-->
Red Bull Campus Clutch Türkiye Elemeleri’ne Üniversite Öğrencilerinden Yoğun İlgi

Üniversite öğrencilerinin okulları ve ülkeleri adına yarıştığı, dünyanın en büyük üniversiteler arası VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch Türkiye elemeleri tüm hızıyla devam ediyor.

28.09.2023 | ulasufuk

Üniversite öğrencilerinin okulları ve ülkeleri adına yarıştığı, dünyanın en büyük üniversiteler arası VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch Türkiye elemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar 2.000’den fazla öğrencinin yarıştığı Red Bull Campus Clutch Türkiye Elemeleri hakkında daha fazla bilgiye Redbull.com adresinden ulaşılabiliyor.

Üniversite öğrencilerinin Türkiye’nin en iyi üniversiteli VALORANT takımı olmak için mücadele ettiği Red Bull Campus Clutch Türkiye elemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Dünyanın en büyük üniversiteler arası VALORANT turnuvası olan organizasyonda şu ana kadar 446 üniversite takımı ve 2230 öğrenci İstanbul’da gerçekleşecek olan dünya finalinde okullarını ve ülkelerini temsil etmek için mücadele etti. 

Organizasyonda Türkiye elemelerini kazanan takım İstanbul’da Volkswagen Arena’da yapılacak Dünya Finali’nde ülkemizi temsil etme şansını elde edecek. Red Bull Campus Clutch Türkiye bu sene, Intel NUC, Agon by AOC, Yapı Kredi Play ve Algida partnerliğinde düzenleniyor. Öte yandan Red Bull Campus Clutch için üniversitelerde özel olarak mobil oyun merkezi Red Bull Gaming Hub ile üniversite öğrencilerinin kendilerini geliştirebilmeleri hedefleniyor. Red Bull Gaming Hub, organizasyon boyunca etkinlik alanlarında yer almaya devam edecek.


 Red Bull Campus Clutch Türkiye’de offline elemelerin ilki 30 Ekim’de Gaziantep’te gerçekleşecek.  Dünya Finali’ne katılma hakkı için kıyasıya mücadelelerin yaşandığı organizasyonun offline elemeleri Gaziantep sonrası sırasıyla Ankara, Konya, Antalya, İzmir ve Bursa’da gerçekleşecek. Red Bull Campus Clutch hakkında daha fazla bilgiye Redbull.com adresinden ulaşılabiliyor. 

Üniversiteler Arası Global VALORANT Turnuvası

Dünyanın en çok oynanan, izlenen ve konuşulan oyunlarından biri olan VALORANT için düzenlenen ve sadece üniversite öğrencilerinin katılabildiği global VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch, 35 ülkede gerçekleşiyor. Her ülkenin ulusal şampiyonları bir sonraki aşama olan Dünya Finali’nde karşı karşıya geliyor.Popüler Haberler


Bethesda Softworks’un yayıncılığını üstlendiği ve Tango Gameworks ekibi tarafından geliştirilen ritim tabanlı aksiyon-macera oyunu Hi-Fi RUSH, şimdi PlayStation 5 konsollarına geliyor.


Konami Digital Entertainment B.V. ve WayForward, efsanevi run-‘n’gun video oyunu serisi Contra’nın heyecanla beklenen yeni oyunu Contra: Operation Galuga’nın çıkış tarihini duyurdu.


Xbox Game Studios’un yayıncılığını üstlendiği ve Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu hayatta kalma oyunu Grounded, genişleyen platformlarına bir yenisini ekliyor.


Paradox Interactive’in yayıncılığını üstlendiği ve geliştiriciliğini Double Eleven stüdyosunun üstlendiği hapishane yönetim simülasyon oyunu Prison Architect 2, maalesef bir erteleme haberiyle gündeme geldi.