-->
Killzone Mercenary (İnceleme)

Ele Avuca Sığmaz Fps… Ps Vita çıkalı bayağı olmasına rağmen ve platform için oldukça fazla oyun geliştirilmesine rağmen cihazın hakkını verebilecek kalitede bir fps oyunu ile karşılaşmamıştık ta ki Killzone Mercenary yi oynamaya başlayana kadar. Atasının izinden gitmeyi seçen ve diğer tüm Killzone oyunlarının başarılı yönlerini bünyesinde barındıran Killzone: Mercenary Ps Vita için büyük bir […]

21.10.2013 | ulasufuk

Ele Avuca Sığmaz Fps…

Ps Vita çıkalı bayağı olmasına rağmen ve platform için oldukça fazla oyun geliştirilmesine rağmen cihazın hakkını verebilecek kalitede bir fps oyunu ile karşılaşmamıştık ta ki Killzone Mercenary yi oynamaya başlayana kadar. Atasının izinden gitmeyi seçen ve diğer tüm Killzone oyunlarının başarılı yönlerini bünyesinde barındıran Killzone: Mercenary Ps Vita için büyük bir dönüm noktası olmayı vaad ediyor. Bu vaadini ne kadar gerçekleştiriyor gelin hep birlikte bakalım.

Oyunun ana karakteri Arran Daner isminde paralı bir asker. Paranın herşey olduğu çarpık dünyada Arren da parayı veren herkes için en iyi yaptığı şey olan öldürmeyi büyük bir keyifle yapıyor. Seriyi takip edenler bileceklerdir Killzone dünyasında Helghast ve ISA cemiyetleri oldukça önemlidir. Arran da bu güçlerin farkında olduğundan belli bir taraftan olmaktansa paradan taraf olmayı seçiyor. Dolayısıyla standart bir hikaye yerine görev tabanlı bir kurgu oyunun geneline hakim oluyor.
 
Killzone-Mercenary-inceleme1
 
Oyunun genel kurgusu bu yönde ilerlese de ana bir hikâyemiz mevcut ancak bunu da kendiniz keşfetmeniz daha keyifli olur. Arran Daner aslında birçok gizem perdesini aralayan asker oluyor. Gerisi size kalsın merakınız tavan yapsın… Hikâyemizin bu merak dolu yapısını geride bırakırsa asıl bizler için bir diğer merak uyandıran mevzu ise oyunun oynanış dinamikleri. Sonuçta Ps Vita platformunda Killzone deneyimi ne noktada başarılı oluyor ne noktada geride kalıyor bu sorular cevap bulmalı…
 
Killzone-Mercenary-inceleme2
 
Sizi fazla meraklandırmadan cevaplara geçelim. Öncelikle Killzone serisinin kendine has oynanış sistemi aynen korunmuş. Buna ekstra olarak da daha hızlı bir oynanış eklenmiş. Hatta oyun o kadar hızlı ki bir anda son jenerikleri ile karşılaşabiliyorsunuz. Gerçekten de yapımın en büyük negatif yanı oldukça kısa bir hikaye moduna sahip olması diyebilirim. Adeta tadı damağınızda kalıyor. Bunu bir kenara bırakırsak yapım Ps Vitanın tüm özelliklerini fazlasıyla lehine kullanmış. Çift analog desteğinin bu denli başarılı entegre edilebileceğini tahmin edemezdim. Ayrıca arka dokunmatik panel de işlevsel bir şekilde tasarlanmış.
 Popüler Haberler


2K, bugün TopSpin 2K25 Centre Court Passes’iduyurdu, bu launch içerik programı ve aylarca yeni zorluklar ve ödüller sunuyor.


Orta Çağ’ın Gerçekçi Dünyası Geri Dönüyor!


Fallout dizisinin yayınlanmasıyla beraber Fallout 4, Avrupa’da en çok satan oyun unvanını ele geçirdi!


Sega’nın efsanevi beat’em’up oyunu Golden Axe, Comedy Central tarafından animasyon dizisi olarak yeniden hayat buluyor!