-->
AMD Radeon R9 270 Ekran Kartından 1080p Oyun Atağı

Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisine ve sektörde büyük yankı bulan Mantle programlama arabirimine sahip AMD Radeon R9 270 ekran kartı, yüksek görüntü kalitesinde HD oyunlar için tasarlandı. AMD, bilgisayar oyunlarında yeni bir çağın başlangıcı olan ödüllü AMD Radeon™ R9 Serisi grafik işlemcilerinin en yeni üyesi AMD Radeon™ R9 270 ekran kartının aileye katıldığını duyurdu.  […]

21.11.2013 | ulasufuk

Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisine ve sektörde büyük yankı bulan Mantle programlama arabirimine sahip AMD Radeon R9 270 ekran kartı, yüksek görüntü kalitesinde HD oyunlar için tasarlandı.

AMD, bilgisayar oyunlarında yeni bir çağın başlangıcı olan ödüllü AMD Radeon™ R9 Serisi grafik işlemcilerinin en yeni üyesi AMD Radeon™ R9 270 ekran kartının aileye katıldığını duyurdu.  AMD Radeon™ R9 270 ile birlikte serinin diğer modelleri olan AMD Radeon™ R9 270X, R9 280X, R9 290 ve R9 290X ekran kartları, gerçekçilik ve performansın sınırlarını zorlayan yeni nesil donanım peşindeki oyun tutkunları için tasarlandı.

“AMD Radeon R9 270 ekran kartı, AMD’nin en makul fiyatlara birinci sınıf performans, özellikler ve çoğul ekran desteği sunma geleneğini sürdürüyor” diyen AMD Grafik İş Birimi Genel Müdürü Matt Skynner, şöyle devam etti: “Mantle sayesinde, olağanüstü performans ve mükemmel oyun deneyimi, AMD Radeon R7 ve R9 Serisi ekran kartlarıyla eşanlamlı hale geldi.  AMD, oyunların Radeon™’dan sorulacağını bir kez daha kanıtladı.”

AMD’nin ödüllü Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisine dayalı olan AMD Radeon R9 270 ekran kartı, AMD’nin en iyi oyun tasarımcılarının hem PC hem konsollarda GCN mimarili ekran kartlarının tüm gücünü kullanabilmesini sağlayan Mantle teknolojisi ile daha da güçlü.  Oyunların tasarım sürecini sadeleştiren Mantle, yazılan programın GCN mimarisi ile aynı dili konuşmasını sağlayarak, desteklenen oyunlarda baş döndürücü performans ve görüntü kalitesini n önünü açıyor.

AMD Radeon R9 270 ekran kartı, en yeni oyunları yüksek görüntü kalitesinde ve 1080p çözünürlükte oynamak isteyenleri hedef alıyor.  Tek elektrik bağlantısı gerektirmesi ve 150W TDP aralığında olması, mevcut bilgisayarlarından daha uzun süre yararlanmayı düşünen kullanıcılara da avantaj sağlıyor.

 

AMD Radeon R9 270 ekran kartının özelliklerinden bazıları:

·         1.280 dizi işlem ünitesi

·         925MHz saat hızı

·         2GB GDDR5 memory

·         1,4 GHz (5,6Gbps) bellek saat hızı

·         179,2 GB/s bellek bant genişliği (maksimum)

·         2,69 TFLOPS tek hassasiyetli işlem gücü

·         DirectX® 11.2, OpenGL 4.3 ve Mantle desteği

 

AMD Radeon R9 270 ekran kartı, 13 Kasım 2013 tarihinde KDV hariç 179 USD ve 134 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

 

Kaynaklar

  • AMD Radeon™ R9 Serisi ekran kartları hakkında bilgi
  • Web günlüğü: AMD Mantle’ın dört temel ilkesi
  • AMD Gaming Facebook hayran sayfası
  • Twitter: @AMDRadeon
  • AMD Facebook hayran sayfası

 

BASIN BÜLTENİPopüler Haberler


Ubisoft tarafından geliştirilen Far Cry serisinin yeni oyunu Far Cry 7 için heyecan verici bir söylenti ortaya çıktı!


Stunlock Studios’un vampir temalı aksiyon rol yapma oyunu V Rising için heyecan verici bir güncelleme yayınlandı!


Marvel’s Spider-Man 2 hayranları dikkat! Sony tarafından PlayStation 5 konsolları için piyasaya sürülen ve resmi bir PC sürümü bulunmayan oyun, mod geliştiricileri tarafından güncellendi ve PC’ye taşındı!


Zombi hayranları heyecanlanın! The Fun Pimps imzalı 7 Days to Die, yaklaşık 11 yıllık bir bekleyişin ardından tam sürüme kavuşuyor!