-->
Last Epoch Tam Sürüme Kavuşuyor

Eleventh Hour Games tarafından geliştirilen ve tam sürüm olarak yayınlanacak olan izometrik, aksiyon, rol yapma oyunu Last Epoch, 21 Şubat tarihinde geliyor.

16.01.2024 | ulasufuk

Eleventh Hour Games tarafından geliştirilen ve tam sürüm olarak yayınlanacak olan izometrik, aksiyon, rol yapma oyunu Last Epoch, 21 Şubat tarihinde geliyor.

İzometrik içeriği ile beraber karşımıza çıkan ve şu anda erken erişim sürümü ile piyasada bulunan bu yapım, elbette uzun süredir erken erişim ile beraber oyuncuların karşısında yer alıyordu. Şimdi ise oyun yakın zamanda tam sürüme kavuşmaya hazırlanıyor ve böylece oyunun en iyi içeriği tam sürümle beraber sizlere sunulmak isteniyor. Elbette erken yaşam sürümü ile beraber geri bildirimleri alan geliştirici ekip, tam sürümle beraber en sorunsuz ve en akıcı oyun deneyimini bizlere sunmak istiyor. Bu içeriklerle ve aynı zamanda yeni güncellemeleri de bünyesinde barındıracak olan yapım, yukarıda da bahsettiğimiz gibi 21 Şubat tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Oyunun resmi olarak çıkış tarihi belirtilen günden itibaren olacak ve geçmişi ortaya çıkarabileceğimiz ve geleceği yeniden şekillendirebileceğimiz bir yapıyı bünyesinde barındıracak. Dolayısıyla uzun soluklu bir yapım bizleri bekliyor diyebiliriz.

Oyun içerisinde farklı farklı karakter sınıfları bulunuyor. Bu karakter sınıflarından istediğinizi elinize alabiliyor ve karakter odaklı bir yapının burada olduğundan bahsedebiliyoruz. 15 farklı ustalık sınıfının yer aldığı yapımda istediğiniz bu sınıfları seçebiliyor, bu sınıflarda ustalaşmaya çalışabiliyor, karakterlerinizi yükseltmeye çalışıyorsunuz ve beceri ağacından istediğiniz becerinin kilidini açabiliyorsunuz. Elbette açabileceğiniz burada oldukça fazla yeni yetenek yer alıyor.

Bu yetenekleri açarak düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyor ve aynı zamanda karakterinizin burada seviyesini atlatmaya çalışıyorsunuz. Karakter ile beraber burada bulunan dünyayı keşfedebiliyor, düşmanları ortadan kaldırmak için farklı hamleler yapabiliyor, karakterinizle beraber istediğiniz gibi tekli isterseniz de toplu bir şekilde düşmanları ortadan kaldırabiliyor ve hem irili ufaklı düşmanların hem de patron savaşları diyebileceğimiz devasa düşmanlarla burada karşılaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu düşmanları ortadan kaldırmak için elbette onlara da oradan saldırabiliyor, kendinizi savunmak için onlara saldırılarından uzaklaşabiliyor ve menzilli saldırılarla ve diğer saldırılarla beraber düşmanlarının üstesinden gelmeye çalışıyorsunuz.

Bunun dışında oyun içerisinde farklı farklı bölgeler bulunuyor. Bu bölgeleri dilediğiniz gibi keşfedebiliyor ve yeni ekipmanların ve kaynakların sahibi olabiliyorsunuz. Bu kaynaklarla beraber elbette karakterinizi daha fazla güçlendirebiliyor ve düşmanların karşısına daha dik bir şekilde durabiliyorsunuz. Bu bölgeler içerisinde elbette yıkık dökük harabeler, zindanlar ve daha fazlası yer alıyor. Buraya giderek istediğiniz şekilde keşfedebiliyor ve burada düşman çeşitliliğini de ne kadar farklı olduğunu görebiliyorsunuz. Ek olarak bu bölgelerde ortaya çıkarılacak çeşitte sırlar ve gizemler bulunuyor. Bu içeriklerle beraber aynı zamanda ilgi çekici manzaraların burada olduğunu söyleyebiliyor ve aktarabiliyoruz. Bunun dışında elbette burada farklı ganimetleri ele geçirebiliyor ve düşmanların arkasında gizli olan bu ganimetleri ele geçirerek farklı donanımlara sahip olabiliyoruz. Bu donanımlar elbette karakter ekranı içerisinde takabileceğimiz ve karakterimizi güçlendirebileceğimiz faydaları bünyesinde barındırıyor ve her biri donanımın burada farklı şekillerde bizlere güçlendirdiğini aktarabiliyoruz.

Zaman yolculuğuna atılabileceğimiz ve uzun soluklu bir macera ile beraber karşılaşabileceğimiz yapımda tehlikeli zindanlara doğru adım atabiliyor ve bu zindanları keşfederken aynı zamanda buradaki düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Hemen hemen her zindanın sonunda patron savaşı diyebileceğimiz düşmanlarla karşılaşabilir ve onları ortadan kaldırarak da efsane ve ekipmanlarla buluşabiliyoruz. Burada aynı zamanda zanaat

karlık mekaniğinin olduğundan bahsedebilir ve topladığımız kaynaklar ve ekipmanlarla beraber farklı donanımlar ortaya çıkarmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Nitekim oyunda yer aldığımız süre boyunca efsanevi silahlar yaratabiliyor, oluşturabiliyor ve daha fazla dönüştürücü ile beraber beceri ağacının gücünden faydalanabiliyoruz.

Oyunda kaynakları bir araya getirmek oldukça önem arz ediyor. Çünkü bu sayede daha farklı ve güçlü silahları elde edebilir ve diğer oyunculardan da daha güçlü kodlama gelebiliriz. Oyunda hem tek oyunculu hem de çevrimiçi eşli oyunculu bir yapı yer alıyor. Bu durumla beraber de oyundaki ilerleyişimize tamamen biz karar veriyor ve bununla beraber de güzel bir deneyim elde etmek için ilerleyişimize devam ediyoruz.

Aksiyon rol yapma deneyimini bünyesinde barındıran yapım içerisinde daha çok zindanlar içerisinde bulunuyor ve bu zindanları tamamen temizlemek ve ortadan kaldırmak bizim işimiz oluyor. Vahşi doğa içerisinde yer aldığımız süre boyunca burada farklı düşman içerikleriyle kapışabiliyor, örümceklerin ve farklı düşman çeşitlerinin bulunduğu yapım içerisinde onları ortadan kaldırmak için farklı becerilerimizden yararlanabiliyor ve aynı zamanda kendi sınıfımızda bulunan becerilerinden faydalanabiliyoruz.

Örneğin, oyun içerisinde büyü atan bir sınıfta yakın dövüş odaklı sınıf oldukça farklı da gösteriyor. Her bir sınıfın burada farklı becerileri ve avantajları bulunuyor ve ona göre de kendi seçiminizi yapabiliyorsunuz. Hangi sınıfa uygun olduğunuzu düşünüyorsanız ona göre denemeler yapabilir ve en uygun sınıfınızı burada seçebilirsiniz. Öfkeli tanrılarla dolu yapım içerisinde karanlık imparatorluğun bulunduğu bir dünyada yer alıyor ve bu dünya içerisinde bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan ise bu kararından aydınlığı olmaya çalışıyoruz. Geçmiş dünyaları seyahat edebileceğimiz ve karanlık sınırı açığa çıkarabileceğimiz yapımında elbette arka planda bir hikaye döngüsü bulunuyor. Bu hikaye kapsamında da çeşitli görevlere kendimizi atayabiliyoruz.

Hikaye görevlerinden yan görevlilere kadar farklı içeriklerle karşılaştığımız yapımında elbette bu görevlerin içerikleriyle beraber yine de donanımların, kaynakların ve hatta hazinelerin sahibi olabiliyor ve bunları yaparak da aynı zamanda karakterimizin seviyesini arttırabilir, yeni becerilerin kilidini açabiliriz. Beceri ağacının oldukça yoğun olduğu ve güçlü olduğu bu yapım içerisinde efsanevi silahları da burada görebiliyor ve bu silahları ile beraber düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyoruz.

Oyun içerisinde ilerleyişimize devam etmeden önce elbette burada nasıl bir dünyanın bizlere sunulduğunu ve düşmanları nasıl saldırdığını öğrenmek oldukça önem arz ediyor ve aynı zamanda düşmanların gücünü de tartmak burada oldukça mühim. Oyunda bulunduğumuz süre boyunca farklı bölgelere ilerlediğimiz esnada sürekli olarak düşmanların üzerimize atıldığını ve ilgi çekici manzaraların burada olduğunu görebiliyoruz. 5 güçlü sınıfla beraber başlayabileceğimiz yapım içerisinde 15 ustalık sınıfının olduğundan bahsedebilir ve maceramıza bu şekilde başlayabiliriz. Sınıfımız boyunca yükseltmelerin oldukça hızlı olduğunu ve aynı zamanda bu yükseltmelerle beraber de sınıfımızın en iyi olması gerektiğine inanır ve bununla beraber de bu büyük macera içerisinde kendi yolumuza bakabiliriz.

Oyun içerisinde geliştirici ekibin belirttiğine göre yüzden fazla beceri ağacının olduğundan bahsedebilir ve bu beceri ağaçların gerçekten de oldukça fazla bir şekilde karşımıza çıktığını deneyimleyebiliriz. Bu beceri ağaçları ile beraber farklı yeteneklerin kilidini açabilir ve oldukça fazla yetenekle beraber de oyunda düşmanların üstesinden gelmeye çalışabiliriz. Nitekim oyunda her bir sınıfın kendine özgü yeteneklerini yanı sıra aynı zamanda kendi oyun tarzımıza oluşturabileceğim

iz ve oyuna yansıtabileceğimiz bir yapıyla yerimizi alabilir ve aynı zamanda ustalık sınıfımıza yükseltebiliriz.Popüler Haberler


Bethesda Softworks’un yayıncılığını üstlendiği ve Tango Gameworks ekibi tarafından geliştirilen ritim tabanlı aksiyon-macera oyunu Hi-Fi RUSH, şimdi PlayStation 5 konsollarına geliyor.


Konami Digital Entertainment B.V. ve WayForward, efsanevi run-‘n’gun video oyunu serisi Contra’nın heyecanla beklenen yeni oyunu Contra: Operation Galuga’nın çıkış tarihini duyurdu.


Xbox Game Studios’un yayıncılığını üstlendiği ve Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu hayatta kalma oyunu Grounded, genişleyen platformlarına bir yenisini ekliyor.


Paradox Interactive’in yayıncılığını üstlendiği ve geliştiriciliğini Double Eleven stüdyosunun üstlendiği hapishane yönetim simülasyon oyunu Prison Architect 2, maalesef bir erteleme haberiyle gündeme geldi.