Wargaming, World Cyber Games için Hazırlanıyor

World of Tanks resmi bir eSpor disiplini olarak iki yılı geride bıraktı

Ödüllü video oyun geliştiricisi ve yayıncısı Wargaming ’in popüler oyunu World of Tanks, dünyanın her yerinden siber-atletlerin yarıştığı uluslararası elektronik sporlar organizasyonu World Cyber Games 2013’te yer alacak.

Tank takımları geçen yıldan bu yana yeteneklerini artırdılar; bu nedenle WCG 2013 mücadelelerinin çok zorlu geçmesini bekliyoruz” diyen Wargaming Global eSporlar Direktörü Jonghyuk Baak, sözlerine şöyle devam etti: “Wargaming.net Ligi’nin açılmasından bu yana World of Tanks profesyonel oyunculuk konusunda çok yol kat etti ve biz de oyunun hem mücadeleci, hem de izlenebilir yanlarını geliştirmeye devam ediyoruz. Bu sayede izleyicilere kaliteli bir sunum ortamı sağlayacak, yeni eSporlar özellikleri sunacak ve profesyonel takımları desteklemeye devam edeceğiz.”

World Cyber Games’de ilk kez geçtiğimiz yıl sahne alan World of Tanks, elektronik sporlar alanında ritmini giderek artırıyor. Oyun için bu sene, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da ön elemeler organize edilecek. Eleme turlarında kazanan takımlar milli finallerde, 28 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde Kunshan, Çin’de düzenlenecek WCG 2013 Büyük Finali’nde ülkelerini temsil etmek için mücadele edecekler.

World of Tanks Hakkında

World of Tanks, zırhlı tanklarla savaşı konu alan dünyanın ilk takım tabanlı DVO’sudur. Dünya çapındaki savaşlarda İkinci Dünya Savaşı tanklarının epik çarpışmalarında kendinizi test edin. Bu savaşlarda Amerika, Almanya, Sovyetler Birliği, Fransa, İngiltere ve Çin’den, tarihi gerçeklere uygun olarak hazırlanmış 300 zırhlı aracı kullanabilirsiniz.

World of Tanks’e katılın:

https://worldoftanks.eu/play/tr/

 

BASIN BÜLTENİ


Yorum Yazın

Connect with Facebook