-->
Türkçe Dil Desteği İle Yayımlanan Stronghold: Definitive Edition, Steam’de Büyük İlgi Topladı!

Geçtiğimiz günlerde Türkçe dil desteği ile birlikte piyasaya sürülen Stronghold: Definitive Edition, birçok oyuncuyu eski yıllarına doğru nostaljik bir yolculuğa çıkardı.

18.11.2023 | ulasufuk

Geçtiğimiz günlerde Türkçe dil desteği ile birlikte piyasaya sürülen Stronghold: Definitive Edition, birçok oyuncuyu eski yıllarına doğru nostaljik bir yolculuğa çıkardı. Gerçek zamanlı strateji türünün önemli örneklerinden olan bu marka, yenilenmiş sürümü ile oyuncuların ilgisini çekmeye devam ediyor. Yapım, geçtiğimiz günlerde anlık olarak 9672 gerçek zamanlı oyuncuya ulaşarak, çıkışından bu yana geçen altı günlük sürenin ardından kendi rekorunu bir kez daha tazeledi.

Türkçe dil desteği ile birlikte çıkan Stronghold: Definitive Edition, ülkemize özel yerel fiyatlandırmaya da sahip.

Ülkemizdeki oyuncular için Türkçe dil desteği ve yerel fiyatlandırmanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Stronghold: Definitive Edition, bu iki özelliği bir araya getirerek piyasaya sürüldü. Türkçe dil desteği ile çıkış yapan oyun, Steam üzerinde 134,10 TL fiyatla satışa sunuldu. Ayrıca, oyunun çıkış döneminde açıklamalar yapan yapımcı ekip, yeni 2D izometrik strateji oyunlarına olan talebe inandıklarını belirtmişti. Görünüşe göre haklı oldukları bir kez daha kanıtlanmış gibi duruyor.

Oyunun çıkış döneminde konuşan Pazarlama Müdürü Nick Tannahill şunları söylemişti: ‘Yeni 2D izometrik strateji oyunlarına olan talebe inanıyoruz. Serimizin 2D köklerine olan yoğun destek, geri bildirim ve sevgi, bu projeyi mümkün kıldı ve oyuncuların ne düşündüğünü duymak için sabırsızlanıyoruz! Stronghold: Definitive Edition, hem serinin kendisi hem de izometrik 2D stratejinin geçmişteki altın çağı adına ekip için bir sevgi emeği oldu. Umarız 2024’ün başlarına kadar güncellemeler ve yeni içerikler sunmaya devam ederken bu durum oyuna da yansır.’ Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen oyun, Steam’de 2,257 inceleme ile birlikte oyuncuların %82’sinden olumlu not alabilmiş bir durumda.

Stronghold: Definitive Edition, yepyeni 14 görevlik bir sefer macerası ve kuşatma senaryolarından oluşan 10 görevlik bir ‘Castle Trail’ modu ekleyerek oyuncuları Marksburg ve Château Gaillard gibi ünlü tarihi kaleleri kuşatmaya çağırıyor. Tabii tüm yenilikler bunlarla da sınırlı değil. Yenilenmiş görseller, Steam çok oyunculu modu, yeni haritalar, atölye desteği ve Jay Simon ile Christopher Kent’in yeni seslendirmeleri gibi temel birçok bonusu beraberinde getiriyor. Ayrıca yaklaşık iki katına çıkarılmış birlik limitleri, modernize edilmiş kontroller, birçok kalite güncellemesi ve birçok iyileştirme de içeriyor. Yapımcı ekip, bu noktada topluluğu dinlemiş ve çok talep edilen birçok özelliği oyunun çıkışında sunmaya çalışmış.

Peki Stronghold: Definitive Edition nasıl bir oyun?

Stronghold: Definitive Edition, gerçek zamanlı strateji türünden örneklerin iyice azaldığı bu günlerde nostaljik açıdan birçok strateji severi bir süreliğine tatmin edebilecek bir yapıda. Üstelik Türkçe dil desteğine ve yerel fiyatlandırmaya sahip olmasıyla birlikte seri ile anısı olan oyuncular için oldukça erişilebilir. Eğer siz de seriye dair nostaljik duygular besliyorsanız ve biraz da olsa o eski günlerinizi özlüyorsanız, bir göz atmanızda fayda olacaktır.Popüler Haberler


Satranç hakkında bildiğiniz her şeye meydan okuyacak 8 benzersiz tek oyunculu varyantta mücadele edin!


Gelin bu tatil döneminde, geniş bir yelpazede yer alan gaming kişilikleri için oluşturulmuş, pikselli bir yolculuğun keşfine çıkın.


Ödüllü Genesis Noir’ın devamı niteliğindeki yapım, The Day of the Devs gösterisinin bir parçası olarak tanıtıldı


Yılbaşı sezonuna yaklaşırken lider ekran uzmanı ve Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, mükemmel armağanı bulmanıza kesinlikle yardımcı olacak bir kılavuz hazırladı.