-->
The Finals Güncellemesi: Kontrolcü Kullanımı İçin Aim Assist Sistemi Dengelemesi Yapıldı!

Son dönemin popüler rekabetçi oyunlarından biri olan The Finals, güncellemelerine bir yenisini ekledi.

12.01.2024 | ulasufuk

Son dönemin popüler rekabetçi oyunlarından biri olan The Finals, güncellemelerine bir yenisini ekledi. Ancak, beklentiler hata düzeltmeye yönelik olsa da, kullanıcılar kontrolcülerde önemli değişikliklerle karşılaştılar.

Geliştiriciler, özellikle hile kullanımını önlemek adına yapılan güncellemelerle öne çıkan The Finals, bu sefer kontrolcü kullanıcılarını etkileyecek önemli değişiklikler içeriyor. Yayınlanan güncellemede, öne çıkan iki başlık dikkat çekiyor:

  1. Zoom Snapping Ayarı: Artık 90 derecelik hızlı dönüşleri engelleyen bir maksimum ayara sahip.
  2. Kontrolcüler İçin Hedefleme Hassasiyeti Değişikliği: Camera Magnetism sisteminde değişiklikler yapıldı.

Bu güncellemelerle birlikte, kontrolcü kullanımında sınırlamalar getirilmiş gibi görünüyor. Geliştirici ekip Embark Studios, daha adil bir oyuncu topluluğu oluşturmayı amaçladıklarını belirtiyor ve yakın gelecekte güvenlik sorunlarına odaklanacak daha büyük çaplı bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını ifade ediyor.

Güncelleme, özellikle klavye ve fare ile oyunu oynayan bazı oyuncuların, sanki kontrolcü kullanıyormuş gibi Aim Assist sisteminden avantaj sağladıkları sorununu çözmeyi amaçlıyor. Bu nedenle, PC oyuncularının klavye ve fare ile bir avantaj elde etmelerine izin veren sistem, güncelleme ile daha adil bir dengeye oturtulmuş olacak.

Önümüzdeki günlerde gelecek güncellemelerin de bu dengeyi koruma yolunda atılacak adımları takip edeceğiz.Popüler Haberler


Samsung’un Galaxy S24 Serisi, dünyanın dört bir yanında büyük bir ilgiyle karşılanıyor.


MWC’de yenilikçi bilgisayar, yazılım, konsept ve altyapı çözümleri ve hizmetlerinden oluşan en yeni portföyünü duyuran Lenovo, herkes için daha akıllı teknoloji sağlamaya devam ediyor


Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation aracılığıyla geleneksel olarak düzenlediği ‘Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma’ etkinliklerinin 13’üncüsünde sürdürülebilir teknolojiler odağındaki projeler yatırımcılara tanıtıldı. 


MediaMarkt’ın 8 Mart Kadınlar Günü Kampanyası kapsamında 1-4 Mart tarihleri arasında tablet, akıllı bileklik, bluetooth kulaklık ve saç düzleştirici gibi birbirinden farklı ürünler satışa sunulacak.