-->
Immortals Fenyx Rising Devam Oyunu, Elden Ring ve Benzeri Başyapımlardan İlham Alıyor!

Ubisoft’un Polinezya Temalı Aksiyon-Macerası Elden Ring ve Zelda’dan İlham Alıyordu: İptal Edilen Oyunun Arka Planı Ortaya Çıktı!

22.08.2023 | ulasufuk

Ubisoft’un Polinezya Temalı Aksiyon-Macerası Elden Ring ve Zelda’dan İlham Alıyordu: İptal Edilen Oyunun Arka Planı Ortaya Çıktı!

Son zamanlarda Axios ekibine konuşan kaynaklara göre, Ubisoft’un iptal edilen bir oyununun arkasındaki geliştiriciler, öne çıkan iki oyunun – gizemli Elden Ring ve sevilen The Legend of Zelda: The Wind Waker – özelliklerini birleştirerek Polinezya temasına sahip benzersiz bir aksiyon-macerası yaratmayı amaçlıyorlardı. Ancak Oxygen adı verilen bu iddialı oyun, Ubisoft’un kendini kanıtlamış serilerine, özellikle Assassin’s Creed serisine yönelik odaklanma isteği nedeniyle kısa bir süre önce iptal edildi. Oxygen, öncelikle Ubisoft Quebec tarafından geliştirilen ancak Polinezyalı danışmanlarla işbirliği yapılan geniş kapsamlı bir proje olarak tasarlanmıştı. Ancak Assassin’s Creed Red oyununa odaklanmak ve kaynakları doğru şekilde yönlendirmek amacıyla proje durduruldu.

Oxygen, 2020 yılında Ubisoft tarafından Immortals Fenyx Rising oyununun devamı olarak geliştirilmeye başlandı ve 2021 yılında iptal edilmeden önce ilerlemişti. Yakın zamanda açıklama yapan iki kaynak, Polinezya takımadalarının kurgusal bir versiyonunda geçen bir oyun planladıklarını belirtti. Ancak Oxygen’ın geliştirilmesi Immortals Fenyx Rising’e göre daha uzun sürdü; zira yeni Assassin’s Creed oyun motorunda yapılan revizyonlar ve Ubisoft’un yaklaşan Assassin’s Creed Red projesine odaklanma nedeniyle daha az kaynağa sahip bir ekip tarafından yönetildi. 2023 baharına gelindiğinde, şirket içinde oyunun bir demo versiyonu bulunuyordu ve proje finanse etme veya iptal etme kararı aşamasındaydı.

Oyunun ana karakteri için birkaç olası görünümünün yer aldığı sızdırılan bir görsel vardı. Oyuncular, karakterlerini özelleştirme özgürlüğüne sahip olacakları bir sisteme sahip olacaktı. Karakter, Polinezya tanrılarına hizmet edebilir, elementel güçler kazanabilir ve dövme gibi özellikler ekleyebilirdi. Oyun, Yeni Zelanda, Tahiti, Paskalya Adası ve Hawai gibi Polinezya bölgelerinin kurgusal versiyonlarında geçecekti. Polinezya kültüründen esinlenen oyunda, oyuncuların eylemlerinin çevre üzerindeki etkisini yönetmeleri gerekecekti.

Oxygen, Ubisoft’un mevcut portföyünden farklı bir deneyim sunma hedefini taşıyordu. Ubisoft’un açık dünya oyunları genellikle görev işaretleriyle dolu haritalarda geçer ve oyuncuları hedeflerine yönlendiren bir pusula veya okla rehberler. Ancak Oxygen, bu tür yardımcıları bırakarak oyuncuları araştırma yapmaya, hayvan takip etmeye, rüzgarı izlemeye veya gökyüzündeki yıldızların konumunu kullanmaya yönlendirmeyi amaçlıyordu. 2022 yılında piyasaya sürülen Elden Ring gibi oyunlar, oyunculara hayatta kalma ve ilerleme konusunda çok az ipucu sunmalarına rağmen büyük ilgi görmüştü. Oxygen, Immortals Fenyx Rising serisinin devamı olarak, öncekinden farklı bir hikaye anlatma, bulmaca odaklı bir deneyim sunma ve daha gerçekçi grafikler sunma amacını taşıyordu.

Ubisoft, bu projeyi orijinal bir oyun olarak yeniden markalaştırıp markalaştırmama konusunda bile değerlendirdi. Ancak maliyet konusundaki endişeler nedeniyle proje durduruldu ve iptal edildi.Popüler Haberler


Büyük Finalleri İstanbul’da gerçekleştirilecek dünyanın en büyük espor turnuvalarından 2023 PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın (PMGC) Lig Aşaması 2 Kasım’da başlıyor.


Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, ulusal ve uluslararası düzeydeki başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.


Küresel teknoloji markası HONOR’un tablet serisinin en yeni üyesi HONOR Pad X9, Trusted Reviews ve PocketNow’un da aralarında yer aldığı birçok teknoloji medyası tarafından ödüle layık görüldü.


MediaMarkt, 2017 yılında Türkiye’de bir ilk olarak mağazalarında kurduğu Gamezone alanlarında tüm oyunseverleri son teknolojiyle bir araya getiriyor.