Online Oyunlarda Rekabet Artıyor, Knight Online Büyüyerek Yenileniyor

Online oyun sektöründe Türkiye’de 200 milyon doları aşan ekonomik hacim söz konusu…


Oyun sektörü denildiğinde “akıllarda canlanan” ekonomik değerler, çok büyük olmasa da, sadece online oyun alanında dahi Türkiye’de 200 milyon doları aşan ekonomik hacim söz konusu. Bu rakamın gelecek 5 yıl içinde 1 milyar doları bulması bekleniyor. Online oyun alanında en fazla kayıtlı oyuncuya sahip Knight Online’ın yeni yayın hakları sahibi NTT Game de bu ekonomik büyüme rakamlarını göz önünde bulundurarak hem oyun içi hem de oyun dışı güncelleme ve etkinliklerle 20 milyona yakın oyuncusunu memnun etmeye çalışıyor.

Gelmiş Geçmiş En büyük Online Oyun…

Sadece Türkiye’de 20 milyona yakın kayıtlı oyuncusu bulunan ve bu sayede ülkemizin gelmiş geçmiş en büyük Free2Play online oyunu konumunda olan Knight Online, yayın haklarının NTT Game’e geçmesiyle birlikte oyun kalitesini ve oyuncu sayısını arttırmaya devam ediyor.

Knight Online hakları NTT Game’de…

Kasım 2011 itibariyle Knight Online oyununun Avrupa ülkeleri, Mayıs 2012 itibariyle de ABD, Güney Amerika ve Türkiye yayın haklarının sahibi olan NTT Game’ in oyun içi hızlı güncellemeleri (patch) ve oyun içinde hızlı destek sağlamaya başlamasıyla birlikte kullanıcı sayısında hızlı bir artış gerçekleşiyor. Son 2 ayda oyuna yeni kayıt olan oyuncu sayısı 200.000’i bulurken, daha önce oyuna kayıtlı olan ancak oynamayan, yeni güncellemeler sonrası hesabına geri dönüş yapan oyuncu sayısı da 100.000’i geçti.

Oyuncularını Dünyanın en büyük Oyun Fuarına götürecek…

Geçen hafta sonu oyun içinde başlayan eğlenceli ve rekabet dolu etkinlik ile birlikte oyuncularını dünyanın en büyük oyun fuarı Gamescom’a götürecek olan NTT Game, hayranlarını eğlenecekleri ve ödül kazanabilecekleri etkinliklerde bir araya getirmeye devam edecek.

 

BASIN BÜLTENİ

 


4 Yorum Var

 1. saNsasYonel dedi ki:

  Knightonline gercekten guzel bir oyun . Yanlız oyun icinde oynayanların dilinde adlandırıIAn oyun botları yani illegal programlar oldugu sürece biraz sıkıcı.
  Senelerdir bu tür yabancı illegal yazılımların önüne gecememEktedirler. Bukadar milyon dolardan bahsedilen NTTgame nasıl oluyorda 3-5 kurusa satılan bu illegal programları engelleyemiyor. Ozaman akla su soru geliyor 3-5 kurusa satılan bu yabancı programlar milyon dolar kazanca kafa tutuyorsa NTTgame bu duruma izin veriyordur demektir.

  • Cacacav34 dedi ki:

   Çok Dogru Söyledikleriniz!

  • Kadir Demirkapı dedi ki:

   slm
   nedense gerçekler konuşulmuyor.oyun oyunluktan çıktı.biz oyuncular ko2 arar olduk.oyunda soyulmayan adam kalmadı.banlanmayan adam kalmadı.örnek ben hesabımı adamlar komple aldı.
   ve yardımcı bile olamıyolar.oyun denen bişe yok burda.kim kimi dolandırıyor belli değil.oyuncuların coğu madur.oyunda oyuncu kalmadı oyuncu.illa bağırmakmı sitem etmekmi lazım.

 2. saNsasYonel dedi ki:

  Oyuna yeni baslıyacaklar icin sölüyorum. Hicbir sekilde oyundaki hilelerin önüne gecilemiyor , Buglar yani hatalar giderilemiyor. Destek istediginizde paralı destek saglanıyor onada boş cevap geliyor anlamsız seyler.
  Bunları göze alarak oynayacaklar buyursun. Bizler bıraktık. Paranız cok olabilir ama burda paranızla rezil olursunuz….!

Yorum Yazın

Connect with Facebook