-->
PlayStation Özel Oyunları Türkçe Dil Desteğiyle Devam Edecek

Geçtiğimiz yıl Sony’nin Türkiye’den kısmi olarak çekildiği haberleriyle gündeme gelen PlayStation, Türkiye’de distribütör değişikliği yaşadıktan sonra Türkçe dil desteğiyle yoluna devam edecek.

12.01.2024 | ulasufuk

Geçtiğimiz yıl Sony’nin Türkiye’den kısmi olarak çekildiği haberleriyle gündeme gelen PlayStation, Türkiye’de distribütör değişikliği yaşadıktan sonra Türkçe dil desteğiyle yoluna devam edecek. Bilkom’un PlayStation Türkiye distribütörü olduğunu duyurmasının ardından gelen bilgiler, PlayStation özel oyunlarının Türkçe dil desteğiyle çıkmaya devam edeceğini gösteriyor.

Bilkom’un resmi distribütörlüğünü üstlendiği duyurusunun ardından sosyal medya üzerinden gelen bir soru üzerine PlayStation Türkiye resmi Instagram hesabından yapılan açıklamada, PlayStation’un özel oyunlarında Türkçe dil desteği bulunacağı belirtildi. Bu, PlayStation kullanıcıları için önemli bir gelişme, çünkü Türkçe dil desteği, oyunların daha geniş bir oyuncu kitlesi tarafından anlaşılabilir olmasını sağlıyor.

Geçmişten günümüze, konsol için yayınlanan özel oyunların çoğu Türkçe altyazı desteği içermekteydi. Ayrıca, bazı oyunlarda Türkçe dublaj seçeneği de bulunuyordu. Bu gelişme, PlayStation markasının Türkiye’deki oyuncularla olan ilişkisini güçlendirecek ve Türkçe dil desteği sayesinde oyunseverlerin daha iyi bir deneyim yaşamasına katkı sağlayacak.

PlayStation Türkiye’nin resmi distribütörlüğünü üstlenen Bilkom, teknoloji alanındaki deneyimiyle bu süreçte önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Türkçe dil desteğiyle PlayStation özel oyunları, Türkiye’deki oyunseverler için daha erişilebilir hale gelerek markanın güçlenmesine katkıda bulunacak.Popüler Haberler


Bethesda Softworks’un yayıncılığını üstlendiği ve Tango Gameworks ekibi tarafından geliştirilen ritim tabanlı aksiyon-macera oyunu Hi-Fi RUSH, şimdi PlayStation 5 konsollarına geliyor.


Konami Digital Entertainment B.V. ve WayForward, efsanevi run-‘n’gun video oyunu serisi Contra’nın heyecanla beklenen yeni oyunu Contra: Operation Galuga’nın çıkış tarihini duyurdu.


Xbox Game Studios’un yayıncılığını üstlendiği ve Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu hayatta kalma oyunu Grounded, genişleyen platformlarına bir yenisini ekliyor.


Paradox Interactive’in yayıncılığını üstlendiği ve geliştiriciliğini Double Eleven stüdyosunun üstlendiği hapishane yönetim simülasyon oyunu Prison Architect 2, maalesef bir erteleme haberiyle gündeme geldi.