THQ İflas Etti

THQ, iflas ettiğini açıkladı ve büyük ölçüde tüm varlıklarını teklif sahibi Clearlake Capital Group’a sattığını onayladı.

Yapılan basın açıklamasında yayıncının, Delaware  bölgesinde ABD İflas Mahkemesi’nin 11.Bölümü uyarınca bir ihtiyari dilekçe açtığı açıklandı. Clearlake ise Section 363 satış sürecinde geçici teklif sahibi olarak görev yapacak. Konuyla ilgilenen diğer gruplar ise teklif yapabilecek ve şirket mahkemenin yaklaşık 30 gün içinde satış işlemini tamamlamak için bir program istiyor.

THQ’nun 60 milyon dolar piyasaya değeri olduğu açıklanırken, yayıncı şirketin tüm stüdyolarının açık kalacağını ve tüm geliştirme ekiplerinin görevlerine devam ettiğini belirtti. THQ dünyada çoğu bağımsız geliştirme stüdyoları ile iyi ilişkilerini koruyor. Satışın parçası olarak şirket bu stüdyoların sözleşmelerini kabul ve onay isterken, Clearlake’in bu sözleşmeleri üstleneceği söyleniyor.

Başkan Jason Rubin ise, Twitter’da bu hareketin finansal geleceklerini güvence altına almak için önemli bir adım olduğunu söyledi. Company of Heroes 2, Metro: Last Light ve South Park : The Stick Of Truth oyunlarının çıkış tarihi ile ilgili bir sorun yaşanmayacağı da belirtildi. Rubin ekledi: “ Biz THQ inanılmaz,yaratıcı yeteneklere sahibiz. Biz, yüksek kaliteli dolguya sahip oyunlar geliştirmek, geleneksel hem de dijital kanallardan yeni seriler oluşturmak için fikri mülkiyet varlıklarını kullanmaya devam edeceğiz. Biz yeni bir başlangıç için deneyimli yatırımcılar ile ortaklık için sabırsızlanıyoruz.” dedi.


Yorum Yazın

Connect with Facebook