-->
Minecraft Dungeons’un 25 Milyon Oyunculu Büyük Serüveni Son Buluyor!

Oyunculara sunulan zindan temelli aksiyon rol yapma oyunu Minecraft Dungeons için resmi destek, Mojang tarafından sonlandırıldı.

01.10.2023 | ulasufuk

Oyunculara sunulan zindan temelli aksiyon rol yapma oyunu Minecraft Dungeons için resmi destek, Mojang tarafından sonlandırıldı. Microsoft’un sahibi olduğu stüdyo ve Double Eleven tarafından ortak geliştirilen bu çok platformlu yapım, ilk olarak Mayıs 2020’de piyasaya sürüldü.

Oyun, tam 25 milyon oyuncuyu büyüleyerek büyük bir rekor kırdı.

Geçtiğimiz Perşembe günü yayınlanan bir blog yazısında Mojang, Minecraft evrenine yeni bir bakış açısı getiren Minecraft Dungeons için 25 milyon tekil oyuncu sayısının aşıldığını ve yeni bir dönüm noktasına ulaşıldığını duyurdu. Ayrıca, geçen Kasım ayındaki 1.17 güncellemesinin oyunun son yaması olduğu belirtildi.

Ekip, bu destek sürecinin sona ermesiyle birlikte Minecraft evrenindeki deneyimleri keşfetmeye olanak sağlayacak yeni projelere adım atacaklarını açıkladı. Öte yandan Microsoft, bu ay içinde Minecraft’ın Xbox Series X/S sürümünün gelebileceği konusunda bir açıklama yaptı ve yeni derecelendirmelerin şu anda herhangi bir resmi karşılığı olmadığını belirtti.Popüler Haberler


Çok platformlu retro ve modern oyunların yayıncısı Ziggurat Interactive, Retro First Friday girişimini iki heyecan verici duyuruyla yeniden başlatıyor: A Boy and His Blob™ Retro Collection’ın PC’de yayınlanması ve Ballance’ın 5 Ocak’taki çıkış tarihi duyurusu!


SQUARE ENIX® bugün DRAGON QUEST MONSTERS serisinin en yeni rol yapma oyunu DRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince’i piyasaya sürdü.


NACON, Ambulance Life oyununun yayınlanması ve dağıtımı için stüdyo Aesir Interactive ile bir anlaşma imzaladıklarını duyurmaktan memnuniyet duyar.


Green Hell VR Spirits of Amazonia Part 1 şimdi PSVR2, Meta Quest 2 ve Meta Quest 3’te. Lansman fragmanını izleyin!