Modnation Racers: Road Trip PsVita İnceleme

Kasklarınızı Takın, Zorlu Pistler Sizi Bekliyor…

İlk olarak Playstation 3 ile karşımıza çıkan Modnation Racers’ın haşarı yarışçıları artık daha yakınımıza geliyor. Sony’nin oyun dünyasına en son armağanı olan PS Vita platformu için geliştirilen Modnation Racers: Road Trip, pistin ateşli rüzgarlarını avuçlarınızın arasında hissetmenizi sağlıyor. Sony Computer Entertainment San Diego Stüdyoları tarafından geliştirilen Modnation Racers: Road Trip, yeni el konsolunun getirdiği yeniliklerin de yardımıyla yarış dünyasına farklı bir soluk getiriyor.

Artık günümüz oyunlarında olmazsa olmaz hale gelen karakter özelleştirme menüsü Modnation Racers: Road Trip’te de karşımıza çıkıyor. Açıkçası artık her oyuna konulan bu kişiselleştirme bölümleri biraz sıkmaya da başlamadı değil. Sözüm meclisten dışarı, Modnation Racers: Road Trip için bu özelliğin bulunması gayet yerinde. Ayrıca diğer platformlarda bu bölüm çok zaman harcamamıza neden olsa da, PS Vita’nın dokunmatik ekranı sayesinde gayet hızlı bir şekilde karakter özelleştirmemizi tamamlayabiliyoruz. Yine bu dokunmatik ekran sayesinde kolaylıkla kendi pistinizi ve kendi aracınızı da oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca PS Vita’nın ön ve arkasında bulunan kameralar sayesinde kendi fotoğrafınızı çekip karakterinize uygulayabiliyorsunuz.
 

 
Oyunda zamana karşı, kariyer, serbest sürüş ve çoklu oyuncu modu olmak üzere dört faklı oynanış modu bulunmakta. Çoklu oynanışta yakınlarınızda bulunan başka bir PS Vita ile bağlantı kurularak -bir nevi lokal bağlantı şeklinde- oynayabiliyorsunuz. Herhangi bir modu seçtiğinizde oyun size iki seçenek sunuyor. Bu seçenekler oyunun ne şekilde oynamak istediğinizle alakalı olan Pure ve Action seçenekleri. Pure seçeneğini seçerseniz adından da anlaşılacağı şekilde oyunu sadece yarış odaklı oynuyorsunuz. Action seçeneğini seçerseniz ise işin şekli değişiyor ve eğlencenin dozu artıyor. Bu seçenekte pistin farklı yerlerine serpiştirilmiş saldırı balonlarını toplayarak rakiplerinize karşı avantaj elde etmeniz sağlanıyor.
 

 

Modnation Racers: Road Trip grafiksel olarak oldukça canlı renk paletlerine ve görsel olarak bol aksiyonlu efektlere sahip. Grafik olarak devrim niteliğinde bir oyun değil, ancak oyunun hitap ettiği tür bol aksiyon ve sınırsız eğlence olduğu için bu hareketli ortamda grafiklere pek takılmıyorsunuz zaten. Ayrıca action türünde oynadığınızda yol boyunca topladığınız saldırı balonlarının yarattığı curcuna ortamı göze oldukça hoş geliyor.

Peki oyun ses ve müzikler açısından ne durumda. Modnation Racers: Road Trip bu konuda kesinlikle başarılı diyebilirim. Özellikle go-kart araçlarının efektleri, bölümler içi çalan bol aksiyonlu müzikler gayet tatmin edici. Oyunun genel değerlendirmesini de yapacak olursak, PS Vita’nın getirdiği tüm yenilikleri içinde barındırması ve tempolu yapısı sayesinde Modnation Racers: Road Trip bol keyifli vakit geçireceğiniz bir oyun olmuş…

 

 
 


1 Yorum Var

  1. Fırat dedi ki:

    Demosunda frame düşmeleri oluyordu.İnsallah tam sürüm oyunda bu yoktur.

Yorum Yazın

Connect with Facebook