Battlefield 3’de Hangi Ekran Kartını Kullanmalı?

Battlefield 3, Beta için istediği sistem gereksinimlerini açıkladı ki,çoğu PC kullanıcısının Battlefield 3 için sistemlerini yenilemeleri gerekeceğe benziyor.

Bu yönde Steam’in kullanıcıları üzerinde yaptığı sistem istatisiği de Battlefield 3’ün istediği önerilen sistem gereksinimleri şartına %84’lük bir kısmın uygun olmadığını ortaya çıktı. Şu anda Battlefield 3 ile ortaya çıkan kriz, 2007 yılında PC’lerde baş gösteren “Crysis Etkisine” benzetiliyor.Ekran kartı pazarı tartışmaları Battlefield 3 ile yine gündeme geleceğe benziyor.Hangi ekran kartı hangi model daha iyi,bununla ilgili çeşitli donanım uzmanlarının Battlefield 3 ile ilgili olarak yaptıkları ekran kartı performans testleri sonucu durum (yukarıdaki resimden bakın) şöyle:

GTX 580/AMD 6990: Maksimum ayarlarda oynanabilir, hatta çift monitör desteği de sağlayabilir.

GTX 570/AMD 6970: Maksimuma yakın performans, çift monitör desteği sağlaması kolaydeğil. 3D efektleri, ayarları biraz kısmadan sağlamak zor.

GTX 560/AMD 6870: Anti-aliasing’i düşürmeniz gerekiyor. Kalabalık sunucularda shader’ları da aşağıya çekmeniz gerekebilir.

GTX 460/AMD 5830: Anti-aliasing’i büyük ölçüde kapatmalısınız. Yumuşak gölgelendirme (Soft shadows) veya diğer atmosfer efektlerini de kaldırmanız gerekebilir.

GTX 8800/AMD 3870: Şu seçenekleri ya kapaltmalı ya da azaltmalısınız: atmospheric bloom, atmospheric smoke, high-dynamic range lighting, soft shadows, ambient occlusion, anti-aliasing, ve motion blur.

Oyunu 3D Vision veya bir diğer adıyla 3D teknolojisiyle oynayıp seçenekleri ultrada tutmak için 2 adet GTX 580 kullanmanız gerekiyor.


Yorum Yazın

Connect with Facebook