-->
Ziggy’s Cosmic Adventures 9 Kasım’da Meta Quest 2 ve Steam’de

Galaktik bir imparatorluğun çaldığınız küçük uzaylının peşinde olduğu bu kokpit VR macerasında uzay savaşı gemi yönetimiyle buluşuyor.

26.10.2023 | ulasufuk

Galaktik bir imparatorluğun çaldığınız küçük uzaylının peşinde olduğu bu kokpit VR macerasında uzay savaşı gemi yönetimiyle buluşuyor.

Stardust Collective, gemi yönetimini aksiyon-arcade savaşıyla birleştiren VR kokpit oyunu Ziggy’s Cosmic Adventures’ın 9 Kasım’da Meta Quest 2 ve PC VR’da yayınlanacağını duyurmaktan mutluluk duyuyor. Çalınan uzaylı yoldaşınız Ziggy ile kozmosu keşfedin, oda ölçeğindeki kokpitinizden geminizin sistemlerini yönetirken onu geri almaya gelen güçlerle savaşın ve onlardan kaçının.

Ziggy’nin Kozmik Maceraları’nda, VR kokpitinizde elinizin altındaki anahtarları, kolları ve diğer sistemleri kullanarak ışıklarınızı açabilir, kalkanlarınıza güç verebilir, sıcaklık ve basıncı dengeleyebilir, gövde ihlallerini düzeltebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Kokpitinizden heyecan verici uzay savaşlarına katılacak, asteroitlerden kaçacak ve takipçilerinizi engellemeye çalışırken lazer patlamalarıyla uğraşacaksınız. Dallanan hikaye yolları, verdiğiniz kararlara göre yolculuğunuzun gidişatını değiştirecek ve her oyunda farklı bir hikaye deneyimlemenize olanak tanıyacak.

Ziggy adında küçük bir uzaylı yaratığı çalan bir ödül avcısı rolünü üstleniyorsunuz. Onları çaldığınız şeytani galaktik imparatorluk onları geri istiyor ve sizi durdurana kadar peşinizi bırakmayacak. Hayatta kalmak için her seviyede geminizin sistemlerini çeşitli şekillerde kullanmanızı gerektiren çeşitli zorluklarla mücadele etmeniz gerekecek.

Stardust Collective kurucu ortağı Alex Clarke, “Oyunun nihayet 9 Kasım’da Meta Quest 2 ve PC VR’a geleceğini duyurmaktan gerçekten memnunuz ve küçük Ziggy ile galaktik maceranızı dört gözle beklediğinizi umuyoruz” dedi. “Ziggy’nin Kozmik Maceraları 2020 yılında bir Game Jam girişi olarak hayata başladı ve küçük ekibimiz bunun tamamen geliştirilmiş bir VR oyunu olarak büyük bir potansiyele sahip olduğunu fark etti!”Popüler Haberler


Bethesda Softworks’un yayıncılığını üstlendiği ve Tango Gameworks ekibi tarafından geliştirilen ritim tabanlı aksiyon-macera oyunu Hi-Fi RUSH, şimdi PlayStation 5 konsollarına geliyor.


Konami Digital Entertainment B.V. ve WayForward, efsanevi run-‘n’gun video oyunu serisi Contra’nın heyecanla beklenen yeni oyunu Contra: Operation Galuga’nın çıkış tarihini duyurdu.


Xbox Game Studios’un yayıncılığını üstlendiği ve Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu hayatta kalma oyunu Grounded, genişleyen platformlarına bir yenisini ekliyor.


Paradox Interactive’in yayıncılığını üstlendiği ve geliştiriciliğini Double Eleven stüdyosunun üstlendiği hapishane yönetim simülasyon oyunu Prison Architect 2, maalesef bir erteleme haberiyle gündeme geldi.