-->
Endonezyalı korku devam filmi DreadOut 2 18 Ocak’ta Nintendo Switch’te yayınlanacak

Endonezya folkloru ve şehir efsanelerinden esinlenen üçüncü şahıs korku dolu macera nihayet Switch’e geliyor

05.01.2024 | ulasufuk

Endonezya folkloru ve şehir efsanelerinden esinlenen üçüncü şahıs korku dolu macera nihayet Switch’e geliyor.

Singapur merkezli yayıncı Soft Source Publishing ve Endonezyalı geliştirici Digital Happiness, DreadOut 2’nin 18 Ocak 2024 tarihinde Nintendo eShop üzerinden dijital olarak yayınlanacağını duyurmaktan memnuniyet duyar.

2014’teki ilk DreadOut sürümünden bu yana Endonezya’da popüler bir franchise olan Nintendo Switch sahipleri, ilk olarak 2020’de piyasaya sürülen ve Batılı izleyiciler için çok korkutucu olduğu düşünülen serinin en son girişine nihayet sahip olacaklar. Hayaletleri hissetme ve görme gibi doğaüstü güçlere sahip bir lise öğrencisi olan Linda rolünde oynayın.
Linda bu gücü kullanarak sadece yaşadığı şehri değil, tüm insanlığı tehdit eden kabus gibi ruhları ve karanlık güçleri avlamak zorunda. Bu tüyler ürpertici devam oyunu, yepyeni yakın dövüş ve bulmacalara ve keşfe daha fazla vurgu yaparak kült hit orijinalini genişletiyor ve Linda’nın akıllı telefonunu kötü varlıklara karşı bir silah olarak kullanma yeteneği DreadOut 2’yi diğer korku sürümlerinden ayırıyor.
Hepsini kovun! Linda’nın akıllı telefon kamerasıyla soyut hayaletleri avlayın ve alt edin ya da fiziksel hayaletlere karşı yakın dövüş silahları ve mermiler kullanın
Dehşet dolu bir dünya: Linda’nın memleketini ve ötesini keşfedin, sakinlerle konuşun (canlı ve ölü!), yan görevleri tamamlayın ve DreadOut irfanının derinliklerine dalın
Hayaletleri ve şehir efsanelerini keşfedin: Linda’nın akıllı telefonundaki Ghostpedia uygulamasını tamamlamak için ruhları araştırın ve yerel efsaneleri ortaya çıkarın
Korkunç patron ruhlar: Tüyler ürpertici Kuntilanak ve dehşet verici Gore Surgeon da dahil olmak üzere doğaüstü alemin en düşman hayaletleriyle savaşırken cesaretinizi koruyun

Digital Happiness’ten Rachmad Imron, “Dreadout 2 ile bu korku serisini benzersiz kılan özelliklerin üzerine bir şeyler eklemek istedik,” diyor. “Bu devam oyunu, düşman tasarımında ve hikaye boyunca bulunan daha fazla Endonezya folkloru ve elbette akıllı telefon mekaniğine bolca vurgu içeriyor. Oyunun Switch’e geliyor olmasından dolayı heyecanlıyız ve oyuncuların orijinal oyuna göre yapılan pek çok iyileştirmeden keyif alacağını düşünüyoruz.”

Soft Source Publishing’den Bernard Lim, “Yakında daha fazla oyuncunun DreadOut 2’ye sahip olabileceği için son derece heyecanlıyız” dedi. “Biz ve Digital Happiness ekibi oyunla ve Asya’daki başarısıyla gurur duyuyoruz ve özellikle batıdaki Switch sahiplerinin ne yapacağını görmek istiyorum!”Popüler Haberler


Bethesda Softworks’un yayıncılığını üstlendiği ve Tango Gameworks ekibi tarafından geliştirilen ritim tabanlı aksiyon-macera oyunu Hi-Fi RUSH, şimdi PlayStation 5 konsollarına geliyor.


Konami Digital Entertainment B.V. ve WayForward, efsanevi run-‘n’gun video oyunu serisi Contra’nın heyecanla beklenen yeni oyunu Contra: Operation Galuga’nın çıkış tarihini duyurdu.


Xbox Game Studios’un yayıncılığını üstlendiği ve Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu hayatta kalma oyunu Grounded, genişleyen platformlarına bir yenisini ekliyor.


Paradox Interactive’in yayıncılığını üstlendiği ve geliştiriciliğini Double Eleven stüdyosunun üstlendiği hapishane yönetim simülasyon oyunu Prison Architect 2, maalesef bir erteleme haberiyle gündeme geldi.