-->
Red Dead Redemption PS5 te 60 fps oldu

Red Dead Redemption 1.03 Güncellemesi PS5 te 60 fps çalışmaya başladı.

04.10.2023 | ulasufuk

Rockstar, Red Dead Redemption oyununun PlayStation 5 için saniyede 60 kare hızında oynanabilme özelliği ekleyen bir güncelleme aldığını ve bu güncellemenin oyuncular tarafından memnuniyetle karşılandığını belirtiyor. Oyunun PlayStation 4 ve Nintendo Switch sürümleri de geriye dönük uyumluluk sayesinde PlayStation 5’te oynanabiliyor, ancak başlangıçta sadece 30 fps ile çalışıyordu.

Ayrıca, Red Dead Redemption’ın Xbox Series X’te 4K çözünürlükte oynanabildiği ve Xbox Series X ve S gibi Microsoft platformlarında uzun süredir mevcut olduğu belirtiliyor.

Take-Two Interactive’ın patronu Strauss Zelnick, oyunun yüksek fiyatını savunarak ticari açıdan bu fiyatın doğru olduğunu ifade etmiş. Ayrıca, şirketin Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hannah Sage, bu portun sadece ana oyunu değil, aynı zamanda Undead Nightmare adlı eklentiyi de içerdiğini belirtiyor. Undead Nightmare, bağımsız bir oyun gibi değerlendirilebilecek kadar büyük bir içeriğe sahipti.

Zelnick’e Undead Nightmare’in fiyatı hakkında sorulduğunda ise bu eklentinin ilk çıktığında kendi başına bağımsız bir oyun gibi başarılı olduğunu ve bu nedenle fiyatlandırmanın bu şekilde olduğunu ifade ediyor.

Sonuç olarak, Red Dead Redemption’ın PlayStation 5 için saniyede 60 kare hızında oynanabilme özelliği ve diğer platformlardaki performans geliştirmeleri oyuncular tarafından olumlu bir şekilde karşılanıyor, ancak oyunun yüksek fiyatı hala tartışma konusu olmaya devam ediyor.Popüler Haberler


Çok platformlu retro ve modern oyunların yayıncısı Ziggurat Interactive, Retro First Friday girişimini iki heyecan verici duyuruyla yeniden başlatıyor: A Boy and His Blob™ Retro Collection’ın PC’de yayınlanması ve Ballance’ın 5 Ocak’taki çıkış tarihi duyurusu!


SQUARE ENIX® bugün DRAGON QUEST MONSTERS serisinin en yeni rol yapma oyunu DRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince’i piyasaya sürdü.


NACON, Ambulance Life oyununun yayınlanması ve dağıtımı için stüdyo Aesir Interactive ile bir anlaşma imzaladıklarını duyurmaktan memnuniyet duyar.


Green Hell VR Spirits of Amazonia Part 1 şimdi PSVR2, Meta Quest 2 ve Meta Quest 3’te. Lansman fragmanını izleyin!