-->
Castlevania: Lords of Shadow: Ultimate Edition Pc İnceleme

Ortaçağ Avrupasına Fantastik Bir Geri Dönüş… PlayStation3 ve Xbox 360 için çıktığı günden itibaren etkileyici bir satış başarısına ulaşan Castlevania: Lords of Shadow, Castlevania mitolojisine karanlık ve göz alıcı bir bakış sunuyor. PC versiyonunda ana oyuna ilaveten iki eklenti bölümü yer alıyor. Oyun kıyamete sayılı günler kala, karanlık güçlerin Dünya’yı esir aldığı bir dönemde geçiyor. […]

29.01.2014 | ulasufuk

Ortaçağ Avrupasına Fantastik Bir Geri Dönüş…

PlayStation3 ve Xbox 360 için çıktığı günden itibaren etkileyici bir satış başarısına ulaşan Castlevania: Lords of Shadow, Castlevania mitolojisine karanlık ve göz alıcı bir bakış sunuyor. PC versiyonunda ana oyuna ilaveten iki eklenti bölümü yer alıyor.

Oyun kıyamete sayılı günler kala, karanlık güçlerin Dünya’yı esir aldığı bir dönemde geçiyor. Dünya’nın Cennet ile olan ittifakı karanlık ve kötü bir güç olan, oyuna da ismini veren Lords of Shadow tarafından tehdit edilmektedir. Bu paramparça topraklarda ölülerin ruhları huzur bulamamış halde cirit atmakta, kötülükten doğan yaratıklar canlıların üzerine kabus gibi inerek ölüm kusmaktadır.
 
castlevania-lords-of-shadow-pc-inceleme1
 
Bu noktada devreye masumları doğaüstü güçlere karşı koruyup savunan kutsal şövalyeler grubu Brotherhood of Light’ın bir üyesi olan Gabriel Belmont girer. Çok sevdiği karısı karanlığın kötü güçlerince vahşice katledilmiş ve ruhu sonsuza kadar kapana kısılmıştır. Ne canlı, ne de ölü olan karısı nelerin risk altında olduğuna dair korkunç gerçeğin farkına varır ve Gabriel’e kaderine ve dünyanın kurtuluşuna doğru yol göstermeye başlar.

Lords of Shadow ilk başta God of War, Devil May Cry gibi serilere benzese de aslında onlardan çok farklı bir yerde duruyor çünkü Lords of Shadow bir aksiyon oyunu olduğu kadar aynı zamanda bir platform ve bir adventure. En az aksiyona ayırdığınız kadar bulmaca çözmeye ve bir yerlere tırmanmaya da zaman ayırıyorsunuz.
 
castlevania-lords-of-shadow-pc-inceleme2
 
Oyunun İlk 1 saatinin ardından Lords of Shadow kendine geliyor ve mekanlar dikkatinizi çekmeye başlıyor. Devasa heykellerin ev sahipliği yaptığı ıssız harabeler, vampirlerin yuvasına giden dağ yolu ve karlı bölümler gibi farklı mekanlar oyuna kaliteli bir çeşitlilik katıyor. Mekanların tasarımları üzerinde uğraşıldığını kolayca anlayacaksınız. Duvarlardaki ufak süslemeler, heykeller, gotik yapılar sayesinde farklı ve gerçekçi mekanlara sahip Lords of Shadow. Üstelik her Chapter sonrasında bambaşka tasarımlara sahip haritalara geçmemiz sayesinde çeşitlilik konusunda da oldukça zengin bir oyun duruyor karşımızda.
 
Advertorial :
 

Playstore‘un Castlevania: Lords of Shadow: Ultimate Edition sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 Popüler Haberler


2K, bugün TopSpin 2K25 Centre Court Passes’iduyurdu, bu launch içerik programı ve aylarca yeni zorluklar ve ödüller sunuyor.


Orta Çağ’ın Gerçekçi Dünyası Geri Dönüyor!


Fallout dizisinin yayınlanmasıyla beraber Fallout 4, Avrupa’da en çok satan oyun unvanını ele geçirdi!


Sega’nın efsanevi beat’em’up oyunu Golden Axe, Comedy Central tarafından animasyon dizisi olarak yeniden hayat buluyor!