-->
Switch 2’nin 8 İnçlik LCD Ekrana Sahip Olacağı Söyleniyor

Nintendo’nun geliştirme aşamasında bulunan yeni bir Switch konsolu için ortaya çıkan bilgilere göre, Switch 2 olarak adlandırılan bu cihazın 8 inçlik bir LCD ekrana sahip olacağı söyleniyor.

29.01.2024 | ulasufuk

Nintendo’nun geliştirme aşamasında bulunan yeni bir Switch konsolu için ortaya çıkan bilgilere göre, Switch 2 olarak adlandırılan bu cihazın 8 inçlik bir LCD ekrana sahip olacağı söyleniyor. Ancak bu bilgi şu anda tamamen spekülasyondan ibaret.

Bloomberg tarafından yayınlanan bir habere göre, Japonya merkezli Omdia analisti Hiroshi Hayase, bir sonraki Switch konsolunun 2024 yılı içerisinde piyasaya sürüleceğini ve başarılı bir satış grafiği elde edeceğini öne sürüyor. Ayrıca, Hayase’nin tahminlerine ek olarak, bu cihazın 8 inçlik bir ekrana sahip olacağı da iddia ediliyor. Eğer bu söylenti doğruysa, Nintendo’nun bugüne kadar ürettiği en büyük ekranlı konsolu olacak.

Bilindiği üzere, standart Switch konsolları genellikle 6.2 inçlik bir LCD ekrana sahipken, Switch OLED sürümü 7 inçlik bir ekrana sahiptir. Nintendo henüz resmi olarak bu konuda bir açıklama yapmamış olsa da, Switch 2’nin bu yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenmektedir.Popüler Haberler


Bethesda Softworks’un yayıncılığını üstlendiği ve Tango Gameworks ekibi tarafından geliştirilen ritim tabanlı aksiyon-macera oyunu Hi-Fi RUSH, şimdi PlayStation 5 konsollarına geliyor.


Konami Digital Entertainment B.V. ve WayForward, efsanevi run-‘n’gun video oyunu serisi Contra’nın heyecanla beklenen yeni oyunu Contra: Operation Galuga’nın çıkış tarihini duyurdu.


Xbox Game Studios’un yayıncılığını üstlendiği ve Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu hayatta kalma oyunu Grounded, genişleyen platformlarına bir yenisini ekliyor.


Paradox Interactive’in yayıncılığını üstlendiği ve geliştiriciliğini Double Eleven stüdyosunun üstlendiği hapishane yönetim simülasyon oyunu Prison Architect 2, maalesef bir erteleme haberiyle gündeme geldi.