Sony Yeni PlayStationApp Uygulamasını Kuzey Amerika ve Avrupa’da Çıkarıyor

Akıllı telefon ve tabletlerin PlayStation4 sistemi ile etkileşimini mümkün kılan PlayStationApp uygulaması, 13 Kasım’da Kuzey Amerika’da ve 22 Kasım’da Avrupa çapında yayına alınacak. PlayStationApp, PSN özelliklerine de basit ve kolay erişim sağlıyor.

Sony Computer Entertainment Inc. (SCEI), mobil cihazlara yönelik yeni uygulaması PlayStationApp’ın 13 Kasım 2013’te Kuzey Amerika’da ve 22 Kasım 2013’te Avrupa’da yayınlanacağını açıkladı. PlayStationApp ücretsiz olarak temin edilebilecek.

PlaystationApp, App Store ve Google Play*1 üzerinden iPhone, iPad, iPod Touch ve Android™ tabanlı akıllı telefon ve tabletler gibi çeşitli mobil cihazlara indirilebiliyor. Uygulamanın kurulumu yapıldıktan sonra bu cihazlar desteklenen PlayStation4 (PS4™) oyunları için ikinci ekran olarak kullanılabilirken, kullanıcılar da Arkadaş Listesi ve Kupalar gibi PSNSM özelliklerine kolaylıkla erişebiliyor. Ayrıca, kullanıcılar, Arkadaş Listeleri’ndeki kişiler ile mesajlaşabiliyor ve resmi PlayStation web sitesi üzerindeki haber ve bilgilere de göz atabiliyor. PlayStationApp kullanıcıların PlayStation dünyasına kusursuz şekilde erişebilmesine ve bundan faydalanabilmesine imkân veren çeşitli özellikler de sunuyor.

PlayStationApp uygulamasında şu özellikler bulunuyor:

Çeşitli PSNSM özelliklerine ve bilgiye doğrudan erişim

Kullanıcılar kendi profil ekranlarına erişebiliyor.

Kullanıcılar kazandıkları Kupalara erişebiliyor ve bunları arkadaşlarının Kupaları ile kıyaslayabiliyor.

PS4 sistemleri, PlayStation3 (PS3™) sistemleri, PlayStationVita (PS Vita) sistemleri ve PlayStationApp uygulaması yüklü mobil cihazlar arasında mesajlaşma.

Arkadaş profillerine erişim ve bunların filtrelenmesi.

“Ne Var Ne Yok” üzerinde kullanıcıların arkadaşlarının paylaşılan faaliyetleri hakkında bilgilendirilmesi.

PS4 kullanıcılarının herhangi bir yeni bilgilendirme mesajı veya oyun daveti aldıklarında uyarılması. Kullanıcılar aynı zamanda sahip oldukları oyun içi nesneleri de görüntüleyebiliyor.

Resmi PlayStation web sitesine göz atma ve buradaki bilgilere erişim

Kullanıcılar, haberlere, bloglara ve oyun bilgilerine göz atmak için resmi PlayStation web sitesine de erişebiliyor. Web sitesinin dili ve içeriği kullanıcının Sony Entertainment Network hesabının kayıtlı olduğu hesaba göre değişiklik gösterecek.

PS4 İkinci Ekran Özelliği

Kullanıcılar, mobil cihazlarına PlayStationApp uygulamasını yükleyerek bunları desteklenen oyunlarda ikinci ekran olarak kullanabiliyorlar. Örneğin, PlayStationCamera gerektiren ve tüm PS4 sistemlerine önceden yüklenen THE PLAYROOM oyunu üzerinde, kullanıcılar mobil cihazlarının ekranı üzerinde resimler çizebiliyor ve bunları TV’ye aktarabiliyorlar. Görüntüler oyun içinde 3D nesneler olarak görünüyor.

Diğer PS4 kullanıcılarının oynadığı oyunların seyredilmesi

Kullanıcının arkadaşları PS4 sistemleri üzerinde oynadıkları oyunu yüklediği veya canlı olarak aktarmaya başladığında, arkadaşların faaliyetleri PlayStationApp ekranının “Ne Var Ne Yok” özelliği üzerinde görüntüleniyor. Kullanıcılar bu bilgilendirmenin üzerine tıkladıklarında, yüklenen oyunları seyredebilmek için tarayıcılar gibi önceden yüklenen uygulamaları başlatabiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda oynanan oyunun ekran görüntülerine, videolarına ve canlı aktarımlarına yorumlar da bırakabiliyor.

PlayStationStore üzerinden oyun içeriklerinin satın alınması

Kullanıcılar, evden uzaktayken oyun içerikleri satın alabiliyor*2 ve bunları doğrudan PS4, PS3 ve PS Vita*3 sistemlerine yükleyebiliyor.

Mobil cihazların PS4 sistemine uzaktan kumanda edebilmek için kullanılması

Kullanıcılar, PlayStationApp uygulamasını yükledikten sonra, cihazları aynı Wi-Fi erişim noktasına bağlı olduğu sürece PS4 sistemlerini kontrol etmek için kullanabiliyor. Örneğin, kullanıcılar PS4 sistemlerini bekleme moduna alabiliyor, PS4 sistemlerini bekleme modundan çıkararak başlatabiliyor ve mobil cihazlarını PS4 sistemleri için bir klavye olarak kullanabiliyor.

 


Yorum Yazın

Connect with Facebook