Silent Hill Hd Collection Oyun İnceleme

Korkularınız Silent Hill’de Asla Peşiniz Bırakmaz…

“Sis, Karanlık, Gizem, Korku… Silent Hill kasabasına tekrar hoş geldiniz… Bu eşsiz kasabamızın özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Öncelikle kasabamızın sakinleri sizleri pek rahatsız edecek tipler değil. Zaten çoğu nereye gitti bizde bilmiyoruz. Yalnız yanınızda el feneri bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Zira kasabamızın üzerinden yıllardır kalkmayan bir sis bulutu, yolunuzu görmekte sorun yaratabilir. Ayrıca bugünün şanslı misafiri olarak, kasabamızın en meşhur sakinlerinden Piramit Kafa ile de tanışma fırsatı yakalamış bulunmaktasınız. Hadi ne duruyorsunuz, Silent Hill sizi bekliyor…”
 

 
Silent Hill bir tatil beldesi olsa herhalde yukarıdaki betimlemede olduğu gibi bir tanıtım broşürü olurdu. Korku oyunları denildiğinde kesinlikle en kült yapımlarının başında Silent Hill serisi geliyordur. Doksanlı yılların sonunda başlayan ve günümüze kadar devam eden oyun dünyasının en kasvetli yapımlarından olan Silent Hill serisi, yeni nesle adapte edileceği günü bekliyordu. Sonuçta yaşı 25 ve üzeri olan her oyun severin dilinde pelesenk ettiği seri ile genç oyun severlerinde tanışması gerekliydi. Tabi o dönemin grafiklerini yeni nesle adapte etmenin en meşhur yolu HD collection yöntemiydi. Bu arada oyunun eski müdavimleri de hem anılarını canlandırmış hem de yeni neslin tüm imkanlarından yararlanarak, Silent Hill serisinin en başarılı yapımlarını tekrar oynamanın tarifi imkansız mutluluğunu yaşayacaklardı. Kağıt üzerinde mükemmel duran bu fikrin uygulamada ne kadar başarılı olduğunu hep beraber inceleyelim…
 

 
Oyun HD Collection olunca her iki oyununda hikayesinde değişen bir şey olmuyor. Hikaye konusuna daha sonra döneceğim. Öncelikle HD Collection da yeni ne var derseniz, sesler konusunda yenilik olduğunu söyleyebilirim. Oyuna başlamadan önce orijinal sesler mi yoksa yeniden elden geçirilmiş sesler mi seçmeniz isteniliyor. Peki yeni sesler ne gibi değişiklik barındırıyor. Oyunda diyalog imkanının, karşımıza gelen zat-ı muhteremlerin yapısı ve konukseverliği itibariyle oluşamayacağı doğal bir durum olduğu için, seslerdeki yeniliklere ne kadar gerek vardı diye sormadan edemiyorum. Oyunun görsel gelişimi en çok beklenen durum. Nihayetinde adı üstünde HD Collection.
 


Yorum Yazın

Connect with Facebook