-->
Razer, Konsola Özel Ürünleri İle Tanınan Controller Gear Firmasını Satın Alma Yolunda

Controller Gear’ın katılması ile Razer’ın hızla büyüyen premium konsol oyun pazarındaki konumunu güçleniyor

03.02.2021 | ulasufuk

Controller Gear’ın katılması ile Razer’ın hızla büyüyen premium konsol oyun pazarındaki konumunu güçleniyor

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası olan Razer (Hong Kong Stok Kodu: 1337), konsol aksesuarları markası Controller Gear’ı1 satın almayı planlıyor. Xbox, PlayStation ve Nintendo gibi popüler konsol markaları için lisanslı çevre birimleri ve ürünler yaratmada uzmanlaşmış Controller Gear’ın satın alınması Razer’ın, hızla büyüyen ve 2023’te 200 milyar dolar eşiğini ilk defa geçeceği ön görülen2 premium konsol pazarındaki konumunu güçlendirecek.

Newzoo’ya göre konsol oyun pazarının 2020’de yıllık bazda %21 büyüyerek 51,2 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor; bu rakam COVID-19 salgını öncesinde yapılan büyüme tahmininin iki katından fazla. Bu önemli büyüme üç faktörün sonucudur; en yeni nesil konsollara yönelik güçlü talep, tüm konsol nesilleri için salgınla tetiklenen talep ve konsol oyunlarının yüksek düzeyde erişilebilir ve çalıştırması kolay olması. Konsol oyun pazarının yüksek büyüme potansiyelinin farkına varan Razer, popüler Razer Wolverine gamepad ve Razer Kaira kulaklık serileri de dahil olmak üzere premium konsol çevre birimlerini tanıtmak için bu kategoride sürekli yenilikler yapıyor. Bu satın alım, Razer’ın dünyadaki tüm konsol oyuncularına yüksek performanslı çevre birimleri sağlama konusundaki kararlılığının bir kanıtıdır.

Merkezi Kalifornia, Temecula’da bulunan Controller Gear, 2014’teki kuruluşundan bu yana aktif bir büyüme dönemi geçirdi. Şirket son yıllarda ürün gamını; lisanslı kablosuz kontrol cihazları, şarj standları, kılıflar, kaplamalar ile çantalar ve aksesuarlar gibi gündelik eşyalar içerecek boyutta genişletti. Marka, en son oyunları ve popüler kültür referanslarını yansıtan yaratıcı, lisanslı Xbox kontrolcüsü ve şarj standı setleriyle ünlüdür.

Razer Konsol Çevre Birimleri Satış ve Pazarlama Müdürü John Moore, “Bizler de öncelikle birer oyuncu olduğumuz için Razer bünyesinde, benzersiz ve kişiselleştirilmiş bir oyun deneyimi için sınıfının en iyisi ürünler yaratmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz” dedi. “Controller Gear, geniş ürün gamı, güçlü dağıtım ve perakendeci ilişkileriyle bu alandaki lider uzmanlığı Razer’a getiriyor. Razer şemsiyesi altında, ürünler dünya çapında yeni kitlelerin kullanımına sunulacak. “

Controller Gear’ın kurucusu ve başkanı Jon Buller, “Razer’ın küresel altyapısıyla birlikte ödüllü donanım üretmedeki engin deneyimi, Controller Gear’a dünya çapındaki oyunculara mükemmel lisanslı ürünleri sunmak için gerekli araçları ve kanalları sağlayacak” dedi.  “Razer ailesinin bir parçası olarak heyecan verici, birinci sınıf lisanslı ürünler yaratmak için çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Razer Inc Strateji Direktörü ve Razer Fintech CEO’su Limeng Lee, “COVID-19 salgınının neden olduğu küresel pazar belirsizliğine rağmen, oyun endüstrisi, temel oyun segmenti olarak güçlü büyüme potansiyeli sergileyen konsol oyunlarıyla yeni zirvelere yükselmeye devam etti” dedi. “Bu satın alım, Razer’daki donanım, yazılım ve hizmet ekosistemimiz aracılığıyla dünya çapında 3 milyar oyuncuya hizmet verme konusundaki hâkim konumunu daha da sağlamlaştıracak. 500 milyon doların üzerinde nakit parayla inanılmaz derecede sağlam bir bilançomuz var ve oyun odaklı ekosistemimizi zenginleştirmek için kayda değer şirketleri ön plana çıkarmaya devam edeceğiz.”

Razer tarafından satın alımın tamamlanmasının ardından, Controller Gear’ın kurucu ortağı ve başkanı Jon Buller, mevcut çalışanlarıyla birlikte Ürün Geliştirme Direktörü olarak Razer ekibine katılacak.

Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: https://controllergear.com/ ve https://www.razer.com/Popüler Haberler


Son yılların en iyi bilim kurgu- aksiyon filmlerinden, 6 Oscar Ödüllü, küresel hit “Mad Max: Fury Road”


Sony, PlayStation Store’da Mart 2024 ayında en çok indirilen oyunları resmen açıkladı!


Uzun zamandır beklenen bilimkurgu temalı açık dünya aksiyon RPG’si Star Citizen’ın PC sistem gereksinimleri nihayet güncellendi!


NVIDIA’nın bulut oyun platformu GeForce Now (Game+), Nisan ayında 10 yeni oyunla kütüphanesini genişletmeye devam ediyor.