşçiden ilham alan Max, belki de bağlantı kurması en karmaşık karakterlerden biridir . Aslında, pakidermal çevikliği, özellikle çok yüksek zorluklarda deneyimsiz eller tarafından kontrol edilirse zayıf noktası olma riskiyle karşı karşıyadır. Kesinlikle çok hoş bir dönüş, ama aslında komik olamayacak kadar teknik bir karakter . Shiva harika bir karakter. Dövüş sanatları uzmanı, bir gelincik gibi çevik ve tüm kadronun en eğlenceli ve tatmin edici hareketlerinden birine sahip olan Shiva, sonunda seride oynanabilir bir karakter olmaya geri dönüyor. Hikaye modundaki patron dövüşü, korkunç OST’den çene kırma ayarına kadar çok sayıda nedenden dolayı, tüm oyundaki favorilerimden biri. Bu nedenle, onun komutasını alabilmek, küçük bir dileğin gerçekleştiğini görmek gibiydi. Shiva, belki de Strets of Rage 4 ekonomisinde çok güçlü bir karakter ve kesinlikle bu DLC’ye eklenenlerin en iyisi.

Atılma hareketinin animasyonu aslında alttan başlar ve doğru zamanlama ile gerçekleştirilirse düşman saldırılarının büyük çoğunluğunu önleyebilir. Buna ek olarak , atılması aynı zamanda yerdeki düşmanları da vurabilir, böylece tüm çeteleri ve hatta zaman zaman bazı patronları harika bir tatmin edici yumruk döngüsünde sersemletmeyi başarır . Açıkçası inanılmaz özelliklerini dengelemek için Shiva, silah toplayamayan ve kullanamayan tek karakterdir. Ne de olsa karakter seçim ekranında söylediği gibi, kendisi başlı başına bir silah olduğu için silaha ihtiyacı yok.Yeni girişleri test etmemin ne kadar sürdüğünü söylemeye gerek yok, yeni oyunum boyunca neredeyse yalnızca Shiva’yı kullandım. Mr. X Nightmare’in tacındaki gerçek mücevher aslında yepyeni hayatta kalma modudur . Böyle söylendiğinde, genellikle bu türdeki video oyunları için bir DLC’ye eklenmiş olarak görülen ek modların en klasiği gibi göründüğünün farkındayım. Sadece bir hayat, zaman zaman yenilecek tamarri dalgaları ve kimin daha uzun sürdüğünü görmek için bir rekabet var . Her zamanki gibi, değil mi? Eh, bir bakıma evet, ama aynı zamanda hayır. Streets of Rage 4’ün hayatta kalma modu aslında tüm oyunu potansiyel olarak sonsuz prosedürel arenalara sahip bir tür rogueliteye dönüştürüyor . Aslında, rastgele arenalarda giderek daha güçlü ve yoğun düşman dalgaları arasında yolunuzu bulmanız gereken bir moddur.bunun dışında, bir arena her temizlendiğinde, oyuncuya iki veya daha fazla kalıcı yükseltme seçeneği sunulur .

Bu nedenle, çok güçlü silahlar, gelişmiş hasar ve savunmalar ve her girişimi kesinlikle benzersiz ve berbat bir eğlence haline getiren bir dizi bonus ve kötülük elde etmek mümkündür. Üstelik hayatta kalma modu başlı başına bir son değil, içinde ilerleyerek en absürt tasarımlara sahip yeni silahların ve hepsinden önemlisi oyundaki tüm karakterler için yeni hareketlerin kilidini açmak mümkün . Evet, bu aynı zamanda Streets of Rage 1, 2 ve 3’teki “retro” karakterler için de geçerlidir. Bu, oldukça basit bir şekilde, her bir karakterin hareket setinin tamamen özelleştirilebilir hale geldiği ve bu DLC’nin Streets of Rage 4’ü resmi olarak bir Rage 4’e dönüştürdüğü anlamına gelir. potansiyel olarak sonsuz video oyunu. Bay X Kabusu için daha iyi bir başlatma penceresi yoktu. İster Switch’te taşınabilir olarak oynamak ister PC ve konsollarda boğucu yaz akşamlarına eşlik etmek istiyorsanız , Streets of Rage 4’ün bu yeni versiyonu özellikle yeni roguelite modu sayesinde yaz için mükemmel . Güzellik, genişlemenin saçma bir 8 € ‘ya mal olması. Sonic Mania’nın OST’sinin eski bestecisi Tee Lopes tarafından bestelenen harika film müziğine değmeyen sekiz Euro . Kenarda, hayatta kalma modu için özel olarak tasarlanmış yeni arenalarda bile, serinin orijinal tarzıyla bir kez daha harika bir şekilde sanatsal sektör için biraz övgü harcamak doğru. Mr. X Nightmare, Streets of Rage 4’ü tazelemek için mükemmel bir bahane. Paketin tamamının çok düşük fiyatının, yeni başlayanlar ve geride kalanlar için seriyi alıp keşfetmek için harika bir fırsat olduğunu da belirtmek gerekir. ilk kez. Oyunun yeni bir fiziksel sürümü, Eylül 2021’de beklenen Anniversary Edition vesilesiyle ve ayrıca çevrimiçi mağazalarda zaten mevcut olan indirimli bir dijital paketle geliyor. Bu DLC, DotEmu’nun çağdaş oyun sahnesinin en güzel gerçeklerinden biri olduğunu bir kez daha göstererek hedefi vurdu.


9

Artılar

  • Hayatta kalma modu çok iyi olur
  • Çok dolu içerik

Eksiler

  • Eski karakterleri görmek güzel olabilirdi