-->
Acer, ChromeOS Bilgisayar Ailesini Acer Chromebox CXI5 ve Add-in-One 24 ile genişletti

Acer’ın en yeni Chromebox serisi, kolay kurulum, kullanım ve yönetim özellikleri sayesinde okullar,

05.01.2023 | ulasufuk

  • Acer’ın en yeni Chromebox serisi, kolay kurulum, kullanım ve yönetim özellikleri sayesinde okullar, kütüphaneler, resepsiyonlar, ofisler, kiosklar gibi pek çok iş yeri ve eğitim alanlarında az yer kaplayarak geniş bir ortam sağlıyor. 
  • Kompakt tasarımlı Acer Chromebox CXI5 ve Acer Chromebox Enterprise CXI5, 12. Nesil Intel® Core™ i7 işlemcileri destekleyen kurumsal kullanım için tasarlanmış Intel vPro® sürümüne kadar olan işlemcileri ve dört adede kadar harici ekranı destekliyor.   
  • Acer Add-In-One 24, gelecekteki yükseltmeler ve onarımlar için kolayca değiştirilebilen 24 inçlik FHD monitöre bağlanmış Acer Chromebox CXI5 veya Acer Chromebox Enterprise CXI5’ten oluşan hepsi bir arada bir masaüstü bilgisayar haline geliyor.

Acer yaptığı açıklamayla, ChromeOS ürün serisini yeni Acer Chromebox CXI5 ve Chromebox Enterprise CXI5 ile genişlettiğini duyurdu. Ayrıca Acer Chromebox CXI5 veya Acer Chromebox Enterprise CXI5 ve 24 inçlik FHD USB bağlantı istasyonlu monitörden oluşan modüler hepsi bir arada bilgisayar çözümü Acer Add-In-One 24 de tanıtıldı. Her iki çözüm de işletmelerin ve ticari kurumların çalışma alanlarını düzenlemelerine ve cihazların bakım, yükseltme ve onarım süreçlerinin kolaylaştırılmasına yardımcı oluyor, böylece daha az arıza yaşanmasını ve uzun vadede maliyet tasarrufu yapılmasını sağlıyor. 

Acer Inc. Sabit Bilgisayarlar ve BT Ürünleri İş Birimi Genel Müdürü Jeff Lee, “Acer’ın yeni ChromeOS tabanlı cihazları, sınırlı çalışma ortamlarında mevcut alanı en üst düzeye çıkarırken, kurulum, kullanım ve yönetimi kolay, güvenilir bilgisayarlara ihtiyaç duyan işletmeler ve kurumlar için mükemmel seçimler olarak dikkat çekiyor. Intel vPro ve kötü amaçlı yazılım koruması da dahil olmak üzere en son teknolojilerle donatılan bu güçlü cihazlar, günümüz işletmelerinin çoklu görev ve güvenlik konusundaki taleplerine cevap verebiliyor.

Acer Chromebox CXI5 ve Acer Chromebox Enterprise CXI5

ChromeOS tabanlı yeni Acer Chromebox CXI5, hızlı önyükleme süreleri, kullanım kolaylığı ve güçlü güvenlik özellikleri ile geliyor. Bu Chromebox, kompakt tasarımı sayesinde yerleştirme seçeneklerinde maksimum esneklik sunuyor. Çağrı merkezleri ve ortak çalışma alanları gibi yer kısıtlaması olan ortamlara kolaylıkla sığıyor ve VESA montaj kitiyle hemen hemen her yere yerleştirilebiliyor. 12. Nesil Intel Core i7 işlemciden[[1]] güç alan cihaz, günlük görevlerde hızlı performans sunarak önceki işlemci nesillerine göre yüzde 20’ye kadar iyileştirme sağlıyor. İşte performansı ve verimliliği desteklemek için oluşturulmuş Intel vPro platformu, günümüzün hibrit çalışma ortamında ihtiyaç duyulan çok katmanlı koruma düzeyi için ek donanım tabanlı güvenlik ve BT uzmanlarının güvenebileceği kanıtlanmış kararlılık ile geliyor.

Chrome Enterprise Upgrade ile donatılan Acer Chromebox Enterprise CXI5, kurumların BT taleplerini karşılamak ve modern iş gücünün ihtiyaçlarını desteklemek için tasarlandı. Hızlı dağıtım, basit yönetim araçları, yerleşik proaktif güvenlik özellikleri ve çeşitli üretkenlik uygulamalarına erişim dahil olmak üzere modern yükseltmelerin keyfini çıkarmanıza olanak tanıyor. Akıllı cihaz aynı zamanda 7/24 BT yönetici desteğiyle birlikte sunuluyor.   BT departmanları, Google’ın Yönetici konsolu aracılığıyla her şeyi yönetebiliyor. Kesintileri ve çalışılmayan süreleri en aza indirmek için arka planda düzenli olarak otomatik güvenlik güncellemelerini gerçekleştiriyor. Çevre dostu bir cihaz Acer Chromebox Enterprise CXI5, düşük güç tüketimi modları ve verimli şarj özellikleri ile geliyor.

Acer Chromebox CXI5 ve Acer Chromebox Enterprise CXI5, 40 Gpbs’ye varan hızlarda veri aktarabilen en yeni ve en hızlı USB teknolojisi sağlayan, iki adet USB 4 Nesil 3 Tip C bağlantı noktası ve dört adet USB 3.2 Nesil 2 Tip A bağlantı noktası ile çeşitli çevre birimlerine bağlanmayı mümkün kılıyor. İki HDMI 2.1 bağlantı noktasıyla birlikte tam işlevli USB C Tipi bağlantı noktası dört adede kadar harici ekranı destekliyor. Ayrıca Intel® Wi-Fi 6E (Gig+) ve RJ45 2.5G Gigabit Ethernet (2.5GbE)[[2]], kararlı internet ve ağ bağlantısı sağlıyor.

Acer Add-In-One 24, hepsi bir arada masaüstü çözümü

Acer’ın yeni Add-In-One 24 masaüstü çözümü, 24 inç FHD 1080p monitörün arkasındaki bölmeye bağlanan Acer Chromebox CXI5 veya Chromebox Enterprise CXI5’ten oluşan modüler bir tasarım sunuyor. Bu tasarım, Acer Chromebox’ların kullanıcı için minimum kesinti süresiyle onarım ve yükseltmeleri kolaylaştırmak için kolayca başka diğeriyle değiştirilebilmesini sağlıyor.

Ofis çalışanları ve toplantılar için ideal olan 115 derecelik geniş açılı 5 MP web kamerası, çift mikrofonu ve iki adet 4 watt’lık hoparlörü, yüksek kaliteli video konferansları gerçekleştirmeyi mümkün kılıyor. AI destekli gürültü azaltma modları, kalabalık yerlerde bile net ses sağlamak için arka plan gürültüsünü gideriyor. Cihazın web kamerasında, siber suçluların görüntü yakalamasını önlemeye yardımcı olan yerleşik bir kamera kapağı yer alıyor.

Geniş açılarda doğru görüntüler sağlamak için cihazın ekranı dar çerçeveli birinci sınıf bir IPS panel ile destekleniyor. Bu özellik, bilgisayarda başkalarıyla birlikte çalışırken veya aynı anda birden fazla uygulamayı kullanırken çalışmayı kolaylaştırıyor. İnce çerçeveleri, kaydırmayı azaltmak için görüntülenebilir alanı en üst düzeye çıkarırken, monitörü görüntüleme konumuna uyacak şekilde -5 ila 25 derece arasında ayarlanabiliyor. Cihazın isteğe bağlı gelen dokunmatik ekranı[1] sorunsuz ve zahmetsiz gezinmeye katkıda bulunuyor. Ekran ayrıca, parlak ortamlarda bile kullanılabilmesi için yansımaları ortadan kaldıran parlama önleyici bir kaplama ile geliyor. Yetkisi olmayan personelin kurcalamasını önleme amaçlı sunulan özel vidalar, Acer Chromebox CXI5 ve Acer Chromebox Enterprise CXI5’i bağlantı istasyonlu monitörünün arkasına sıkıca sabitlemeye yardımcı oluyor.

Fiyat vbulunabilirlik

Acer Chromebox CXI5, mart ayında EMEA bölgesinde 349 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer Add-In-One 24 mart ayında EMEA bölgesinde 799 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlarda bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen www.acer.com.tr aracılığıyla size en yakın Acer ofisi ile iletişime geçin.

Ürün resimleri ve özellikleri için Acer’ın basın kitini ziyaret edin veya tüm duyuruları görmek için next@acer  press room ziyaret edin.Popüler Haberler


Crysis 1 Remastered, Crysis 2 Remastered ve Crysis 3 Remastered oyunlarını içeren Crysis Remastered Trilogy paketi, Steam’de şu an yüzde 72’lik bir indirimle sadece 46,70 TL’den satılıyor.


3D Realms ekibi, nişancı, aksiyon ve macera oyunu Phantom Fury için Steam’de heyecan verici bir demo sürümünü yayınladı.


Epic Games’in her hafta ücretsiz sunduğu oyunlar, bu hafta geçtiğimiz Perşembe günü erişime açıldı.


Prime Gaming, Amazon tarafından her ay kullanıcılarına yeni oyunlar sunan bir hizmet.